Boncza
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 273
2014.02.08 19:49:45 Idéz
Sohani emotions Bonca vizslakeverék, kb 6-7 éves lehet, 3 éve hoztuk ki a menhelyről. A kezdetektől nagyon ellenséges volt a macskákkal, séta közben befeszített, ha meglátott egy macskát, megkergette,ha találkozott eggyel. Szóval teljesen úgy viselkedett, hogy azt gondoltam, reménytelen, hogy valaha macskával együtt tud majd élni. December elején befogadtunk egy kóbor, kb 2 hónapos cicát. Először külön helyiségben éltek, de fokozatosan megszokták egymást. Kb 2-3 hete egy helyiségben alszanak, de mindenki a saját helyén. Van még kergetőzés, de nem látom, hogy agresszívek lennének egymással.
Ági - Balmazújváros (Hajdú-Bihar m.)
bori2013
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 4
2014.02.07 09:08:17 Idéz
Sziasztok! Nekem vidéken szüleimnél van egy 10 éves vizslafiúnk, de ő is olyan mintha még gyerek lenne, legalább 5 évet letagadhatna a korából emotions
Emellett most Bp-en van egy 4 és fél hónapos vizslalányunk, aki velünk él lakásban. Sohani, én is azt tudom tanácsolni, hogy alaposan készülj fel kérdésekkel, mert annak ellenére, hogy szüleimnél van egy kinti vizslánk, együtt élni teljesen más velük. Azt hittem már nem tudnak meglepetést okozni, és mi nagyon aktív életet élünk, de még így is próbára tesz minket sokszor. Napi 5 séta kell és még így is előfurdulnak pisi-kaki balesetek, illetve kisebb károk a lakásban, pedig maximálisan le van fárasztva, 3 óránként viszi vki futni, bandázni. Hétvégente pedig oviba járunk, nagyokat kirándulunk, és majd vadászni tanulunk (ill.csak bori kutya, mi csak kísérők leszünk). Nagyon okos kutyák a vizslák, de sok foglalkozást igényelnek. Szerintem nagyon jól alkalmazkodnak, bár idősebb korban valószínűleg nehezebb kicsit, de megoldható. Sok sikert! emotions
kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2104
2014.02.04 06:47:13 Idéz
Szia Sohani! Szerintem valoban tegyél fel egy csomo kérdést, nehogy késobb legyenek gondok!
Sok mozgàst igénylo, vagy inkàbb otthon ulo,erélyes gazdinak lell lenni, vagy nem, jol el van-e egyedul,kinti/benti kutya-e,autozni szeret-e. Nàlunk Rudy utàlja a macskàkat, a gyerekeket keruljuk vele (àllandoan hadonàszva rohangàlnak felé),de ha nem, akkor is.(nàlunk nincs gyerek), a kankutyàkkal sem jon ki.Egyébként imàdnivalo, 10 évesen o is nagyon eleven, nàlunk sem hiszik el a koràt,igényli a sétàkat,amint hazavisszuk, 5 perc mulva làtja a poràzt, màr ugrik. Igen, fontos mindent megkérdezni, nagyon szép dolog, hogy segiteni fogtok egy vizslàn! emotions
sohani
Új gazdi
Hozzászólások száma: 2
2014.02.03 09:36:23 Idéz
Köszönöm a választ! Úgy tapasztaltam, ő is olyan mint egy gyerek. Viselkedése alapján azt gondoltam, pár éves. :-) Aztán közölték hét. Meglepődtem. A cicával valószínűleg akkor gondok lesznek, mert az már szoktatás kérdése kölyökkortól, ha egyáltalán egy vizslát hozzá lehet szoktatni.
Csepiné Éva
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 29
2014.02.02 19:22:41 Idéz
Szia!
A vizsla nagyon jó alkalmazkodó kutya,szereti a gyerekeket,imádni valóak.
Az enyém még csak 3 éves,de még mindig olyan ,mint egy gyerek.Viszont az enyém nem szereti a macskákat,vadászik rájuk.Remélem a tied nem fog!
Csepiné
sohani
Új gazdi
Hozzászólások száma: 2
2014.02.02 15:08:00 Idéz
Sziasztok!

