kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2104
2012.10.14 18:15:06 Idéz
Nagyon rendesek vagytok, ne is mondjàtok,remélem soha tobbet! Nem is tudtunk aludni a ràkovetkezo éjjel! Rudy még sàntikàl, rengeteget szaladhatott, 1 hétig adnunk kell neki a gyulladàsgàtlot,reméljuk rendbe jon. A gps-rol tudtuk, hogy létezik,de sajnos az eladofiu nem volt nagyon kozlékeny.A gyors(szàmàra nyilvànvalo) magyaràzataibol nem sokat értettunk.Az olcsobb, 580 euros szàmàra semmit sem ér, mert bonyolult, rà kell àllni a kutya frekvenciàjàra,ami nem egyszeru stb,szoval azt nem. A 700 euros, ami a nyakorvon van, és a készulék a gazdi kezében,mutatja a kutya utvonalàt.Az elado azt mondta, ugysem tudott volna adni azonnal, àrufogyàsa van, akkora a kereslet. Csak néztunk...Sajnos az interneten sem olcsobb, az a bizonyos bemérokészulék nagyon dràga...Mindenesetre egyelore mondom baràtomnak, ne menjenek vadàszni, csak a kukoricàsra gondolok,màr beteg vagyok. emotions
Éva
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1912
2012.10.11 18:50:40 Idéz
Ja hogy ilyen gps?! Hát én még ilyenről nem is hallottam. Biztos, hogy nagyon praktikus, csak kissé drága...
Huba - 2009. június 29. Pest megye
halyas
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 227
2012.10.11 15:44:14 Idéz
Örülök, hogy ilyen gyorsan meglett, és nem aggódtatok érte sokáig. Biztos ő is nagyon megijedt, amikor rájött, hogy nincs sehol a gazdi. Néztem, már 33 000,-ért is van gps, bár gondolom ez valami gagyibb. De nem túlzás ez? Gondolom chip van benne, és előbb-utóbb lakott területre téved, ahol megtalálja valaki...Bár biztos én is nagyon aggódnék érte, ha eltűnne, de azt hiszem gps-t akkor sem raknék rá, ha megengedhetném magamnak.
extravaganzia.eu/termekek_kiv.php?cs=GPS-nyomkoveto-15&t=Kutya-macska-GPS-89
halyas - máriaremete (bp II.)
márti70
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 359
2012.10.10 22:13:26 Idéz
De jó, hogy meglett emotions emotions ! Én is biztos sírtam volna...
Pest megye
Éva
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1912
2012.10.10 21:43:56 Idéz
Jajjj... nem irigyellek benneteket, de a lényeg a happy end. Drága Rudy, legközelebb nem elkószálni!!! emotions
Milyen gps-ről van szó?
Huba - 2009. június 29. Pest megye
kati
Vizsla rajongó
2012.10.10 20:32:56 Idéz
Sziasztok!Pàr szoval le kell irnom; hogy ma majdnem elveszitettuk Rudyt!Reggel vadàszni mentek,én dolgozni.De 11 felé baràtom telefonàlt,leirom oszintén, sirva,hogy elvesztettuk Rudyt.Alig tudtam kivenni a szavaibol,h kb màsfél oràja vàrja,és Rudy nem ment vissza.Tudni kell,h uj kornyéken vadàsznak,kb 20 km-re tolunk,vàlasztva lett tobbek kozott,mert sima terulet,nem kell Rudynek kaptatnia.A baj,mindenfelé belàthatatlan kukoricatàblàk.Rudy egy ilyenben tunt el vmi utàn...A 8 év alatt soha nem fordult elo ez.Szoval remegve rohantam a mobilomért,(ilyenkor az ember agyàn minden borzalom àtfut.Milyen szerencse,h az érmén mindkettonk mobilszàma volt,a baràtomé a privàt volt,ami nem volt nàla.Szoval alig fogtam,és szolt!Egy kedves holgy volt,hogy nàluk van a kutyànk! Nem is tudom elmondani mit éreztem,Rudy nélkul elképzelni sem tudjuk az életunket! emotions Baràtom azonnal ment érte, kiderult,hogy jo messze volt,a megyei uton fogtàk meg,féltették az autok kozott! Engedte magàt megfogni,mondtàk,h sirdogàlt is! Szoval rémàlom volt!Nagyon fàradt,a kosaràban szundikàl!Csakhogy itthon van! emotions emotions Elszàguldottunk megérdeklodni a gps-t kutyànak,hàt majdnem leultunk az àrtol! 700 euro,vagy 580 de az elado szerint az utobbi semmit sem ér.Mondtuk, h nekunk ez is nagyon sok! emotions Megprobàlunk interneten keresni...
