Marcipán
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 153
2012.08.09 23:48:47 Idéz
A behívás mindig legyen pozitív élmény számára. Ez nagyon fontos! Ha odahívod kapjon egy jutalomfalatot ( ami nem egy szem a tápjából, hanem valami amiért tényleg bolondul) vagy nagy simi, illetve dícséret. Érezze, hogy a gazdi TÉNYLEG örül ha odamegy, akkor is ha 1 méterre állt, akkor is ha fél kilóméterre. Ami fontos még, ha 100x is hívod, de odajön akkor is kapja meg a dícséretet. Ha jól elvered/ leszidod amiért nem jött vissza elsőre azzal már semmit nem érsz el, ő annyit fog látni a dologból, hogy idejöttem és leszidtak. Találkoztam olyan kutyával aki ezután megtartotta az 1 méter távolságot, ha behívták és csak nagy birkózás után lehetett megfogni. Szóval ehelyett inkább hívd magas kedves hangon, guggolj le vagy fuss az ellenkező irányba. Soha ne kergesd, azt játéknak fogja venni. Ja és a behívás után ne következzen mindig a pórázravétel/hazamenetel/játék vége ilyesmi mert akkor máris egy rossz élményhez fogja párosítani. Egy séta alkalmával, hívd oda magadhoz többször jutalom és mehet is tovább, hamar rá fog jönni milyen jó dolog odamenni a gazdihoz. emotions

Hosszúvezetőt javasolnék eleinte. Ez egy nagyon hosszú póráz/ ruhaszárítókötél vagy valami ilyesmi amit ráteszel hívod a kutyát, ha nem jön szépen odahúzod. Ez eleinte neked is biztonságot ad és amíg nem tuti a behívás addig Boti sem tud világgá szaladni. És te se stresszelj, szerencsés vagy, a vizslák annyira ragaszkodóak, olyan ügyes lesz majd, hogy ha akarnád sem tudnád elhagyni. emotions
szerkesztve: Marcipán::2012.08.09 23:49:17
Nikica emotions
zsombuci
Gazdi
Hozzászólások száma: 60
2012.08.09 23:11:13 Idéz
Hali!

Még egy nagy segítséget kérnék ,talán inkább nekem nem is vizslumnak:
ma is dédinél voltunk hatalmas dombos terület(kb10 teleknyi saját csak nincs mindenhol bekeritve) falu körül óriási erdők séta út,szántó tehát minden ami egy nagy futihoz kell,DE Én nem merem pórázról elengedni!!!!

Nem Botit hisz ő 4 hós még,de Tomi vizsla kutyámat 12 év alatt sosem pedig telente ősszel szószerint naponta2-3 órát jártuk az erdőt(10 hós fiam,nagyyiék,dédimama de szép idő volt emotions ilyenkor nagyon hiányzik a drágám) mindenhová felmásztam vele,automata pórázból a leghosszabb.Sokat olvastam behívás,de ha tudtok biztos módszert amit itthon gyakorolhatok Botival és magamban hogy gyözem le a parát nagyon megköszönném.Olyan boldogan futkosnak a vizsluk ,szeptember végén szeretnénk menni a vizslatúrára addig szerintetek megtanulható?
Siófok, Botond kutyus 2012.03.25.
Éva
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1912
2012.08.09 22:13:54 Idéz
És ez így van jól.... ők a legnagyszerűbbek! emotions
Huba - 2009. június 29. Pest megye
zsombuci
Gazdi
Hozzászólások száma: 60
2012.08.08 23:05:39 Idéz
Sziasztok!

Inkább ide irom le a 2 történetet vizslukról(mostanában többet írtam a segítség új gazdiknakba,de ez most csak élménybeszámoló)

2 történet ami velem történt meg ma és vizslákkal:2 dolog ami könnyeket csalt szemembe :öröm emotions és sajna bánat emotions

1.vidám: csak az tudja milyen okosak az állatok aki napjai szerves részévé teszi,és a vizsla már túllépett ezen a kategórián emotions

Fiam mai ötlete békás ugrikötél egyik végén a tegnapi jól bevált kis homkozóvödör(kreativ vizsliben leírtam) fa ágán átfüztük teletöltöttük vízzel bemenekültünk a kis fa játszóházába (vizsinka fűn ülve nézi) és felvonta rángatta hogy neki csapodva az ágnak a benne lévő víz kiboruljon Viziszökökút!!!!

