Batyum
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 1
2012.05.25 18:54:12 Idéz
Sziasztok!

Szégyenlem magam, hogy ilyen régen nem voltam fent, és még a regisztrált e-mail címem is törlődött Violavp vagyok, Batyu volt gazdája,de újra regisztrálnom kellett.

Batyunk immár 28.-án tölti a 17 hónapot és emotions ha minden jól megy hamarosan apuka lesz emotions. E hónap végére várjuk a babákat, akik március 28.-án batyu 15 hónapos "szülinapján" fogantak....emotions
(meg tudnátok mondani pontosan mennyi a vemhesség ideje? 61-63nap körül, mindenki mást mond.)
Violavp
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 97
2011.02.22 20:11:27 Idéz
osa.csabi:
Gratulálok!

Örülök hogy sikerült kutyust találni!

Most néztem a képeket, szép nagy kölykök, jól néznek ki!

Köszi Csabi!
Jó ezt hallani egy valóban hozzáértőtől emotions
Batyu
Violavp
user_avatar
Gazdi
2011.02.22 20:09:32 Idéz
Sziasztok!

márc 11.-én tervezzük hazahozni Batyut, képeket feltöltötem ide, bárki megnézheti emotions(rákatt a felhasználó nevemre, és bent van a galériámba, csak azoknak, akik kicsit bizonytalanok a felület funkcióiban emotions )

Már várom, hogy vége legyen ennek a nyuginak.
Annó mikor a Bekét hoztuk, nem teljesen tudtuk mire vállalkozunk, voltak meglepetések...
Most viszon a biztos tudás ismeret nyugalmával várjuk haza Batyut emotions emotions
Batyu
márti70
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 359
2011.02.18 19:02:46 Idéz
Akkr nagyon izglamas időszak előtt álltok!!!Hol lehet megnézni őket?? emotions
Pest megye
juharszirup
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1019
2011.02.15 23:47:55 Idéz
Örülök, hogy találtatok megfelelő kutyát, tetszik a név is. emotions
Cinka 2009. július 6., Nádasd és Döme 2011. január 13., Baktüttös
hajagos
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 360
2011.02.15 22:58:48 Idéz
Gratulálunk mi is!
Majd ha hazakerült, jelentkezzetek! emotions
Ácsi 2009.05.14. vizslaadopt.blog.hu/
Violavp
user_avatar
Gazdi
2011.02.15 21:10:45 Idéz
Köszönöm!

Már elkezdtem lobbizni a páromnál, hogy kb. 1 év múlva legyen még egy "gyerek" főként mentett, de egyenlőre hajthatatlan, emotions hát ezek a férfiak! emotions Na de, sebaj, mire is való a "női praktika" emotions emotions
Batyu
osa.csabi
user_avatar
Tenyésztő
Hozzászólások száma: 1015
2011.02.15 20:54:49 Idéz
Gratulálok!

Örülök hogy sikerült kutyust találni!

Most néztem a képeket, szép nagy kölykök, jól néznek ki!
szerkesztve: osa.csabi::2011.02.15 21:06:21
www.gyurkovari.hu
Violavp
user_avatar
Gazdi
2011.02.15 20:50:28 Idéz
Sziasztok!

