Ancsibuci
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 62
2011.12.08 13:56:08 Idéz
Olyan jó hogy van egy ilyen oldal,igy mostmár tudom nem vagyok bolond de azis lehet hogy véletlen a bolondok.hu oldalra keverettem??!!Neeem-ez a rendkivül jóérzésű emberek honlapja hisz csak az tud vizslát tartani aki érti őt és mint tudjuk hires az inteligenciájáról!Csodás lények és beszélnek!Persze csakis mi értjük és válaszolunk,közben Mari néni a szomszédba fülel mondván ez bolond?Beszélget a kutyával!Mert csak ő egy Állat -igen az de akkor mi is azok vagyunk mert csak azt tudunk amit tanulunk,és ők töllünk tanulnak mi meg tőllük mégpedig önzetlen szeretetet,bizalmat gondoskodást.Hát igen lehet jobban bizom a vizslámban mint némelyik emberben és ez szörnyű mert mégis kidobják őket az útszélén Nekem is igy lett Aladáro m az út szélén hevert élet-halál közt,és legalább fél évig nem nézett a szemembe -nem bizott-Mostanra kipendülve szaladgál a másik vizslával meg a spániellel az udvaron,és tudom mi történt vele mert elmesélte,azóta lesem veszi a szemét rólam!Imádom őket!!!!!
Lejlácska
Timea001
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 79
2011.11.07 13:25:57 Idéz
aranyos sztorik emotions
elmeselem a mi tortenetunket ami igazan erdekes...
nem nagyon terveztuk a kutyatartast, ugy voltunk vele hogy majd...
szoval a parommal es a baratjaval franciaorszagban nyaraltunk (azota mar ott is elunk) setalgattunk egy Angers nevu varoskaban, beszelgettunk az utcan es odalep hozzank egy ferfi hogy---milyen nyelven beszelunk? erre mi magyarul mert magyarok vagyunk, kirandulunk. azt mondja menyjunk vele, mutat valamit, raertunk, kivancsiak voltunk mi lehet az...mikor odaertunk az autojahoz, o eloresietett es az ulesrol a nyakanal fogva kivett egy vizsla lanyt, Vanille t es boldogan harsogta hogy ez egy magyar vizsla, hirtelen nem nagyon tudtuk hogy mi is tortenik, a kutyafajtakat sem nagyon ismertuk emotions
de aztan rajottunk -- igen ez egy vizsla!! itt?!
nagyon baratsagos volt velunk a gazdi, meghivott a galeriajaba (festo es szobrasz) meselte hogy most fialt nemregen a kutyu...estere meghivott a farmjara es ami ott fogadott minket az egyszeruen hihetetlen volt, mindenhol vizslak rohangaltak egy egesz csalad, annyira aranyosak voltak emotions
voltak lovak is (nagyon szeretem oket is) emotions
szoval egy alom helyen talaltuk magunkat, jatszottunk a kutyakkal tobb orat, es beszelgettunk a haziakkal. megkerdeztek hogy nem akarunk e egy kiskutyat? komolyan!!! nem lehetett visszautasitani egy 2 es fel honapos kis vislapofat emotions a valasz 5 perc kupaktanacs utan megszuletett: IGEN!! emotions de meg nem kaptuk meg ekkor sem, nem ertettuk. vissza kellett menni masnap es megtobbet meselni magunkrol (kesobb rajottunk hogy nem akartak odadni barkinek) nagyon szivukon viseltek Thriller es Vanille kolykeit.
eljott az ido, masnap este megkaptuk a mi kis szerelmunket Anzse t, a gazdiek elkepesztoek voltak, sirva bucsuztak a kicsitol...meghato volt.
azota velunk van a dragam, es imadjuk!!! hihetetlen mit tud adni minden pillanatban, mindent erez es kommunikal. IMADJUK, igazi csaladtag (nem kutya), most lesz januarban 5 eves, mar voltunk ketszer latogatoban anyueknal emotions mar azota volt egy ujabb alom is, olyan volt mintha rokonokhoz mentunk volna emotions
most tudtuk meg hogy 100 km re ahol lakunk van egy vizsla klub emotions
erdekesnek igerkezik a dolog mert meg ebben az evben megnezzuk oket!