Ő ül bent a házban anya levontatja újra töltöm (gyors pisiszünet bokrokra hátrafordultunk 4 hós Botond vizsink szájába véve ugrokötelet tiszta erőböl húzza hátrálva fel,egyszeri megnézés után Vizsiszökökut!! emotions Döltünk a nevetéstől!

2. szomorú és megható :este kiszaladtunk a dédihez Siófok melleti kis falu természetvédelmi területtelBALCSI 3KM, elég ismert emberke itt épített 6 éve és azóta mindig csodálom,hogy ő is mennyire szereti vizsláját,vadászik vele,minden hajnalban vagy este lovagol vizslu fut utána Én sokszor néztem keritésen át a kutyát,szép nagy család de férfi a fő gazdi.
Sajna 1,5 hónapja lovaglás közben szivinfarktust kapott meghalt,vizsi is ott volt falutól 16km re.Este látuk suhani vizslut meg is ijedtünk hova megy egyedül,hisz sosem koborolt.Feleség nem sokkal utána és mondja ha teheti még mindig megszökik és visszamegy egészen oda ahol meghalt vagy le a halastavaknál lévő pihenöbe ahol alovat szokták itatni,nagyon féltik de vizslu minden helyzetet kihasznál és mindig ezen a 2 helyen találják meg. emotions emotions emotions emotions emotions Kutyahüség,sok ember tanulhatna tölük!!!!

Úgy látszik ma Nekem az érzelmek napja ,vizsluval az élet ha most nehéz is de gyönyörű,nálam ők a legek.
Siófok, Botond kutyus 2012.03.25.
Éva
user_avatar
Vizsla rajongó
2012.08.07 22:40:04 Idéz
emotions Rudy gondoskodik róla, hogy ne unatkozzatok! emotions