Szóba jött, hogy örökbe fogadnánk egy hét éves vizslát. Csakhogy én egyáltalán nem ismerem a vizsla természetét. Kutyánk volt már, de kölyök korától, az gondolom egészen más.
Nem is igazán tudom, hogy mit kérdezzek, mert annyi nehézség adóadhat, amikre nem is gondolok előre... Talán első kérdésként lényeges lenne, hogy mennyire alkalmazkodó fajta a vizsla, tehát új gazdát, milyen könnyen, vagy nehezen szokik meg, úgy hogy ugyanazon a helyen marad? Ha nem szokott gyerekhez és macskához megszoktatható-e így felnőttként?
Bradi
Új gazdi
Hozzászólások száma: 7
2014.02.01 21:06:26 Idéz
teljesen igazad van... en is lattam a vizslamentesnel ezt az aranyt.. szégyen..
karvay
Új gazdi
Hozzászólások száma: 9
2014.01.31 15:25:36 Idéz
A vizslamentés most rakta ki az idei mérlegük. 30 nap 30 vizsla.
Szerintem nem a szeretéssel van a baj (nem csak) hanem a felelősséggel, és tájékozatlansággal. Nincsenek tisztában egy kutya igényeivel, tulajdonságaival. Nem tudják mi alapján kell kutyafajtát és azon belül egyedet választani.
Pl most a hideg beálltával kiürült a futtató. Nem értem hidegben nem kell mozgatni a kutyát? Aztán ha elkezdi szétszedni a szőnyeget, akkor meg viszik a menhelyre, vagy kiteszik az utcára.
Bradi
Új gazdi
Hozzászólások száma: 7
2014.01.29 09:49:08 Idéz
teljesen igazad van kati.... ez félelmetes szám.. ezek szerint ez nem csak itthon gond... nem értem az emberek érték rendjüket.. vajon nem tuďnak szeretni???
kati
Vizsla rajongó
2014.01.29 08:48:10 Idéz
Sziasztok!
Pàr napja olvastam a helyi lapban, hogy Franciaorszàgban évente 100 ezer kutyàt-macskàt tesznek ki az utcàra ( 11 àllatot percenként!) ebbol 60 ezret nyàron - a nyaralàsok miatt! Félelmetes szàm !
Errol eszembe jutott az otthoni vizslàk helyzete ( magyar vizslànk van !),amikor làtom a vizslamentok hirdetéseit,kirakott, vert, làncon, olban tartott vizslàrol! Csak koszonet a vizslamentoknek,hogy mindent megtesznek ezeknzk a vizslàknak a mentéséért!
Szerencsére sok vizslagazdi van,ahol nagyon jo sorsa van! Ez a kutya egy érzo lény, ennek a kutyànak lelke van, nem szabad bàntani!
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 746
2014.01.09 14:50:43 Idéz
Ez igen! Bízzunk a kutyamegérzésben!! emotions
Még jó hogy hallgattatok rá! emotions
Zsömi 2009.05.20. és Herba 2011.01.01. Dombóvár,Tolna megye
kati
Vizsla rajongó
2014.01.04 19:56:12 Idéz
Szia Nici ! Mi is Boldog Uj Evet kivànunk Nektek és minden vizslàsnak! emotions Tovàbbra is a magyar vizsla a kedvencem, gyonyoruek, hihetetlenul értelmes kutyàk emotions Idén lesz 10 éve,hogy Rudy velunk van,és még mindig elàmulunk rajta emotions Mult héten egy olasz vàrosban jàrtunk, leparkoltunk egy tengerparti parkoloban.Indulàskor megyunk a parkolo felé, Rudy leul, elfekszik,nem akart jonni,baràtom pàr perc utàn mondta, menjuk vele,szaglàsszunk még néhàny kutyapisit, még biztos maradni akar emotions Kovettuk Rudyt és baràtom pàr méter utàn felkiàlt, te jo ég, igaza van Rudynek, most megyunk a jo parkolo felé! emotions Gyerekek, odaértunk, Rudy bekanyarodott, a hosszuporàzàn volt,mi 7 méterre tole,o pedig megàllt az auto elott. emotions
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 746
2014.01.02 20:40:46 Idéz
Én is vagyogatok néha Kati! emotions