Örömmel értesítek mindenkit, hogy márc 10.-én + 1 fővel bővül a család! emotionsCsaládunk új tagja 2010.dec.28.-án látta meg a napvilágot Káptalanfán, neve Batyu emotions
Alig várom, hogy hazahozzuk, ma volt a névadó és a "kiválaztás" emotions
Batyu
kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2107
2011.02.04 10:14:05 Idéz
Szia Csabi!
De jol beszélsz! Téged és Nikidonit olvasva, az ember ràdobben a vizslàk szomoru helyzetére. Sajnos itt is ettol a helyzettol tartanak, tesznek meg mindent, h magyar vizsla csak tenyésztonél szulessen. Itt is szaporodik a "papirnélkuli vöröskék" szàma, ezzel nö a többi gond.
Multkor egyikuk ironikusan megkérdezte, mit tegyenek veluk? Mivel "papirnélkuliek", el kell oket kuldeni Magyarorszàgra? Persze irta,h csak kinjàban tette fel ezt a nem komoly kérdést, mert nagyon szereti a magyar vizslàkat, és aggodik értuk.
Csabi irjàl azért pàr optimista sort, hisz Te és kollégàid mindent megtesztek ezkért a szép "vöröskékért". emotions (itt igy becézik oket)
osa.csabi
user_avatar
Tenyésztő
2011.02.03 20:15:07 Idéz
ndalma:
osa.csabi:
Az utolsó két kommenthez csak annyit fűznék hozzá, hogy köszönöm a magam és a többi lelkiismeretes tenyésztőtársam nevében azt a nagyfokú bizalmat, ami ezekből a gondolatokból árad....
Remélem nem sokan gondolják a társadalomban ugyanezt rólunk, mivel az összes extra tenyésztőnek van rendes állása amiből a családját eltartja, a kutyákból származó bevétel pedig sokszor még a kötelező ráfordításokat sem fedezi, nemhogy ebből lehessen megélni.....
Elszomorító hogy ilyen véleménnyel vannak rólunk olyanok, akiknek fogalma sincs arról mivel jár a kutyatenyésztés, és nem érzik a különbséget tenyésztő és kutyagyáros közt.
Az alábbi két komment meglehetősen lealacsonyító azokra a becsületes emberekre nézve, akiknek komoly szaktudással rendelkeznek, és akik próbálnak mindent megtenni a fajta érdekében, továbbá általában fő bűnük hogy a sokszor milliókba kerülő állományukból nem ingyen adják el a kölyköket....

Kedves Csaba!

Sajnálatos, hogy ezeket a hozzászólásokat lealacsonyítónak értelmezted, félreértetted. Egyszerűen vannak olyan emberek, akik úgy gondolják, hogy egy örökbefogadással jobbat tesznek, mintha vásárolnak kutyát. Nekem semmi bajom sincs a becsületes és hozzáértő tenyésztőkkel sőt!!! Van aki ilyen kutyát szeretne, és akkor kapjon olyat, akit nem valami hozzá nem értő tenyésztett. Ezzel semmi probléma sincs. A probléma ott kezdődik, amikor hamisított oltási könyvvel veszel meg egy kutyát (velünk megtörtént), és több hónapos kutyáról kiderül, hogy semmilyen oltást nem kapott meg.

Egyébként a Zöldmáliakró rengeteg jót hallottam!!

Amúgy az emberek hozzáállásával van probléma, és nagyon elszomorító, amikor hetente több kutya kerül a vizslamentőkhöz, és minden menhely tele van. Aki jobban belefolyik az állatmentésbe, szemléletet vált, velem is ez történt. Előtte mindig vásároltuk a kutyákat, de amióta befogadtam az első menhelyes vizslámat, és jobban kapcsolatba kerültem a VALÓDI állatvédőkkel, akik dolgoznak is, megváltozott a véleményem. Rengeteg gazdára váró kutya van, és sajnos sokat el is altatnak a gyepmesteri telepeken. A szerencsébbeket előbb elhozzák az állatvédő szervezetek.

Ezek után gondolom úgy, hogy aki teheti, inkább fogadjon be egy kutyát, mint vásároljon (csak kölyök vizsa több van jelenleg a Futrinkásoknál). Persze nem kell mindenkinek ezzel egyet értenie emotions

Kedves ndalma!

Szerintem egyáltalán nem értettem félre semmit, de ezen már túl vagyunk, és megtárgyaltuk....

Mindenkinek szíve joga honnan szerzi be a kedvencét.
Csak az a szomorú hogy egy széles réteg miatt vannak tele a menhelyek, ahonnan sajnos csemegézni lehet a kutyák között, ezt az óriási "mennyiségű" kutyát pedig nem a tenyésztői réteg produkálja....

Az lenne a szép ha nem lenne szükség menhelyekre és vizslamentőkre, de ettől fényévekre vagyunk és a helyzet egyre rosszabb.....
szerkesztve: osa.csabi::2011.02.03 20:15:47
www.gyurkovari.hu
Violavp
user_avatar
Gazdi
2011.02.03 18:32:06 Idéz
Köszönöm mindenkinek, sokan segítetek és küldtök linleket mentett kutyákról, melyeket szorgalmasan nézegetek is!

Most olvasgattam a Vizsla Naplót, ezek a történetek egyszerűen hihetetlen, sok olvasása közben kirázott a hideg és mély undort éreztem azon "emberszerű képződmények" iránk akik képesek minderre....

