Bijou
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 19
2012.12.04 16:37:28 Idéz
Részvétem. Tavaly tavasszal ment el az örök vadászmezőkre Fanny nevű német juhászom. Nagyon szerettük, Ő is minket. Nehéz volt elbúcsúzni tőle, de a rák nagy ellenfél. Máig foglalkoztat, hogy vajon a legjobb élete volt e, jó gazda voltam e a 9 év alatt. Remélem...
Úgy gondoltam nekem nem kell egy darabig kutya. Aztán felülkerekedett az állatszeretet. Azt szerettem volna, hogy egy olyan kutyám legyen, akinek megadhatom azt, ami esetleg Fanny életéből kimaradt. Így került hozzám Bijou. Most aztán belehúztunk, a ló másik oldalán vagyunk. Gyerek lett belőle, ágyban alszik, féltékeny, hisztis, de persze okos, és kezelhető. Nem tudom létezik e más kutyafajta, ami ennyi szeretetet, élményt, és kellemes pillanatot tud okozni, mint a vizsla. 15 hónapos, de már most félek, hogy mi lesz, ha elmegy. Nehéz lesz, az biztos.
ndan
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 17
2012.11.27 15:55:54 Idéz
Szégyen ide vagy oda, kevés dolgon tudok elérzékenyülni, de ilyen sztori hallatán gyakran bepárásodik a szemem. emotions Én már most félek ettől a pillanattól, pedig Lenke még csak fél éves. Nincs más a világon, akivel ennyit lennék együtt mint vele, hiszen egész nap velem van, úgyhogy már most annyira hozzám nőtt, mintha évek óta velem lenne.
Lacinak őszinte részvétem, remélhetőleg hamarosan pótolja legalább egy kicsit Tomy hiányát egy kis vizsla. ;)
Gyurkóvári Bora Lenke - Budapest
Ancsibuci
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 62
2012.11.27 14:31:01 Idéz
Milyen unalmas lett volna ha "jó"fiú lett volna!Pontossan ezért különleges a vizsla mert kiszámíthatatlan!Nemis tudom kortól függ e a nevelés ,az én Aladáromat kb 6évesen fogadtuk be mindent bevetett a cipőlopástól a kábeldarálásig!Mostanra eltelt már 3év mondjuk van mellete egy kislány is de nagyon jól megneveltük rendkivül szófogadó!!Nagyon sajnálom Tomyt szép kort megélt és biztossan boldogan hunyta le a szemét mert szerették!!Nem tudom hogy én hogy viselném de belegondolni sem merek!De azis biztos ha megvan a "kapcsolat"a kutya és gazda közt megérezzük a bajt!Én csak megszoktam álmodni előre a tragédiákat,nem hittem el de igy van,mostanra azon vagyok hogy megelőzzem a bajt!! emotions
Lejlácska
Ancsibuci
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 62
2012.11.27 14:30:59 Idéz
Majd idővel segíthet egy új kisvizsla vagy egy örökbe fogadott!!!Sosem késő nevelni! emotions
szerkesztve: Ancsibuci::2012.11.27 14:34:10
Lejlácska
Laci77
Új gazdi
Hozzászólások száma: 1
2012.11.26 07:20:36 Idéz
Soha nem gondoltam hogy az én társam egy vizsla lesz!!
De mikor megkaptam az egyik volt kollégámtól , szinte egy-két nap után beleszerettem a fajtába!!
Hihetetlen hogy 2000 szeptembert írtak mikor Tomy hozzánk került és szinte minden egyes nap kövérre röhögtük magunkat a kis csöpségen. Aztán egy rossz tanács miatt későn, egy éves korában kezdtük tanítani, ami valljuk be kevés volt.
Hogy mire jutottunk azt mindenki tudta a faluban, hiszen nagyságos úr állandóan rótta a kerteket, mi pedig utána emotionsNem lehetett két percre magára hagyni mert már el is tűnt mint a kámfor emotions
Be kell vallanom nagyon sok vesződés volt ekkor tájt. Az ül!
,vezényszóra, vagy gyere tomyka menjünk a helyedre .., nagyon ment emotions , vagy a láb mellett póráz nélkül..
De ami a legfontosabb és a legszembetűnőbb volt hogy rettenetesen ragaszkodott hozzám majd később édesanyámhoz!!!
Az első négy évben saját fotelja volt a konyhában amit élete végéig tudott és azonnal elfoglalt!
Aztán egyszer egy szilveszteri napon a petárdától úgy megijedt hogy majd 2 hónapig nem találtuk...Miután feladtam, elmentem a menhelyre hogy keresek egy másik kutyust, és ki állt velem szemben???A nagyságos uraság, aki miután meglátott majd szét tépte a kerítést úgy akart kimászni!!!Ahogy haza vittük onnantól teljesen megváltozott, nem szökött, ha kiengedtük a boxból maradt a kertben, és teljesen rendes kutyus lett. Hogy igaz vagy nem , nem tudom, de mesélték a buszon hogy valaki látta hogy egy magyar vizsla felszállt szilveszterkor a békéscsabai buszra majd leszállt az állomáson!És tény hogy én aznap csaba felé vettem az irányt, és a menhelyesek is a békéscsabai centernél találták meg!!!Pedig az előtt csakis a mi környékünkön kóborolt...A tavalyi évben kiköltöztem Angliába így anyu lett a fő gazdi, amit jelzett is a kutyánk, de sajnos a múlt héten elment, nincs többé emotions
Hiányát mindketten nagyon érezzük!!!
Anyu tudta hogy mit jelent nekem, a család szinte emberként gyászolta!!
Unokahúgom hívott majd mondta hívjam anyut mert szegény nagyon kivan..
Valóban, két napig szinte alig aludt, és én is alig bírtam!!!
Mikor történhetett a dolog én pont metrón voltam, és nagyon szédültem, és elég ramatyul éreztem magam. Hogy ez vajon megérzés...?Nem tudom.
De egy biztos, ilyen kutya aki ennyire társa, része volt az életünknek még nem volt!!! Számomra ez hihetetlen egy történet, és velem történt meg.....Köszönöm Tomy hogy ennyit adtál nekünk!!!