vizslaszeretet
Fórum tag
Hozzászólások száma: 131
2013.08.30 12:12:30 Idéz
De örülök, hogy ilyen jól van az a drága kutyád. Amikor annak idején olvastam, hogy mi történt, napokig a hatása alatt voltam. Minden jót!
Ancsibuci
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 62
2013.08.28 10:32:37 Idéz
Sziasztok!Már több mint egy év eltelt a tragédiánk óta az én kincsem pedig mintha semmi nem történt volna mintha csak így látta volna meg a napvilágot nyelvecskéje nélkül!Egy pár hete a bundáját is lecserélte a drótos jellegű szöréből teljes mértékig rövid puha gyönyörű fényes szőröcske lett!Elgondolkodtam ő tényleg újjá született!Azelőtt olyan rossz étvágya volt most még éjszaka is a tálából csipeget nem hízik el mert lemozogja de szerintem soha nem volt még ilyen remek bőrben!Ő az én büszkeségem,imádom!Szóval nagyon jól vagyunk! emotions
Lejlácska
vizslaszeretet
Fórum tag
2013.07.17 23:06:47 Idéz
Most már tudom, hogy első fokon 8 hónap felfüggesztettet kapott, de az ügyész és az ügyvéd is fellebbezett abban az ügyben, ahol nemrég az autóban hagyott és hőgutát kapott vizsla elpusztult. Kíváncsi vagyok, mi lesz a folytatás. Küldték volna börtönbe, ez a felfüggesztősdi röhej. Szerencsétlen állat.
melcsi0723
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1850
2013.07.17 00:12:51 Idéz
Hát igen, mert akkor ezek szerint a gyerekét is simán bent hagyná a tűzforró autóban. emotions Miért is különbözik egy Kutya az embertől, ilyen szempontból. Az csak egy kutya volt, megdöglött. Kb így kezelik az ügyet az agyatlanok. emotions
Luca-2010.05.23.-------Bodza-2011.06.02.------Somogy megye: Látrány
ndan
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 17
2013.07.16 07:55:49 Idéz
Éppen ezért mondom, hogy ha rajtam múlna, szigorú feltételeknek kellene megfelelni, ha valaki kutyát szeretne tartani. Az ilyen felelőtlen "gazdákat" nagy eséllyel ki lehetne szűrni alkalmassági vizsgálattal (pszichológus, pszichiáter szakember segítségével). További visszatartó erő lehetne, hogy az ilyen ügyben precedens értékű ítéletet kéne hozni és nagy nyilvánosságot adni neki. Ha ez emberrel történik, akkor az gyilkosság... Nálam ez ugyanaz a büntetési tétel lenne!
Gyurkóvári Bora Lenke - Budapest
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 746
2013.07.16 06:54:32 Idéz
Sajnos igen.Az ilyenekről mindig mélyen hallgatnak.
De így belegondolva nem is értem.Ennyi esze nem lehet egy embernek,hogy ne hagyja a tűző napon a kocsiban a kutyát??? De tényleg felfoghatatlan számomra,hogy nincs ennyi IQ. emotions
Zsömi 2009.05.20. és Herba 2011.01.01. Dombóvár,Tolna megye
melcsi0723
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1850
2013.07.15 23:12:14 Idéz
Szia Vizslaszeretet! A hőgutás kutya itt halt meg a közelemben. 10 km-re történt tőlem az eset. És egyszerűen nem értem, hogy senki nem látta abban a rohadt parkolóban hogy egy kutya megállás nélkül vonyít az autóban??? Totál ki voltam akadva. Az ügy nagy hallgatásban van. emotions A mai napi gyertyák égnek a helyszínen. Hogy mi lett tettessel? Hmmm, ki tudja. Nagy a csend. Nem tudok hivatalos állatrendőrségről, persze az nem azt jelenti hogy nincs is. Szomorú ez. A vizsla amúgy a Magasparti Rutinos Kennelből Máramarosi Annától származott. Sokan kérték Annát, hogy adja ki a nevét a gyilkosnak. emotions
Luca-2010.05.23.-------Bodza-2011.06.02.------Somogy megye: Látrány
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.07.09 16:54:42 Idéz
Ezzel én is így vagyok.Ha száraz kenyéren és vízen kellene élnem,akkor sem adnám a kutyáimat sehova senkinek. Sőt ők akkor sem igényelnek sokat ha eddig kacsalábon forgó palotában laktak,hiszen nekik minden a gazdi.Vele akarnak lenni bármilyen körülmények között is.

A másik témára visszatérve: lehet ezen változtatni,biztos,hogy lehet.De aki megtehetné az nem tesz semmit.
ndan
user_avatar
Új gazdi
2013.07.09 11:18:36 Idéz
Szia Nici!

