belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1896
2012.11.22 13:21:51 Idéz
Utána néztem Bodza-könyvemben.....
Bodza 6 hónaposan 20,4 kg. volt.....

most 1,5 évesen 55 cm marmagassághoz 22 kg a testsúlya
szóval mi nem tartozunk a magas vizslák közé....emotions emotions
Debrecen, Magyarország
halyas
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 227
2012.11.20 16:08:09 Idéz
Jázminunk elmúlt másfél éves. 24 kg, marmagasságot nem tudok, de most már lemérem kíváncsiságból. Az alakja viszont még mindig olyan kis kamaszos. Ez még ugye alakulgat? Vagy ez csak azon múlik már, hogy mennyit mozog, izmosodik?
Vanni: mi Optifree-t használunk, az jó, másról nem tudok véleményt mondani. Bár nálunk elég lassan fogy, mert Őnagysága nem nagyon engedi a fülét piszkálni. Ha sikerül félórás fogócska után kitisztítani, utána legalább egy fél órát kell vigasztalni az Őt ért sérelmekért (értsd ölben simogatni)
Csinált már valaki ilyen polisztirol gyöngyös párnát? Ha igen, érdekelne, hogy hogyan, miből, miből mennyit.
És ha már a tömeggyártásról esett szó, ajánlanék egy blogbejegyzést azoknak, akik még esetleg csak gondolkodnak az új családtagon:
www.hubabotond.blogspot.hu/2012/11/szaporito-vs-tenyeszto.html
halyas - máriaremete (bp II.)
osa.csabi
user_avatar
Tenyésztő
Hozzászólások száma: 1015
2012.11.20 15:20:22 Idéz
Szerintem ez a méret a fajtára jellemző sajnálatos "sokféleség" miatt van. A magyar vizsla sajnos jelenleg nem homogén fajta, ez több okra vezethető vissza (többek közt az esztelen tömeggyártásra).
A 30 kiló a 60 centihez is sok, nemhogy a 7 hónaphoz. De! lehet hogy a kutyus esetében majdnem normális, mivel ha genetikailag úgy van kódolva hogy 2 évesen 70 centi és 42 kiló lesz, akkor ez a súly és méret normális. Mert ez egyáltalán nem lehetetlen, láttam ilyen kutyát többet is....
Hat hónapos korra azért több mint 50%-ot el kell érnie, nekem az a tapasztalatom, hogy az intenzív növekedés 7 hónapos kor körül általában megáll, aztán inkább csak tellik a kutya. De ezek a paraméterek egyedenként változóak a fent leírtak miatt.
www.gyurkovari.hu
Sigma6
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 43
2012.11.20 11:16:40 Idéz
Szia Belkata!
Igen gondoltam, hogy ez durva. Remélem nem lesz kétszer ekkora! emotions
Bp. XX.ker.
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
2012.11.20 09:06:41 Idéz
Sigma6:
Sziasztok!
Kérdezni szeretnék! Ma reggel a futatóban találkoztam két vizsla kölyökkel. Az egyik 6.5 hónapos a másik 4 hónapos baba. Mindkettő nőstény. Az én kutyám Pulo 7 hónapos hím. Hihetetlenül nagy különbség volt a kutyák között. A két leányka talán fele akkora volt, mint az én kutyám. Azt eddig is tudtam, hogy a szülei elég nagytermetűek és azt, hogy ő elég termetes. Most 30 kg és a marmagassága 60 cm. Ez a különbség normális? Egy hónappal ezelöttig HILS kölyök tápot kapott elég hirtelen megnőtt elkezdett fájni a lába. Kapott rá gyógyszert és átálltunk a Josera felnőtt tápjára. Már nem fáj a lába és a fejlődése is
lelassult. Szóval a kérdésem az van a vizsik között ilyen különbség?

Szia! Ez durván nagy súly: a végleges mérettől függetlenül a vizslák 6 hónapos korukra a felnőtt súly kb 50-át kell, hogy elérjék.....