igy ennyi emotions
azt hiszem mindent leirtam...
ez volt a mi sztorink, koszonom hogy megoszthattam veletek emotions
Zeusz,Niki
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1049
2010.11.08 10:16:06 Idéz
A mi sztorink elég érdekes volt. emotions 4 év után végre sikerült rábeszélnem párom a kutyatartásra.Bár a családból senki sem díjazta az ötletet.De kitartó voltam.Egyik nap azt mondta apósom,s párom,hogy oké legyen.Én nem haboztam s érdeklődtem.Először egy nápolyi masztiffot szerettem volna.De őszinte leszek,az árát nézve majd szörnyen haltam.Így lett volna amsztaff,doberman.Szóval sok fajta szóba került.Míg párom előhozakodott,hogy legyen Magyar vizsla.Hosszas keresgetés,(egész nap neten lógás)s jó sok telefonszámla után lett meg Zeusz.Először bevallom nektek,nem voltam elragadtatva tőle. emotions De nagyon megesett rajta a szívem,ahogy kinézett.Akkor azt gondoltam,hogy nem ilyenről álmodoztam.De kérdem én,te választasz kutyát,vagy ő választ téged?!Mikor elmentünk megnézni,állandóan a sarkunkban volt.Egy kis örök mozgó.Na de a lényeg!Hogy a világ összes pénzéért sem adnám oda senkinek.Nem a legszebb vizsi a pofija,s sebhelye miatt.De nekem Ő a legszebb.Azóta a családban imádja mindenki.Talán ez is a baj,mert nagyon elvan kényeztetve.De hát Ő EGY VIZSLA,akit el KELL kényeztetni. emotions S azóta anyuéknál is lett egy vizsi.S neki is ez a véleménye.(pedig anyu nem egy kutyabolond) Párom,meg egyenesen imádja.38 fokos lázzal is a parkettán hemperget vele.Szóval imádjuk. emotions
szerkesztve: Zeusz,Niki::2010.11.08 10:16:45
Zeusz 2010.04.04.
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 746
2010.11.08 08:50:51 Idéz
Nálam szerelem volt első látásra. emotions
Párom beköltözött egy szolgálati lakásba,ahol az első lakó megőrzésre otthagyta a vizsla párját,amíg beköltözik az új lakásába.Miután én is költöztem párom után,teljesen megváltozott a kutyák iránti szeretetem.Eddig is imádtam a kutyákat,de a vizslák más szeretetet tudnak adni.Akkor még főiskolára jártam,és amikor csak lehetett nem mentem be előadásra,hanem inkább otthon kutyáztam. emotions
Majd eljött a költözésünk ideje,új munkahely,új ház....Megváltunk tőlük,megszakadt a szívünk.Magunkkal nem vihettük mivel nem a mieink voltak és az ismeretlenbe nem is mertük volna....
De szerencse a szerencsétlenségbe,hogy lett tőlük egy alom.Sajnos csak egy kiskutya maradt meg,de lecsaptam rá és hazavittük a szüleimhez.Ő azóta szép nagy kutya lett,2 éves.
Közben családi házba költöztünk és úgy gondoltuk,hogy semmilyen más fajtát nem veszünk,csak vizslát.Így találtunk rá Zsömire...Azóta ő a középpont! emotions Körülötte forog a világ! emotions
Zsömi 2009.05.20. és Herba 2011.01.01. Dombóvár,Tolna megye
Mesku97
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 349
2010.11.03 01:48:51 Idéz
Hát ez egy keserédes történet emotions emotions
"Dicsérjék mások hálaadó lélekkel tanitójukat, az élet felé nekem egy KUTYA mutatta meg az UTAT."
Bosnyák Nikoletta
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 230
2010.10.05 07:16:46 Idéz
emotions
kozmami
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1905
2010.10.04 22:50:31 Idéz
Sírós szmájli!