Az már tény, hogy nekem menhelyes kutyám lesz. A párom (talán ide kellene ültetnem és átnézetni vele a linkeket) ragaszkodik a vásárláshoz...
Tehát a helyzet megoldódni látszi 2 vizsla emotions

Ezért kérem továbbra is küldjétek a linkeket..

Viola
Batyu
ndalma
Új gazdi
Hozzászólások száma: 7
2011.02.03 18:17:40 Idéz
osa.csabi:
Az utolsó két kommenthez csak annyit fűznék hozzá, hogy köszönöm a magam és a többi lelkiismeretes tenyésztőtársam nevében azt a nagyfokú bizalmat, ami ezekből a gondolatokból árad....
Remélem nem sokan gondolják a társadalomban ugyanezt rólunk, mivel az összes extra tenyésztőnek van rendes állása amiből a családját eltartja, a kutyákból származó bevétel pedig sokszor még a kötelező ráfordításokat sem fedezi, nemhogy ebből lehessen megélni.....
Elszomorító hogy ilyen véleménnyel vannak rólunk olyanok, akiknek fogalma sincs arról mivel jár a kutyatenyésztés, és nem érzik a különbséget tenyésztő és kutyagyáros közt.
Az alábbi két komment meglehetősen lealacsonyító azokra a becsületes emberekre nézve, akiknek komoly szaktudással rendelkeznek, és akik próbálnak mindent megtenni a fajta érdekében, továbbá általában fő bűnük hogy a sokszor milliókba kerülő állományukból nem ingyen adják el a kölyköket....

Kedves Csaba!

Sajnálatos, hogy ezeket a hozzászólásokat lealacsonyítónak értelmezted, félreértetted. Egyszerűen vannak olyan emberek, akik úgy gondolják, hogy egy örökbefogadással jobbat tesznek, mintha vásárolnak kutyát. Nekem semmi bajom sincs a becsületes és hozzáértő tenyésztőkkel sőt!!! Van aki ilyen kutyát szeretne, és akkor kapjon olyat, akit nem valami hozzá nem értő tenyésztett. Ezzel semmi probléma sincs. A probléma ott kezdődik, amikor hamisított oltási könyvvel veszel meg egy kutyát (velünk megtörtént), és több hónapos kutyáról kiderül, hogy semmilyen oltást nem kapott meg.

Egyébként a Zöldmáliakró rengeteg jót hallottam!!

Amúgy az emberek hozzáállásával van probléma, és nagyon elszomorító, amikor hetente több kutya kerül a vizslamentőkhöz, és minden menhely tele van. Aki jobban belefolyik az állatmentésbe, szemléletet vált, velem is ez történt. Előtte mindig vásároltuk a kutyákat, de amióta befogadtam az első menhelyes vizslámat, és jobban kapcsolatba kerültem a VALÓDI állatvédőkkel, akik dolgoznak is, megváltozott a véleményem. Rengeteg gazdára váró kutya van, és sajnos sokat el is altatnak a gyepmesteri telepeken. A szerencsébbeket előbb elhozzák az állatvédő szervezetek.

Ezek után gondolom úgy, hogy aki teheti, inkább fogadjon be egy kutyát, mint vásároljon (csak kölyök vizsa több van jelenleg a Futrinkásoknál). Persze nem kell mindenkinek ezzel egyet értenie emotions
Nikidoni
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 367
2011.02.03 10:31:52 Idéz
Sajnos a betegségek minden kiskutyánál előfordulhatnak, de jóval ritkább ha tenyésztőnél vásárolsz!
Hidd el megéri rááldozni... Még akkor is, ha nem akarsz vele dolgozni! Nem mindegy milyen a kutya idegrendszere!
Néhány híres kennel, ahonnan szívesen választanék kiskutyát.
www.vadaszfaivizsla.hu/bemutatkozas.html
www.csovarberki.eu/html%20lapok/bemutatkozas.html
Nagyon tetszenek ezek a kutyusok, kiállításon többször láttam már őket, szépek, arányosak...

A szívem csücskén nem rövid szőrű vizsla kennel áll..., hanem egy drótos...
www.zoldmali.hu/index.php?content=2

Magam sem tudom miért rajongok annyira a zöldmáli kutyákért... Egyszerűen a drótosok között a legszebbek! ÉS le a kalappal Zsófi előtt, hogy ilyen eredményeket tudott letenni az asztalra!