Nagyon jól tetted a tápváltást.....
Debrecen, Magyarország
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
2012.11.20 09:02:00 Idéz
Kati!

polisztirol gyöngy

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/butor/szek_fotel/babzsak/polisztirol_gyongy_100_liter_babzsak_fotel_toltet_1666106963.html
Debrecen, Magyarország
Sigma6
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 43
2012.11.20 08:47:32 Idéz
Sziasztok!
Kérdezni szeretnék! Ma reggel a futatóban találkoztam két vizsla kölyökkel. Az egyik 6.5 hónapos a másik 4 hónapos baba. Mindkettő nőstény. Az én kutyám Pulo 7 hónapos hím. Hihetetlenül nagy különbség volt a kutyák között. A két leányka talán fele akkora volt, mint az én kutyám. Azt eddig is tudtam, hogy a szülei elég nagytermetűek és azt, hogy ő elég termetes. Most 30 kg és a marmagassága 60 cm. Ez a különbség normális? Egy hónappal ezelöttig HILS kölyök tápot kapott elég hirtelen megnőtt elkezdett fájni a lába. Kapott rá gyógyszert és átálltunk a Josera felnőtt tápjára. Már nem fáj a lába és a fejlődése is lelassult. Szóval a kérdésem az van a vizsik között ilyen különbség?
Bp. XX.ker.
Rigó Denisa
Új gazdi
Hozzászólások száma: 1
2012.11.17 17:17:35 Idéz
Sziasztok!Szeretnék kérdezni.Milyen az ideális súlya egy kilenc hónapos nőstény kutyának?Mert az enyém ránézésre szerintem nagyon sovány.Mindössze 16 kg.Van,hogy a száraz ennivalóba csak beleszagol,mint aki mást vár,próbálkozom mindenfélével,de nem mondanám ,hogy nagy evő lenne.Azért félek a téltől,mi lesz vele.Amúgy egy nagyon fürge,eleven kutyus.De lehet hogy csak válogat,nemtudom.
kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2104
2012.11.16 20:30:58 Idéz
Szia Vanni! Ebben sajnos nem tudok segiteni, ez olyasmi,mint nàlunk szàraz sampon talàlàsa Rudynek.Az àllatorvosunknàl nincs, a màsik vàrosban,ahol laktunk azelott volt egy nagyon finom vmi hab mindenféle illoolajjal.Rudy màr az illatàtol elnyujtozott emotions
Aztàn ma elmentem a szovetboltba, ahol àrulnak polieszterén golyocskàkat, kitomni a pàrnàt Rudy kosaràba emotions Majdnem leultem 18 euro a 40 liter emotions , hàt legalàbb a hàromszorosa kellene emotions
Otthon is ilyen dràga?! emotions
Vanni
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 473
2012.11.16 18:48:05 Idéz
Sziasztok!

Melyiket használjam...?
Fressnapf-ba kapható Panzi és Biogance fültisztító folyadék, használtatok-e ezek közül valamelyiket?
Vagy maradjak az Otifree, Otimax-nál.

Köszi :o)
Budapest
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
2012.11.13 12:23:14 Idéz
Örök vitatémáról:

http://www.4tappancs.hu/download/ivartalanitas.pdf
Debrecen, Magyarország
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
2012.11.13 12:21:01 Idéz
Hátha valakinek segítség:

Balatonalmádiban a LUTRA állatorvosi rendelőben november 30.-ig a mikrochip beültetés csak 3.500,- Ft !!!
Debrecen, Magyarország
Éva
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1912
2012.11.08 15:44:10 Idéz
Sajnos Huba is csinál ilyeneket, kora tavasszal, késő ősszel, amikor olyanja van, belemegy a tóba. Én meg ilyenkor szívbajt kapok és próbálom kiimádkozni a vízből. Biztos tudják, mi a jó nekik. emotions
Szóval Rudyt szeretik az olaszok is... naná, ez nem is lehetett kérdés! emotions emotions
Huba - 2009. június 29. Pest megye
kati
Vizsla rajongó
2012.11.07 21:03:34 Idéz
Szia Eva! Sajnos fogalmam sincs, hogy àrt-e az izuleteknek a hideg viz,de elképzelheto emotions Képzelheted,hogy mi nem kuldjuk be,sot, de amikor valamit talàl, nincs akadàly emotions Remélem Ti is jol vagytok és Huba is! Oriàs simi a fejecskéjére!
Le kell irnom, mult vasàrnap reggel Rudy az autoban a gazdival,ilyenkor a hàtso ulésen ul komolyan,és tundérien nézeget. Megcsodàljàk mindig a piros làmpànàl a tobbi autoban,de vasàrnap reggel egyensen fényképezték.Baràtom mesélte nevetve,hogy olasz turistàk fotoztàk a mellettuk levo autobol, Rudy pàr pillanatig turte, aztàn ugatta oket emotions
Éva
user_avatar
Vizsla rajongó
2012.11.06 10:15:29 Idéz
Itt még csak egyszer, múlt héten esett a hó, de el is olvadt, nem volt elég hideg, hogy megmaradjon. Most végre süt a nap, és nem esik az eső. Azért az nem semmi, Rudyt mennyire nem zavarja a hideg víz. Az izületeinek jót tesz ezzel?
kati
Vizsla rajongó
2012.10.28 20:24:44 Idéz
Eva, stjoe én is pontosan igy gondoltam emotions A lakàsba Rudy sem akar beengedni senkit, de nem mondhatnàm, hogy oromében emotions

Milyen ido van otthon? Nàlunk me reggelre 30 cm-es ho esett emotions ,igy szo sem lehetett vadàszàsrol, ha ho van tilos fogolyra,fàcànra vadàszni. Sétàltunk, ami nem akadàlyozta meg Rudyt, hogy vmi utàn àtuszott a folyo tulpartjàra emotions,én meg majdnem elaléltam,nehogy megfàzzon emotions
stjoe
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 59
2012.10.28 07:34:56 Idéz
Találtam egy szerintem amerikai webshopot:
http://www.cafepress.com/+vizsla+gifts
Nem tudom amerikai vizslarajongó magyarok látogatják-e ezt az oldalt. Első sorban nekik ajánlom.
Borsod-Abaúj-Zemplén megye
stjoe
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 59
2012.10.23 08:42:35 Idéz
A mi kutyánk olyan intenzíven örül a hozzánk érkezőnek, hogy az egy vizslát nem ismerő embert eltántoríthat a behatolástól.
Én a vizsimet a falun kívül póráz nélkül sétáltatom és többször volt, hogy odament idegenekhez (gombázókhoz, kukoricát mezgerlőkhöz) és hiába montam nekik, hogy ne féljenek vigyázba várták amíg oda nem értem.
Úgyhogy egyet értek, hogy a klasszikus értelembe vett ház örzésre alkalmatlan, viszont termete és energikussága távol tudja tartani az illetéktelen látogatót.
Borsod-Abaúj-Zemplén megye
Éva
user_avatar
Vizsla rajongó
2012.10.22 22:01:20 Idéz
Igazad van, Kati. Viszont szerintem jó jelző, ha házőrzőnek nem is tökéletes. Mindent jelez, ha egy autó megáll a ház előtt, már vakkant vagy ugat.
kati
Vizsla rajongó
2012.10.20 19:18:03 Idéz
Most olvastam pàr hirdetést, làttam van,aki magyar vizslàt keres, kivànsàga,hogy legyen jo hàzorzo. Szerintem minden kutyànak megvan a "mestersége" a vizsla pedig nem hàzorzo.Csak azért irom,mert némely esetben szegény kutya làtja kàràt a késobbiekben, mert nem felel meg az "elvàràsoknak". emotions