melcsi0723
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1850
2012.10.10 17:28:53 Idéz
Ezek az ékszerek csuda klasszak, nagyon szeretnék én is de nem tudom megfizetni. emotions Azért nézegetni szabad emotions
Luca-2010.05.23.-------Bodza-2011.06.02.------Somogy megye: Látrány
stjoe
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 59
2012.09.28 13:48:37 Idéz
Ha valakit érdekel vizslás ékszer itt megnézheti:
http://ekszergyar.hu/webaruhaz/#ecwid:category=2910040&mode=category&offset=0&sort=normal
Borsod-Abaúj-Zemplén megye
Kocsán Béla
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 55
2012.09.28 10:25:10 Idéz
Biztos nagyra nőtt ( óriás ) és és nagyon - nagyon öreg ( ŐS-magyar ) emotions emotions emotions emotions emotions
Csak vicceltem.......... ne vedd komolyan Kapitány. Én sem hallottam még ezt a meghatározást, pedig már 72 éves vagyok és "Ős-régi" ( emotions emotions ) vizslás.
SPKapitány
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 280
2012.09.27 17:51:23 Idéz
Hirdetésben: "Ősmagyar óriásvizsla"

Na az vajon milyen lehet emotions
kati
Vizsla rajongó
2012.09.12 21:12:07 Idéz
Szia Carmen! De jo, hogy a kis Matyi jobban van, nagyon ugyesek vagytok! emotions Csak igy tovàbb! emotions emotions
Carmen
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 49
2012.09.11 23:52:37 Idéz
Sziasztok!

Azt nem mondhatom, hogy rég nem jelentkeztem, mivel Matyi még csak most lesz 6 hónapos ( 13-án) sok mindenen keresztül mentünk. Kezdtük a bullterrier harapással (szegénykémnek 10 hetesen az orrát harapta majdnem le), bubokkal a fején, kiszáradással a nagy melegben...De a legnagyobb gond az a porcleválás volt most a térdében. Elkezdett sántikálni, és én , mint nagyon (azt mondják túlzottan is) aggódó "anya" egyszerre orvoshoz vittem, ahol persze félrekezelték... Antibiotikumkúrán, röntgeneken mentünk keresztül... Eltelt 4 hét, és még mindig sántikált. Szerencsénkre eljutottunk Szamosfalvi doktor úrhoz, aki egyszerre műtétet javasolt... Már a műtét után vagyunk már 3 héttel, bár még mindig sánta a kis Matyi, de már sokkal jobban van emotions ! A betegsége alatt feljöhetett hozzánk a szobába (na jó az ágyra) gyógyulni. Ő kinti kutya, sajnos a párom és szülei nem nézik jó szemmel a kutyát a házban (elmondanám hogy én 0-24ben vele lennék), DE most tanulta meg mi is az a szobatisztaság. Olyan értelmes kutyák ezek a vizslák emotions !
Mondtam, hogy alig várom, hogy elköltözzünk, mert akkor bent lehet velünk a házban az én "első" kicsi gyerekem emotions !

EGYSZER RÉGEN SZERELMES LETTEM EBBE A FAJTÁBA...
SOHA DE SOHA NEM AKARNÉK MÁS KUTYÁT MINT VIZSLÁT!
szerkesztve: Carmen::2012.09.12 00:03:41
Magasparti Rutinos Mátyás-Szombathely
halyas
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 227
2012.09.07 16:15:08 Idéz
Aki szeret blogokat olvasgatni, annak sok szeretettel ajánlom ezt:
donnie.segitokutya.net/
halyas - máriaremete (bp II.)
mvizsla
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 81
2012.09.01 11:11:09 Idéz
Sziasztok! Az öszüléssel kapcsolatban szeretnék egy kis "közvéleménykutatást" végezni. Lencsi kutyám kb.3 és fél éves (pontos szül.idö nem ismert)s már öszül a pofija. Nem korai ez egy kicsit? Vagy ez is egyed függö?
csurieri
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 7
2012.08.31 12:35:39 Idéz
Szia Bijou! koszi a gyors valaszt kicsit megnyugodtam es lehet igazad van es tulreagalom a dolgot, csak olyan 360 fokos fordulat ez, hogy nem ismerunk ra. Meg egyszer koszi a valaszt.