Én elég szélsőségesen gondolkodok erről! Vagy a vizsla.sos, vagy egy olyan kennel, aki jó néhány éve működik, és jó minőségű kölyköket tudott tenyészteni. Persze érdemes azt is megnézni, hogy egy-egy fiatal kennel, mint a Csabié milyen kutyákkal dolgozik. Mert a Magasparti Rutinosok, és a Józsalaki kutyák is gyönyörű eredményeket értek el. Jó vérvonalúak... Tehát, hiába fiatal kennel, a kutyák, akikkel dolgozik nagyon jók.

Szerintem ne siesd el a dolgot... Ha van lehetőséged, várd meg a kiállítási szezont, látogass el néhányra. Nézelődj... Érdeklődj. Igazából a döntést csak azon a területen kell meghoznod, hogy menteni, vagy vásárolni szeretnél. Mind kettő mellett és ellen is vannak érvek. De Te ezt jól tudod!
emotions emotions
szerkesztve: Nikidoni::2011.02.03 10:34:03
Segítő vizslák www.hubabotond.blogspot.com
hajagos
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 360
2011.02.03 07:18:38 Idéz
Violavp:
Nekünk, nem munkára kell a vizsla, Beke is családtag volt..

A közös munka csak még közelebb hozza a családtagokat emotions emotions
Ácsi 2009.05.14. vizslaadopt.blog.hu/
Violavp
user_avatar
Gazdi
2011.02.02 18:36:12 Idéz
Kedves Csabi!

Köszönöm!
Minden jót Lénának, iszonyú lehetett....

Én nem tudnám újra elviselni a kutyám elvesztését.
Most, hogy újra foglakoztat egy új kis vizsla gondolata, rémálmaim vannak...
Félek, hogy valami örökletes betegsége lesz, (szegény Bekénk zsírérzéken volt ki mértékben, de kezelhető megfelelő táplálással)fogalmam sincs hogyan védjem ki, hogyan tudom kiszűrni a szaporítókat, vagy ha örökbe fogadok, ami szimpatikus számomra, mi lesz ha beteg....

Nekünk, nem munkára kell a vizsla, Beke is családtag volt..
Batyu
osa.csabi
user_avatar
Tenyésztő
2011.02.02 18:23:30 Idéz
Kedves Violavp!

Semmi probléma, természetesen megértem hogy min mentél keresztül.

Ha tudok Neked segíteni akkor jelezni fogom.
www.gyurkovari.hu
Violavp
user_avatar
Gazdi
2011.02.02 18:19:51 Idéz
Nikidoni KÖSZÖNÖM!

Felemelő érzés volt olvasni az írásod, örömmel tölt el, hogy vannak ilyen emberek. A csalódottságom, elkeseredettségem, az összes érzésem amit ki szerettem volna felyezni, de nem tudtam megfelelően szavakba önteni, Te megtetted, köszönöm.

Köszönöm, hogy elgondolkodtattál, most egy ilyen fontos döntés előtt.
Bízom benne, hogy ezek után jól fogok dönteni.
Batyu
Violavp
user_avatar
Gazdi
2011.02.02 17:46:31 Idéz
osa.csabi:

Kedves Csabi!

Semmi esetre sem akartalak megbántani, és természetesen vannak tisztességes tenyésztők is, minden tiszteletem az övék, a tiéd!
Az "extra" tenyészetet pejoratív értelembe értettem. Azokra akik évi többször fedeztetik a szukát, és nem lelkismeretesen, bánnak a kutyával, csupán az érdekli Őket, hogy minnél több bőrt lehúzzanak szegényről!

Ismételtem megkövetek minden tisztességes állatbarát tenyésztők!

Kérem nézzétek el nekem, elég sok keserűség van körülöttem, talán ez okozta a negatív hangvételt.
Batyu
BKornél
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 175
2011.02.02 13:43:06 Idéz
Bocsi, hogy nem említettem, de természetesen én is nagyon szurkolok Lénának, hogy mielőbb felgyógyuljon. Erőt és kitartást Nektek! (olvasva az oldaladon a történteket, elég borzasztó lehetett).
Luppa-Vadász Dió, XII. kerület