Képzeljétek, van egy német vizsi szuka, aki szegény mindig elszökik otthonról. Egyszer egy napig itt is volt nálunk, míg ki nem derült, kié. Nagyon aranyos, kedves kis kutyus, akit sajnos nagyon kihasználtak már. Törzskönyves, vadászik, de elletik folyamatosan, és annyira el van hanyagolva, testileg-lelkileg, hogy nekünk nagyon rossz érzés az egész... emotions Már többször csatlakozott hozzánk séta során, mindig visszavittük. Hubával amúgy tök jól elvannak, a baj csak az, hogy szerencsétlen tiszta bolha... és minden egyes ilyen találkozás után Hubából is szedek ki bolhát, hiába a Kiltix... nagyon bosszantó. Próbáltunk hatni a gazdájára, elmondtuk neki türelmesen, mit kéne csinálnia, de igazi paraszt! Úgy sajnálom szegény kutyust.
kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2104
2012.08.07 21:31:50 Idéz
Sziasztok! Ujbol itthon,de le kell irnom egy esetet,mi tortént.Nyaralàsunk jol sikerult, Rudy remek formàban volt,hàla az ottani levegonek,huvosnek emotionsEgyik kiràndulàsunk alkalmàbol elhajoztunk Batz szigetére,ahol alig szàlltunk ki a hajobol, Rudyre rontott egy hasonlo méretu kutya, gazdàja joval utàna ért oda a kerékpàrjàval,a kutyàja nem hallgatott rà, dobta is el a bicajt,rohant.Rudy poràzon volt, baràtom igyekezett rugàssal tàvoltartani a tàmado kutyàt,hu de vérmes volt! emotions Szerencsére nem lett baj, Rudyvel meg is tudtuk nézni a vilàgitotornyot. és visszafelé a sétàloosvényen(Rudy hosszu poràzon)egy nyul futott ki a bokorbol, Rudy elvàgta az utjàt és elkapta! emotions Baràtom nem volt elégedett,mondta,hogy ezt nem szabad csinàlnia,de Rudyt nem érdekelte, leult baràtom elé buszkén a nyullal a szàjàban! emotions Baràtom kérte,szigoruan,aztàn szépen, mert Rudy nem adta oda a nyulat! emotions emotions Jol néztunk ki emotions Erre feltettem talàn a noiesen bugyuta,de szàmomra fontos kérdést, hogyan is megyunk vissza a nemsokàra indulo hajohoz Rudyvel a nyullal a szàjàban?! emotions emotions Szerencsére baràtom otlete,hogy ne foglalkozzunk vele,bevàlt,hogy leteszi elobb-utobb a nyulat.Egy kis ido utàn igy is tortént,megàlltunk,Rudy elfekudt,letette maga elé a nyulat,és baràtom gyorsan elràntotta a nyul mellol emotionsEl sem tudjàtok képzelni, hogy megkonnyebbultunk emotions
Éva
user_avatar
Vizsla rajongó
2012.07.25 15:35:24 Idéz
Nálunk már mind a kettő leszakadt, az egyik félig, a másik teljesen (nem egyszerre). Mindkétszer elvittük az orvoshoz, aki lekapta a még ott lifegő körmöt, és lefertőtlenítette Betadine-nal. Másodjára be is kötötték, a kötést másnap vehettük le. Erre csak azért volt szükség, hogy nehogy valami kosz belemenjen. Lehet, hogy a ti orvosotok se csinálna többet, de én azért megmutatnám. Ő meg tudja állapítani, hogy be van-e gyulladva (a nyalogatás nem biztos, hogy jót tesz neki), esetleg ad neki antibiotikumos szurit a Betadine-os kenegetés mellett.
Marika93
Új gazdi
Hozzászólások száma: 2
2012.07.24 22:32:33 Idéz
Sziasztok!Segitségeteket szeretném kérni.A kutyusomnak pár napja megsérült a farkaskörme kiszakatt de csak egy kis rész a vérzés minimális volt azóta folyton nyalogatja,forduljak vele orvoshoz vagy az a kis rész begyógyul magától is?
Sigma6
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 43
2012.07.24 08:19:12 Idéz
Sziasztok!
A segítő ötleteiteket szeretném kérni!
A kedvencemmel Puloval a hétvégén kezdtem el az utcán sétálni. Mostanára kapta meg a kombinált oltásokat és az állatorvosunk engedélyezte a sétákat. A hétvégén volt szombaton 12 hetes.
A probléma a következő pórázon vezetve mellettem, mögöttem, előttem ballag. Ez így rendben, de az, hogy 10 méterenként leül és nézelődik és csak hosszabb rövidebb könyörgés udvarlás után hajlandó tovább jönni az nem jó. A problémát tetézi, hogy ez a leülés akár az úttesten is eszébe jut. Megpróbáltam húzni, de akkor is konok és kitart. Erőltetni meg nem szeretném. Viszont amikor elengedem, akkor jön szépen folyamatosan előttem, mellettem, mögöttem és szépen visszajön, ha hívom, eddig mindig engedelmesen odajött és leült elém. Ezt a behívás dolgot már otthon is gyakoroltuk sokat.
Szóval a lényeg van valakinek ötlete arra, hogy hogyan vegyem rá a folyamatos haladásra pórázon?
Bp. XX.ker.
márti70
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 359
2012.07.16 17:40:23 Idéz
Kedves Nyirip! Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz emotions Én is a félős gazdik közé tartozom, hidd el! Még most, 3 év aktív gazdiság után is...
Az ilyen félős gazdiknak nagyon jó kezdet a kutyasuli - ott jól szocializált kutyusok és kutyatartáshoz értő gazdik közt biztonságos körülmények közt lehet a kutyusod, és te is jobban érzed magad.
A másik ötletem, h gyertek el vizslatúrára, ahol szintén hasonló a szitu.
A világ egyik legjobb dolga mikor azt látod, h a kutyád milyen boldogan birkózik egy másikkal! Ezt csak kutyások érthetik emotions
Pest megye
Éva
user_avatar
Vizsla rajongó
2012.07.15 18:53:40 Idéz
Halyas, szerintem a 2. lehetett, hogy rendezni kellett újra a rangsort. A lényeg, hogy újra minden olyan, mint a nyaralás előtt.
Nyirip, most Cesar Millan könyvéből idézek:

"Cesar képlete a kutya egyensúlyának megteremtéséhez/Amire minden kutyának szüksége van a kiegyensúlyozott élethez:
1. Testmozgás: minimum kétszer harmincpercnyi strukturált séta a vezetővel.
2. Fegyelem: világosan kommunikált és következetesen betartatott szabályok, határok és korlátok.
3. Szeretet: fizikai szeretetkifejezés, jutalom, játék.
Mindez szigorúan ebben a sorrendben! Bár lehet, hogy azért veszel magadhoz egy kutyát, hogy szeretetben részesítsd, a valóság az, hogy a kutyának jóval többre van szükségük a szeretetnél ahhoz, hogy kiegyensúlyozottan élhessenek. Egy jó vezető azáltal mutatja ki a szeretetét, hogy a kutya mindhárom területen jelentkező igényeit kielégíti a megfelelő sorrendben."

Nyirip, ha valaki, hát én is aggódós gazdi vagyok, de rájöttem az évek során, hogy tudatosan kell törekedni arra, hogy ezt az aggódást levetkőzzem. Nem teszek vele jót a kutyámnak, meg magamnak se. Hiába nagy a kert, az nekik csak egy nagy kennel. Próbálj meg uralkodni az aggodalmadon, vidd el biztonságos helyre sétálni, és meglátod, mindkettőtöknek nagy élmény lesz, amire ráadásul hidd el, mindkettőtöknek szüksége van! Hajrá!!!!
kati
Vizsla rajongó
2012.07.14 07:56:23 Idéz
Nyirip persze,hogy szeretitek! emotions Amint irod is, o a kis cicàtok...Hàt itt a tévedés, o a kis kutyàtok emotions emotions
Mi is amikor elhoztuk Rudyt, hétkozben én vittem Rudyt sétàlni,jàtszani a parkokban emotions Eleinte dobogo szivvel szoktam elengedni jàtszani a tobbi kutyàval,de az oromom nagyobb volt nézni,hogy futkàrozott,hempergett veluk, mi ezalatt a tobbi gazdival beszélgettunk, volt aki tanàcsokat is adott,szoval hidd el, fontos emotions emotions
nyirip
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 106
2012.07.13 18:58:18 Idéz
Stevan üzenetére válaszolva nekünk csak és kizárólag vizsla kellett és most is Ő kell.Ilyen aranyos teremtés nincs még egy a világon.Hibátlan természet egy tündér.
Imádja Őt az egész család.Ő a mi kis cicánk.
Így indul egy hideg téli reggel.Jobb a meleg szobából kukucskálni.
halyas
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 227
2012.07.13 16:50:30 Idéz
Hozzá tartozik még, hogy Jázmin minden kutyával barátságos, soha senkivel nem viselkedett így.
halyas - máriaremete (bp II.)
halyas
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 227
2012.07.13 12:40:26 Idéz
Én is nagyon féltettem mindentől, de annál nincs jobb, mint mikor kutyával (esetleg vizslával) játszhat. Nem szabad bezárni őt egy kertbe! Lépj túl a félelmeiden, és nyomás ki a szabadba!
Fura dolog történt velünk, és kíváncsi lennék a véleményetekre. Elmentünk másfél hétre nyaralni Jázminunkkal együtt. Ő egy éves múlt márciusban. Anyóséknak van egy 10 éves kutyájuk, közös a kert, mellette nőtt fel Jázmin. A nagy (kan) imádja, mindent megenged neki, hagy a kajájából. Jázmin is szereti, minden reggel az az első, hogy megkeresik, és üdvözlik egymást. Hazaértünk a nyaralásból, Jázmin nagyon fáradt volt. Gombi (másik kutya) jött, kedvesen üdvözölte, szaglászta, nyalogatta a szája szélét, erre Jázmin rámorgott. Rászóltunk, a harmadik morgásnál leteremtettük. Utána figyeltük őket. Jázmin behúzta a farkát, ha Gombi közeledett, mintha félt volna tőle, pedig a másik kutya teljesen barátságos volt. Másnap reggel max fél óra után rendeződött a helyzet, miután Jázmin megette a Gombi által meghagyott pár falatot, már játszani hívta.
Nekünk három dolog jutott eszünkbe:
1. Mire hazaértünk kikopott az udvarból Jázmin szaga, és mindenhol Gombi szag volt, ezért Jázmin úgy értékelte, hogy más területére hatol be, ezért tartott tőle.
2. Sokáig voltak egymástól távol, ezért rendezni kellett a rangsort.
3. Féltékenység, mert másfél hétig csak Jázminnal foglalkoztunk.
Szerintetek?
halyas - máriaremete (bp II.)
Carmen
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 49
2012.07.13 12:06:45 Idéz
Vinni kell... Én is nagyon féltem az enyémet, minden kis apróság miatt rohanok vele az orvoshoz emotions . És annak ellenére, hogy túl vagyunk egy bullterrier és egy labrador harapáson, mindig várom, hogy vihessem kutyák közé. Vasárnap elviszem egy kiállításra is (nevezésről leszúsztunk emotions ), csak azért, hogy szokja a sok-sok kutyust.
Amúgy imádom nézni, ahogy játszik más kutyusokkal emotions
Magasparti Rutinos Mátyás-Szombathely
Stevan87
Gazdi
Hozzászólások száma: 31
2012.07.13 11:04:43 Idéz
nyirip:
TUDOM,HOGY EZ LENNE NEKI A LEGJOBB,DE NEM TUDOM LEVETKŐZNI EZT A FÉLTÉS DOLGOT.VAN NEKI NAGY KERTJE ÉS SOKAT FOGLALKOZUNK VELE.OKOS KEDVES MINDENKIT IMÁD DE LEGFŐKÉPPEN AZ EMBEREKET. emotions