Lehet, hogy félreérthető voltam... Egy szóval sem mondtam, hogy egy mozgássérült, vagy szellemi fogyatékos nem menne át az alkalmassági vizsgán, sőt! Itt arról lenne szó, hogy ki tudja felelősen ellátni a kutyát és ki mennyire alkalmas erre a feladatra.
A segítő kutyák egyébként csodálatos munkát végeznek és egy mozgássérült vagy vak ember akinek kutyája van és bizonyos értelemben egymásra vannak utalva lenne az utolsó, aki képes lenne ilyen gaztettre.
Természetes, hogy ez nem egy könnyű kérdés és szakemberekkel karöltve kellene kidolgozni, ugyanakkor nem szabad leragadni és azt mondani, hogy "ezen úgysem lehet változtatni". ;)

A minap történt sztori egyébként (mivel a Noé mellé járok kutyaiskolába Rákoscsabára), hogy egy brutálisan szép Canne Corso-t behozott egy kiscsaj a menhelyre. A saját kutyája, kis kora óta volt és most fogta és leadta, mert már nem KELL! Éééééééééérted??? Megértem, hogy vannak tragikus emberi sorsok, de nem tudtok olyat szitut mondani, hogy ezt megtegyem. Egyszerűen booooooooooorzalom! emotions
szerkesztve: ndan::2013.07.09 11:23:59
vizslaszeretet
Fórum tag
2013.07.08 11:18:47 Idéz
Azert jo volna tudni, hogy mi lesz a szerencsetlen hogutas vizsla elpusztitojaval? Ha friss hir van, irjatok rola legyszives.Van Magyarorszagon amugy allatrendorseg? Bocs, de regota nem otthon elek.
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.07.08 06:58:47 Idéz
Nem tartja vissza őket semmi Kati,sajnos.Pont amiért írod.Semmi büntetés,semmi börtön,csak ejnye-bejnye.
kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2105
2013.07.08 06:34:45 Idéz
Szia Ndan! Oszintén el sem merem olvasni a torténetet, de egyetértek Veled, nem mindenki tarthatna kutyàt! Multkor a vizslamentoknél làttam egy vizsla fényképét, a nyaka korul hatalmas sebekkel, mert fémhurok volt korulotte, ugy tartottàk! Ez mind valodi tragédia, én is egyetértek veled, vmit tenni kellene,de hogyan? A mi szintunkon, ha ilyesmit észreveszunk hivni kell az àllatvédoket azonnal, szerintem àllatkinzàsért jo nagy birsàgot kellene fizettetni és borton, ahogy irod!De kàr, hogy némely embert csak ez tartana vissza, vagy még ez sem! emotions
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.07.06 06:43:53 Idéz
Valamilyen szinten igazad van,de sajnos vannak a kutyára szoruló emberek,pl.tolókocsisok vagy szellemileg sérültek. Ők nem tudnak ellátni felelősséggel egy kutyát,de mégis nagy szükségük van rá. Különben az alapötlet nem rossz.
ndan
user_avatar
Új gazdi
2013.07.05 22:51:07 Idéz
Sziasztok!

Lehet, hogy túlságosan kemény ötlet, de én szó nélkül vizsgához és alkalmassági vizsgálathoz kötném azt, hogy valaki tarthat-e kutyát vagy nem. Autót sem vezethet mindenki és itt egy kiszolgáltatott élőlényről van szó, aki mindenben a gazdira van utalva. Nagyon felkavart ez a tragédia, szó nélkül leültetném az embert 10 évre. emotions

D.
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.07.04 19:43:23 Idéz
Igen,nagyon kering a facebookon is.Remélem most már tesznek valamit ezek ellen az embernek nem nevezhető lények ellen.
vizslaszeretet
Fórum tag
2013.07.04 19:30:17 Idéz
Szerencsére nem a mi kutyáinkról kell írjak, de végtelenül szomorú és felháborító: most néztem a tévéhíradót és tudósítottak benne arról, hogy Magyarországon elpusztult egy két éves magyar vizsla, amit órákra hagytak egy autóban a tűző napon. az állatorvos nyilatkozata szerint nagy kínok között múlt ki. Csak remélni merem, hogy az, akié az autó volt, nagyon kemény büntetést fog kapni.
Ancsibuci
user_avatar
Gazdi
2012.11.27 20:55:47 Idéz
Azt meg megsem említem hogy mire eltelt az 1hét műtét után és varratszedésre kellett volna mennünk a varrat szépen eltűnt pedig minden reggel láttam hogy megvan mert rendszeressen kentem Betadinnal!!Biztos Aladár a bűnös sztem az utolsó nap ő szedhette ki a varrato mert ő pucolássza Lejlácskát tetőtől talpig!!Még jó hogy megvárta hogy szépen beforrjon. emotions
Lejlácska
Ancsibuci
user_avatar
Gazdi
2012.10.15 19:18:54 Idéz
Sziasztok!Sajnos már nem lehetett tovább halogatnunk túl kellet esnünk a műtéten hogy ne legyen többet kiskutyánk!Viszonylag jól viselte Lejlácska 1 napig nem evett meg nem ivott magától úgy kellet itatni!De túl vagyunk rajta nyelv nélkül mit csinálna a kicsikékkel még a fialás ok de nem tudná őket gondozni!Már nagyon jól van reggelre eltüntette a fél pár cipőmet úgyhogy végre minden a régi
emotions
Lejlácska
nyirip
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 106
2012.09.01 12:50:42 Idéz
ISTENEM megint bőgök ,mint a szamár.
Áldja meg az ég azt a drága vizslalányt.
Puszi neki
Így indul egy hideg téli reggel.Jobb a meleg szobából kukucskálni.
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1896
2012.09.01 10:55:42 Idéz
Nem csodálom, hogy eddig ezt nem tudtad elmesélni!
Szörnyű történet, még olvasva is megkönnyeztet... !
Debrecen, Magyarország