BOLDOG ÚJ ÉVET MINDEN KÉT ÉS NÉGYLÁBÚNAK! emotions
Zsömi 2009.05.20. és Herba 2011.01.01. Dombóvár,Tolna megye
kati
Vizsla rajongó
2013.12.22 18:53:32 Idéz
Sziasztok!

Kellemes Karàcsonyi Unnepeket kivànunk minden vizslagazdinak és vizslàknak! emotions emotions
Ugy tunik, hogy sajnos a Forumon egyre kevesebb az irogato, még szerencse, Hogy Kocsàn Béla vizslagazdi szorgalmasan vàlaszolgat! emotions Mi tortént, hol vagytok? Mesélhetnétek a kutyusokrol! Nàlunk Rudy sokszor megnevettet bennunket, jopofa, nagyon szeretheto ordogfajzat emotions Sajnos az orvossàgokat kapja, de az àllatorvosi ellenorzésekkel felugyelni tudjuk emotions Holnaptol Cannes-i vizsla lesz 1 hétig, még nem tudja,hogy utazik emotions
Szép Unnepeket!
Boncza
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 273
2013.12.10 16:21:20 Idéz
sziasztok!
Évekkel ezelőtt írtam én is a fórumban.
Most egy ivartalanítási akciót szeretnék megosztani veletek, nagyon kedvezményes a műtét ára. Szerintem azoknak, akik a környéken (Hajdú-Bihar m.) laknak és gondolkodnak az ivartalanításon, mindenképpen megéri.
Hétfőn jelentkeztünk az állatpatikában, akkor még csak 4 kutya volt a listán és ott kérték, hogy akinek tudok, szóljak, mert csak egy hétig tart az akció. Érdeklődni az állatpatika telefonszámán lehet.

Remélem minden régi fórumozó és kutyusa jól van emotions
Ági - Balmazújváros (Hajdú-Bihar m.)
melcsi0723
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1850
2013.12.06 22:58:54 Idéz
Sziasztok! Nagyon -nagyon régen írtam már. Van valami amit viszont most megosztanátok veletek! Egy televíziónál dolgozom kereskedelmi igazgatóként, és marketing vezetőként, de van hogy kitalálok valami témát, és akkor abban lefolytatok egy stúdióbeszélgetést, így riporterkedek is.Az utolsó vendégem vizslatényésztő volt, és két gyönyörűséggel emelték a beszélgetés fényét! Ha van kedvetek és 31 percetek, akkor jó szórakozást kívánok a megtekintéséhez.:

http://www.youtube.com/watch?v=YIUeFBdTSCs
emotions emotions
szerkesztve: melcsi0723::2013.12.06 22:59:47
Luca-2010.05.23.-------Bodza-2011.06.02.------Somogy megye: Látrány
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1896
2013.11.18 13:42:33 Idéz
https://www.facebook.com/tv2hun/app_179050708951055

Sziasztok!
Segítsetek légyszi az ózdi Kékcsillagos terápiás Repce vizsla kutyának és gazdijának Szűcs Nikolettnak, hogy ők legyenek a TV2 Süss fel nap műsorának a vendégei.....

Mindennap mehet EGY LIKE és EGY MEGOSZTÁS!