Betyár, 2009-04-18
judyh
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 63
2010.10.04 18:09:40 Idéz
Eredetileg első kutyaként egy "nemzetközi" költözött 6 hetesen a családba. Hazavittem megkockáztatva a szülői dorgálás, bár tudtam, mert gyorsan átszámoltam a havi kiadásaimat, hogy fenn tudom tartani. A kis Vakarcs (ez lett a neve, mert olyan vastag lába volt, hogy mindenki azt mondta rá, hogy egy édes kis újfundlandi) 2 hét alatt földbe döngölt minket és azóta kutya nélkül nem élet az élet. Idén tavasszal töltötte be a 16. életévét és tudtam, hogy a nagy meleget már nem fogja bírni. Ez lesz az utolsó néhány nap-hét-hónap. Sokszor beszéltük a párommal, hogy az első olyan napja után, mikor már csak rosszul érzi magát kihívjuk az állatorvost és megadjuk neki az elmúlást fájdalom nélkül. Miközben ezt beszélgettük mindig megremegett a hangom. Próbáltam felkészülni az elvesztésére, de mint utólag kiderült nem igazán sikerült. Mellette van egy másik kutyám, Tina (szintén keverék). Abban próbáltam vígaszt találni, ő majd átsegít.
Ekkor jött Vitéz. Egyik nap beállított a párom kollégája egy 6 hetes vizslával. Így már hárman voltak a kutyáink. Érdekes kapcsolat alakult ki köztük. A kis vizsla próbált játszani az öreg Vakival, de persze ő már nem akart, csak pihenni. Erre Tina szépen közéjük furakodott és elcsalta a kis Vitézt. Majd mintha csak az anyja lett volna úgy kísérgette, tanította, vigyázott rá.
Eljött a félt nap. Délután 3-ra értem haza a munkából és az öreg Vaki csak feküdt a kertajtóban, nem tudott felkelni, úgy kellett őt odébb tennem. Tina a kicsit nem engedte az öreg közelébe. Itt a vég és elsírtam magam. Irány az állatorvos. Kihívtam. Este megtörtént. Tinát és Vitézt bezártam a házba, hogy ne is lássák, szagolják az eseményeket. Utána még slaggal lemostam az öreg fekhelyeinek nyomát, hogy szaga mind kevéssé érződjék, majd kiengedtem őket a házból. A kis Viti körbenézett, körbeszaladt és letudta, hogy az öreg nincs meg. Tina már nehezebben viselte. Az összes helyet megnézte, ahol aludni szokott és jött vissza hozzám kérdő tekintettel. Újra sírtam, Tina hozzám bújt és Viti ekkor érezte meg, hogy történt valami rossz. Még csak pár hónapos volt, de jött és odabújt. Szorongattam a két kutyát és sírtam. Jött a vacsoraidő, így Viti kérte a hamiját. Ezzel összeszedtem magam annyira, hogy legalább a sírást abba tudtam hagyni. Este odabújt hozzám és azóta is mellettem alszik (csak mostmár a földön, a saját paplanján). Azóta eltelt pár hónap. Viti igazi kis zsivány volt. Minden időmet lekötötte, mintha csak az orvos írta volna fel receptre. Olyan szeretetet, ragaszkodást kapok tőle folyamatosan, amit tényleg csak egy vizsla adhat. Biztos vagyok benne, hogy ha ő nem kerül hozzánk, akkor sokkal nehezebben viseltük volna az öreg elvesztését. Én Vakival kezdtem kutyázni, a Tina mellette nőtt fel. Sokkal hosszabb ideig tartott volna a fájdalom, ha Vitéz nem hozza a teljes vizslatárat. Sokat hallottam, olvastam a fajtáról, de élőben sokkal elevenebb az érzés. Lehet, hogy elfogult lettem, de a vizsla az vizsla. Csak jót kaptam eddig (és tudom, hogy eztán is) tőle. Menthetetlenül beleszerettem.
Mostmár 6 hónapos, elkezdtem az oktatását, viharos gyorsasággal tanul. Remélem, hogy róla is hosszú időn keresztül írhatok nektek, ill. küldhetek képeket.
Azt hiszem átjavítom a bejelentkezésemnél az "új gazdi"-t "vizsla rajongó"-ra. Már nem csak új vizslagazdi vagyok.