Lily13
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 24
2017.05.23 17:14:11 Idéz
Sziasztok!
Olvastam a hozzászólásotokat, nem tudom elképzelni a vizsla elvesztésébe, de nyilvánvaló piszok rossz érzés.
Mi újság azóta, Berryvel? Rudyval?
kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2107
2015.11.22 07:57:26 Idéz
Szia Kornél ! Orulok, hogy voltatok vizslàknàl, a Parlagi kennel remek otlet,szoktam nézegetni oket ! Tavaly majdnem orokbefogadtunk egy lànyvizsit, aki 8 évesen menhelyen talàlta magàt, elmentunk megnézni 200 km-re, sétàlni Rudyvel, majdnem a szivem szakadt meg otthagyni Ambre-t. Persze nem lehetett lefoglalni,(elhoztuk volna késobb) kozben irtam az ittemi magyar vizsla klubnak, és talàltak neki csalàdot! emotions Rudy vizsirol : Sajnos a làbacskàival (artrozis, vannak a gondjaink), igaz màr hosszu évek ota! Injekciokuràt kap 3 havonta (hogy elkeruljuk az orvossàgokat), akupunkturàt is bevetjuk néha, 3 napja thalasso-n voltunk, nagyon jol viselte, eloszor volt kàdban vizbuborékokkal,gyulladàsgàtlo olajjal a vizben! Màsnap màr vissza is akart menni, udvozolni a lànyokat! emotions Mindig megnevettet bennunket, azért azt hiszem elkényeztettuk, de mivel ismeri a hatàrait, nem zavaro emotionsIgaz, dognounou azt mondta egy valodi "napolitain", akkora szinész! Ma esik a ho, sétàlni szeretnénk vinni, dehàt a nedvesség nem éppen ideàlis, de mozognia is kell!
Kornél, orulok, hogy kezdtek ujbol va vizslàk felé fordulni, fontos, hogy jo gazdijaik legyenek! Hisz olyan sok szenved, meg sem tudom érteni!
Szép napot Nektek és a tobbi vizslagazdinak is! Hol vannak?!
Kati
BKornél
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 175
2015.11.15 16:27:14 Idéz
Kedves Kati, örülök, hogy Rudy ilyen jól viselte a beavatkozást. Hát igen, a vizslákra jellemző, hogy olyan szomorú arcot tudnak vágni, hogy sokáig még haragudni sem lehet rájuk. Kis érzelmi zsarolók
Időközben voltunk vizslázni, ahonnan reményeink szerint lesz egy kis vizsla, mégpedig a Parlagi kennel tulajdonosánál. Hát abból a szempontból jó volt, hogy a jövőbe tekintve bizakodóak vagyunk, bár az emlékek miatt néha nehéz volt, szóval vegyes érzelmekkel, de élveztük a közös sétát. Három kutyussal sétáltunk, rohangáltak mindenfelé, egyikük még meg is fürdött...
Ti hogy vagytok? Séták, kirándulások?
Luppa-Vadász Dió, XII. kerület
kati
Vizsla rajongó
2015.10.30 21:24:09 Idéz
Szia Kornél! Koszonom kérdésed, szerencsére minden ok, hétfon szedték ki a varratokat, mivel a fejebubjàn is volt egy kis keményedés, azt is levették egyuttal. Rudy vizsi tovàbbra is eleven ordog a maga 11 évével, a kornyéken, ahol lakunk o hatàrozza meg mikor merre akar sétàlni,(egyébként elfekszik a jàrdàn, nagyon szomoru kutyus képpel
emotions , meg szomszédolni is szeret,ma elkisért postàra is nagyon ugyesen emotions Vàrosi kutyus, nyugdijas a vadàszatbol, de erdei sétàknàl mindig a nyakàra tesszuk a csilingelo vmit a vadàsznyakorvvel, a biztonsàg miatt!Itt az orszàg legjobb vadàszai kutyài nyakàn is csilingelnek,(vadàszszezonban)ez annyira fontos a kutyàk biztonsàga miatt,és,hogy a gazdi is tudja mikor,hol a kutya.Nagyon elszomorodtam, szoktam olvasgatni a bpesti vizslamentoket, és napokban mentettek egy rettenetesen megkinzott vizslàt! Nem is talàlok szavakat...