Pont egy vizslát "bezárni" elég nagy ostobaság szerintem.
Ha ennyire féltitek,nem m.vizslát kellett volna venni,aminek szinte legnagyobb a mozgásigénye.
Attól hogy bezárva tartod,többet ártasz neki,hidd el,de majd évek múlva kiderül.
nyirip
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 106
2012.07.13 08:30:41 Idéz
TUDOM,HOGY EZ LENNE NEKI A LEGJOBB,DE NEM TUDOM LEVETKŐZNI EZT A FÉLTÉS DOLGOT.VAN NEKI NAGY KERTJE ÉS SOKAT FOGLALKOZUNK VELE.OKOS KEDVES MINDENKIT IMÁD DE LEGFŐKÉPPEN AZ EMBEREKET. emotions
Így indul egy hideg téli reggel.Jobb a meleg szobából kukucskálni.
kati
Vizsla rajongó
2012.07.12 22:06:27 Idéz
Szia Nyirip! Carmen szép képei alatt olvastam hozzàszolàsodat, hogy Te nem viszed ki vizslàdat, annyira félted mindentol. emotions Vagy csak én értettem félre, ha igen bocs. Ha nem, akkor Carmennek igaza van, a kutyussal nagyokat kell sétàlnod,jàtszani engedni a tobbi kutyàval,(persze arra figyelni kell,milyen kutyàkkal) a kullancsok ellen pedig van tobbféle védekezési mod. emotions
melcsi0723
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1850
2012.07.11 17:21:49 Idéz
Ez egy tök király strand, ilyen kellene nekünk is emotions emotions
http://www.youtube.com/watch?v=r6hlMFTmJ7w&feature=fvst
Luca-2010.05.23.-------Bodza-2011.06.02.------Somogy megye: Látrány