Bijou
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 19
2012.08.31 12:06:12 Idéz
Szia! Sokan ezt szeretnénk elérni, hogy ne legyen ez a nagy tánc, ugra-bugra mikor hazaérünk. Így lenne normális, hogy nyugodtan el tudjatok menni máskor is. Először valószínűleg rosszul esett neki, hogy nem voltatok a közelben, de mivel volt más, nem jelentett akkora lelki problémát. Remélhetőleg megértette, hogy nincs semmi baj, a gazdáék jönnek mennek, de nincs egyedül. Én örülnék, ha végre elérnénk ezt a viszonylag nyugodt állapotot. Mi is sokszor elmegyünk, olyankor a mamával van, de mikor hazaérek, akkor először jön a tánc, körbefutás, utána pedig vakkantásokkal elmondja, hogy nem volt szép tőlem, hogy elmentem. Nem tudom megértheti e Bodza ilyen egyszerűen, hogy nem történt semmi gond, de mivel a vizsla nem annyira "egygazdás", nem hiszem, hogy attól kellene félni, hogy elhidegül tőletek. Szóval kicsit tényleg túlreagálhatod.
csurieri
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 7
2012.08.31 08:28:35 Idéz
Sziasztok mindenkinek emotions Ujra a segitsegeteket kerem, Bodza penteken lett 6 honapos egeszseges gyonyoru vizsla lany. A problema ott kezdodott, hogy szombaton el kellett utazzunk keresztelore ahova nem vihettuk magunkkal es csak hetfon jottunk haza. Bodza nem volt egyedul otthon anyukam es nagymamam voltak vele, sot szombaton egy nagyon jo csaladi baratunk is elment hozzank, hogy jatszon vele. Szombaton delutan 6-tol keso estig a kapuban ult es nagyon sokaig vart minket. Vasarnap nagyon jot jatszott a baratainkkal jol ki is farasztottak. Hetfon amikor megerkeztunk azt hittem boldogsagaban lerohan minket de nem igy volt csak sokadik unszolasra jott oda hozzam orult de nem ugy ahogy szamitottam ra. A ferjem a minden kulomben o a nagybetus gazdi vele jar meg dolgozni is. Neki is orult de nem ugy mint maskor. Maskor majd ledont a labunrol. Kozben eszre vettuk, hogy valami nincs rendben tele volt a hata olyan volt mint valami kis szor gombocok. Elvittuk azonnal az orvoshoz kiderult, hogy allergia kapott egy injekciot es szepen helyre jott. Igen de amiota haza jottunk nagyon megvaltozott nincs az az ugralas nincs az a nagy orom jatszik ugat nincs amugy vele semmi de nagyon tavolsag tarto lett. Maskor fut be a jatekaval, hogy jatszunk le sem lehet allitani, most csak mertekkel. Nem tudjuk mire velni mi lehet vele? Ennyire megviselte, hogy otthol hagytuk? kerlek segitsetek. Eszik rendesen, nem hinnem hogy beteg erre semmi jel csak a viselkedese valtozott meg. Ha valaki tud valami okosat akkor nagyon varom a valaszat en kicsit meg vagyok ijedve a ferjem azt mondja eltulzom a dolgot. Elore is koszonom nektek
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1896
2012.08.16 15:27:01 Idéz
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=474282479257603&set=a.124877220864799.17590.115946075091247&type=3&theater
Debrecen, Magyarország
Marcipán
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 153
2012.08.10 10:11:55 Idéz
Ez nagyon jó ötlet, hogy elfuttok. Én azt szoktam amikor erdei utakon megyünk és egy elágazásnál úgy megy előre, mintha tudná melyik úton haladunk tovább... na én olyankor direkt a másik úton megyek. Olyankor azt se tudja hogyan szaladjon. emotions
Meg annyi még, ha egy bizonyos távig szeretnéd, hogy elmenjen körülötted, akkor pl 5 méterről mindig hívd vissza és egy idő után elvileg rááll, hogy az 5 méteres körzetedben van. Én ezt nem tartottam fontosnak de egy ismerősöm sikeresen megtanította a kutyájának. Az enyém pedig mellettem sétál, aztán szalad egy nagy kört. Váltogatja emotions
Nikica emotions
stjoe
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 59
2012.08.10 07:39:14 Idéz
Én is azokat tudom tanácsolni mint Marcipán.
Mi hozzánk kerülésekor rögtön kezdtük tanítani a behívást, amikor szaladt hozzánk párosítottuk a parancsszót és amikor megérkezett jutifalit kapott és nagy dícséretet. 3 hónapos korától velünk sétál a gáton póráz nélkül, max 10-20 m-re megy el tőlünk és aztán bevár minket, vagy visszafut hozzánk. Minden sétán gyakoroljuk a behívást és eddig 100%-osan engedelmeskedett ennek a parancsnak. 3 hónapos volt amikor két nyuszi szaladt el előtte, kb. 10 m-re vot tőlünk a kutyus és tőle kb. 5m-re ugrottak fel a nyulak, utánuk indult, de első hívásra jött. Két hete pedig két őz haladt át előtünk és akkor is jött első hívásra. Szoktunk olyat is csinálni, hogy amikor nagyon eltávolodik, akkor elkezdünk az ellenkező irányba futni, persze úgy , hogy lásson minket és ő a nyomunkba ered (ilyenkor nem monduk semmilyen parancsszót), ezzel arra akarjuk tanítani, hogy ő figyeljen ránk.
Borsod-Abaúj-Zemplén megye