Orulok, hogy tervezitek a kisvizslàt,annyira megérdemeltek egy màsik "tundért"! emotionsBàrcsak minden vizslànak ilyen jo gazdik jutnànak!!
Szép hétvégét !
BKornél
user_avatar
Fórum tag
2015.10.21 22:19:09 Idéz
Szia Kati!
Hogy van Rudy? Gondolom kutya baja emotions
BKornél
user_avatar
Fórum tag
2015.10.17 19:02:09 Idéz
Igen, tavaszra tervezünk egy kis vizslát, majd meglátjuk.
Emlékszem mi is műtét után próbáltuk ezt a gallért, de nem bírta, 1 percen belül levette. Aztán napközben semmit nem adtunk rá, elég volt 2-3x rászólni, nem nyúlt hozzá. Estére adtunk rá pólót a biztonság kedvéért, szerencsére nem volt gond. Kis kezesbárány volt (egyedül az ideggyenge kutyákat nem szerette, azokra folyton ráment...).
kati
Vizsla rajongó
2015.10.15 06:13:50 Idéz
Kornél, gondoltok egy màsik vizsire késobb ?Szegény kicsi Dio, bele sem merek gondolni mit érezhettetek, ez annyira fàjdalmas, ujbol megnéztem a képeit szomorusàggal. Borzaszto milyen gyorsan johet a baj,amirol nem tehetunk

Hogy mosolyogjatok kicsit, elhoztuk Rudyt a hatalmas gallérral a nyakàn (baràtom szerint egy bernàthegyi méretére valo,(a dokinàl rengetegen voltak, fàradt volt, semmit sem magyaràzott meg, kérdéseink vàlasz nélkul maradtak, csak hajtogatta 10 napig le ne vegyuk a gallért), igy angyalomat még azzal is sétàltattuk, mindennek nekiutkozott,(mi is)aztàn ràjottunk, hogy sétàlàskor levesszuk,ha otthon vagyunk is, csak feltesszuk,ha elmegyunk.
emotions
BKornél
user_avatar
Fórum tag
2015.10.13 08:26:45 Idéz
Köszi Kati az együttérzést!
Sajnos még jobban növeli a fájdalmamat, hogy értelmetlenül rövid élete volt szegény Diómnak, és fatális dolog miatt (doki is ezt a kifejezést használta) volt menthetetlen. Tényleg mindenre odafigyeltünk, de ezt már leírtam korábban... Egy gyulladásból alakulhatott ki ez a hibás sejtműködés (akár egy rossz mozdulat, baktérium...), amitől megindult az ideg megvastagodása.
Szurkolunk nektek, bízom benne, hogy minden rendben lesz.
És igazad van, emlékszem régebben, hogyan pörgött ez az oldal, most meg napok,hetek telnek el, hogy legyen egy új bejegyzés. Jó lenne, ha nagyobb élet lenne itt.
kati
Vizsla rajongó
2015.10.12 09:57:52 Idéz
Kedves Kornél, Béla !

Nagyon de nagyon egyuttérzek Veletek, borzaszto lehet a kutyus elvesztése!
Szoktam olvasgatni a forumot, de azt hiszem tovàbbra is irnia kellene a vizslagazdiknak, ez mindig olyan hasznos volt mindenkinek, és, hogy a Forum tovàbbra is "éljen"!!
Rolunk, hogy Rudy vizsink szept 25-én mult 11 éves, tovàbbra is és egyre jobban szeretjuk! Ma operàljàk, sajnos ivartalanittatnunk kell, mert gondok vannak, talàn, aki nem akar kicsiket, meg kell csinàltatni koràbban,mert késobb betegség fenyegethet...Igaz, a doki erre nem mondott semmit...Drukkoljatok nekunk, vizsinknek!
Kocsán Béla
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 55
2015.09.07 17:58:43 Idéz
Kornél ! Vizsla párom volt. A szuka most 5 éves. Ő aranyos, puszilkodós, de nem olyan kemény házőrző, mint a kan volt. Vitáztunk a nejemmel a kan pótlásáról, de végül is az ő akarata győzött. Nem lett ( lesz ) másik kan. Felnőttet én sem akarok, kölyökbe pedig nem biztos, hogy bele szabad vágni. 75 éves vagyok.......... Nem csak a gazdának szörnyű, ha elveszti a kutyáját, hanem a kutyának is, ha a gazdát veszti el. És hidd el, a szuka is búskomor volt több hónapig, amikor a párját elvesztette. Elaltatásakor a szukát bevittük a lakásba, hogy ne lássa a történteket, de megérezhette, nagyon szerették egymást. Vagyis, most a szuka pótolja a pótolhatatlant, de mégis más ............