Köszi a segítséget a nevükben is!
Debrecen, Magyarország
márti70
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 359
2013.10.12 16:36:31 Idéz
Sajnos igazad van emotions Bár inkább ezeket kéne kilőni az űrbe emotions
Pest megye
Dorka GB
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 71
2013.10.11 19:37:15 Idéz
Szia! Engedd el a kutyàt!!! emotions
Vagy ha tènylegesen megfenyegetett hogy tèged is lelö, nyugodtan làtogass meg egy ügyvèdet ès jelentsd fel.
A harmadik lehetösèg:költözz a hatàr màsik oldalàra. Az ilyen emberek miatt tart az orszàg ott ahol ès nem hiszem hogy a következö jòpàr èvtizedben ez vàltozni fog.
Azèrt èn biztos megkostoltatnàm vele azt a kutyakakit.

márti70:
Sziasztok! Aki régebben követi a topicot, talán olvasta mikor egyszer arról panaszkodtam, hogy a helyi kis patak partjára járok kutyát sétáltatni, futni, és egyik nap egy pasas odajött hozzám, hogy ő bérli a területet, ő kaszálja, és ne járjak oda. 1. a kutya belekakil, és az állatok azt a szénát már nem eszik meg 2. kitaposom a füvet 3. az autóval is lenyomom a füvet.
Na ekkor én az illetékes vízműnél érdeklődtem, akik elmondták, hogy ilyen nincs, h bárkit is kitiltsanak a patak partról, mert az közterület. Ezután sokáig, pontosabban máig nem találkoztunk újra.
Ma kimentem a két kutyámmal, mire megint elkezdett pampogni, én erre előadtam neki amiket megtudtam. Ő csak jött-jött felém, mire én -teljesen normális hangnemben- mondtam neki, hogy ne jöjjön közelebb, mert a kutyám mérges. (Ő nem a vizsla, és azért is tartottam pórázon, mert vannak gondjai emberekkel, kutyákkal emotions)Erre azt mondja, akkor lelövi a kutyát és engem is!
Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Kompromisszumkész voltam, annak ellenére, hogy semmi joga így fellépni, felajánlottam, hogy oké, a kutyák csak pórázon futnak velem és a kutyakakit felszedem, de így is csak nyomta-nyomta...
emotions emotions emotions emotions emotions
Dorka 2.Jul.2009,Buvesz 20 Maj.2012 ,Bromyard,GB
márti70
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 359
2013.10.11 15:24:33 Idéz
Sziasztok! Aki régebben követi a topicot, talán olvasta mikor egyszer arról panaszkodtam, hogy a helyi kis patak partjára járok kutyát sétáltatni, futni, és egyik nap egy pasas odajött hozzám, hogy ő bérli a területet, ő kaszálja, és ne járjak oda. 1. a kutya belekakil, és az állatok azt a szénát már nem eszik meg 2. kitaposom a füvet 3. az autóval is lenyomom a füvet.
Na ekkor én az illetékes vízműnél érdeklődtem, akik elmondták, hogy ilyen nincs, h bárkit is kitiltsanak a patak partról, mert az közterület. Ezután sokáig, pontosabban máig nem találkoztunk újra.
Ma kimentem a két kutyámmal, mire megint elkezdett pampogni, én erre előadtam neki amiket megtudtam. Ő csak jött-jött felém, mire én -teljesen normális hangnemben- mondtam neki, hogy ne jöjjön közelebb, mert a kutyám mérges. (Ő nem a vizsla, és azért is tartottam pórázon, mert vannak gondjai emberekkel, kutyákkal emotions)Erre azt mondja, akkor lelövi a kutyát és engem is!
Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Kompromisszumkész voltam, annak ellenére, hogy semmi joga így fellépni, felajánlottam, hogy oké, a kutyák csak pórázon futnak velem és a kutyakakit felszedem, de így is csak nyomta-nyomta...
Pest megye