BKornél
user_avatar
Fórum tag
2015.09.05 18:55:14 Idéz
Kedves Béla! Sajnálom! Nagyon nehéz feldolgozni, a napi rutin, a séták, a pillanatok, amiket együtt éltünk át, a különböző reakciók: - hazajövök, nyitom az ajtót és mindig csóválva állt a túloldalon, -amikor a fiam vitte sétálni és megérkeztek, először lábtörlés, majd rongyolt be ezerrel üdvözölni, -vagy amikor ledőltem így hétvégén, akkor jött, az ágyam elé ledobta magát, együtt aludtunk... Nagyon hiányzik...
És nem gondolkoztál másik kutyán? Nálunk tervben van, de majd csak jövőre.
Kocsán Béla
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 55
2015.09.04 18:48:31 Idéz
Kornél !! Együtt érzek veled. Én 9 és fél éves hatalmas rsz vizsla kanomat altattam el kényszerűségből, ez év februárjában. Még most sem vagyok túl rajta, ha rá gondolok. A karjaimban dobbant utolsót a szíve. Idős ember vagyok és arra gondolok, hogy vajon nekem fogja-e majd valaki a kezem, ha eljön az én időm is ........
BKornél
user_avatar
Fórum tag
2015.08.30 19:08:21 Idéz
Sajnos mi is megéltük, hogy milyen elveszíteni a családi kedvencet/egyik családtagot. Dióka 5 éves múlt... 2010. júniusában született, és 2015.08.28-án aludt el örökre. Mindenre igyekeztünk odafigyelni, jó helyről hoztuk el, igazán pedigrés felmenőktől, korán átesett az ivartalanításon is (féléves múlt), megfelelő táp, rengeteg mozgás, ahová tudtuk, vittük magunkkal, mint egy családtagot. Velünk lakott a lakásban, igazán szoros kötődés volt, rengeteget sétáltunk, labdáztunk, kirándultunk, majd 2014. novemberében indult a rémálom. Jobb első lábát néha-néha megemelte. Elmentünk orvoshoz, ahol először porcra gondoltak, átesett a kúrán, semmi javulás. Ezt követően röntgen, hátha a csípővel van vmi, de az gyönyörű, mint a könyvben. Akkor biztos rándulás, erre kapott szteroid, majd nonszteroid gyulladáscsökkentőt, attól sem javult. Átmentünk másik dokihoz, ott megint röntgen, szintén semmi, majd mr vizsgálatot javasoltak, hátha porckorong. Persze ekkor már március volt, a lábemelgetésből, sántikálás, majd 3 lábon járás következett. Kedve, étvágya nem változott, csak a labdázást és a nagy kirándulásokat felváltotta a kisebb séta. Na az mr sem mutatott ki semmit, majd a második dokinak a kollégája jól áttapogatta Diókát, és a hónaljában megérzett valamit. Megint mr, de már arra a területre fókuszálva, és meg lett a diagnózis: ideghüvely tumor, ami az ideggyökből indul és az ideg megvastagodásával jár. Sajnos nem műthető, mert nem lehet teljesen kiszedni, a lábát viszont biztosan elveszítené. Maradt a sugárterápia, majd a kemo, bíztunk a javulásában, de sajnos nem így lett. A séták egyre kisebbek és fárasztóbbak lettek, de a kedve étvágya még mindig jó volt. Majd az utolsó héten sajnos a fájdalmai felerősödtek, hajnalban felkelt, de legalább visszaaludt a fájdalomcsillapító hatásától, az utolsó 2-3 napban már az sem használt... Nem tudtuk tovább nézni a szenvedését, és meghoztuk a legnehezebb döntést...
Iszonyat, amilyen űrt hagyott maga után...
halyas
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 227
2012.05.08 13:34:18 Idéz
Gratulálok holecsancsa a jövevényhez. Jó volt olvasni a beszámolót, várom a képeket! emotions
halyas - máriaremete (bp II.)
holecsancsa
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 61
2012.05.08 12:26:30 Idéz
Sziasztok!
Bocs, de nagyon nem jutott időm beszámolni. emotions Röviden a lényeg! 4. hete van itthon -nálunk- Berry (3 éves kan, rövid szőrű, sárga, a nevét szándékosan nem változtattam meg), akit az Illatos úti menhelyre a saját családja adott le. Innét hozták ki a fajtamentők és viszonylag viharos gyorsasággal került hozzánk, a szokásnál rövidebb idő alatt. Én akartam és én vállaltam a megzuhant lelkű kutya ápolását, vállalva az esetleges idegességéből adódó csipkedést és harapást. Láttam 1.5 óráig remegve a kutyaházban a kennelsoron, tudtam mit veszek a nyakamba.
Köhögni kezdett és vállaltam, hogy nálunk, a mi dokijaink felügyelete alatt, melegben gyógyuljon. A köhögés elmúlt, igaz egy rémálom volt az orvoslátogatás. Szájkosár és segédápolói földre lenyomás után tudták a chipjét leolvasni, mert félelmében tombolt, morgott, harapott volna. Napról napra szépen nyugodott le, rájött nem fogjuk bántani. Itt mindenki szereti és a legjobbat akarja neki. Keményebben kell fognom, mint annak idején Samut! emotions Hajlamos azt figyelni, mikor lazul egy kicsit a helyzet! Ivartalanításra is én vittem. Meglepően jól viselkedett már a dokinál, pedig én a múltkori eset miatt, nagyon féltem mi lesz megint. Sec-perc alatt benn volt a branül, nyugtató be, kutya belecsúszott az ölembe és már aludt is. Aki előtte áll, annak NAGYON javaslom a laparoszkópiás ivartalanítást. Se gallér, se varratszedés, se nagy seb. 1 hete volt, szint alig látszik és főleg egyátalán nem piszkálta.
A gyerekek kimondottan ingerlik, főleg ha visítozva rohangálnak előtte. A bandázás is nehezen megy még, de semmit nem adunk fel. Pórázon még mindig húz egy kicsit. Egyébként nagyon szépen szót fogad, a behívást is gyönyörűen betartja. Szobatiszta, sőt kennel tiszta! Labdamániás! Nem kicsit nagyon! A frizbit is röptében kapja el és soha nem unja meg, én előbb emotions Bent a lakásban semmi kárt nem csinált még, tegnap viszont kirámolta a tavat a kertben. Nagyjából 5 percig nem voltam otthon, elugrottam a gyerekért a próbára! Szó szerint!! A tóban lévő összes!!!!! cserép, virág, növény, tőzegzsák etc. az udvar közepén fogadott!! megcsócsálva!!! Nagyon leszidtam érte! Szégyellte magát, kíváncsi vagyok ma mi fogad! Otthonról töltök fel róla képet, mert egy igazi kis szépség a maga 25 kilójával :-)
Ancsa-Kalocsa
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1896
2012.04.02 09:42:00 Idéz
Kedves Holecsancsa!
Nagy-nagy gratula a döntésetekhez....!
Biztos vagyok benne, hogy ez a vizsike aki már megtapasztalta az élet rossz oldalát, hihetetlenül hálás lesz a tőletek kapott szeretetért.
Debrecen, Magyarország
holecsancsa
user_avatar
Gazdi
2012.04.02 08:35:58 Idéz
Csabi!

Szeretném megköszönni a pozitív hozzáállásod. Az élet átírta, amit át kellett. Nekem úgy tűnik, megint az van megírva, hogy egy szeretetben nagy szükséget szenvedő drágaság mamija legyek. Ismét felnőtt kutya kerül a családunkba, úgyhogy a kölyök keresés tárgytalan. Örökbefogadó szülők leszünk. Egy 3 éves kutyust a saját családja leadott az Illatos úti menhelyre, ahonnét a futrinkások kihozták. Lelkileg meg van még zuhanva, de reméljük hamar visszatalál. Tegnap voltam nála látiban és kaptam már fülre puszit és egy párszor besimult a kezembe. Most együtt számoljuk a napokat, hogy végre itthon legyen.
Ancsa-Kalocsa
osa.csabi
user_avatar
Tenyésztő
Hozzászólások száma: 1015
2012.03.12 08:58:52 Idéz
Bocs, küldtem a választ emotions emotions emotions
www.gyurkovari.hu
holecsancsa
user_avatar
Gazdi