Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 746
2013.07.17 07:18:15 Idéz
Ez már vicc.Komolya,az ember kínjában már röhög.Hova és meddig fajulnak ezek a dolgok?Mindent megengedhetnek maguknak? Undorító!! emotions
Zsömi 2009.05.20. és Herba 2011.01.01. Dombóvár,Tolna megye
Dorka GB
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 71
2013.07.17 02:08:49 Idéz
ndan:
No erre mit léptek?

http://index.hu/belfold/2013/07/15/rossz_vilag_koszontott_a_kutyakra/

Tényleg elgondolkodok ilyenkor, hogy összecsomagolok és el innen... emotions

Szia Dani!

Elolvastam a linket es megkerdeztem magamtol hogy meddig lehet ezt a hurt meg fesziteni! Valoszinunek tartom hogy nehany ilyen rendelet az europai birosagon is megtamadhato mert talan az emberi jogokat is serti! Szornyu mi megy abban az orszagban! Belegondolva maguk alatt vagjak a fat, mert ha nemis nagy de valamilyen szazalekban ezek meg az idegenforgalomra-belfoldi is-kihat, mert miert menjek oda "kutyaval" ahol jobban korlatozva vagyok mint a sajat lakhelyemen, minden szempontbol! A masik hogy sirnak hogy elvandorol a fiatalsag....NA DE MIERT!?

Bocs hogy offtopik
Dorka 2.Jul.2009,Buvesz 20 Maj.2012 ,Bromyard,GB
Judu65
Új gazdi
Hozzászólások száma: 21
2013.07.16 21:20:16 Idéz
ndan:
No erre mit léptek?

Teljesen kiakaszt ez a hozzáállás a jogalkotók részéről! Mikor a világkiállítás volt, mindenki védnök volt, oda állt mellé, de mikor a hétköznapokban kellene a kutyák és gazdik igényeit figyelembe venni, akkor már nem számít csak a tiltás és a bevétel. Mellettünk lévő mezőn, melynek egy része Nemzeti Park ránk szólt a "park őre", hogy pórázon sétáltassam a kutyát!!! Egy szomszéd néninek azt mondta, ha póráz nélkül viszi le is lőheti!!! Én megértem, hogy sokan félnek a kutyáktól és egyetértek azzal, hogy tiltsák, azt hogy valaki felügyelet nélkül "kicsapja" az utcára a kutyáját, azzal a felkiáltással, hogy hadd szaladgáljon (sajnos nekünk is van ilyen szomszédunk, két nagytestű kutyáját állandóan kiengedi, tényleg nem bántanak senkit, de ezért én is haragszom, vegye a fáradságot és figyeljen a kutyáira, hiába nem bánt, megijedhet tőlük bárki,meg a többi kutyát is megőrjíti) De azt, hogy azokat a kutyákat, melyek szófogadóak, nem zavarnak senkit miért kellene pórázon sétáltatni, ráadásul szerintem a mi kutyusunk is lefáraszthatatlan lenne, ha csak pórázon sétáltatnánk. Állatkínzás lenne! Én úgy látom, hogy egyre több a felelős gazda, egyre több a nagyon okos kutya, jó lenne, ha a jogalkotók is észrevennék és felnőnének ennek a kérdésnek a normális szabályozásához.
ndan
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 17
2013.07.16 12:19:22 Idéz
No erre mit léptek?

Gyurkóvári Bora Lenke - Budapest
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.07.01 14:54:16 Idéz
Meg sem kottyan nekik ez a műtét.Én is az ivartalanítás mellett teszem le a voksom.
Ancsesz
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 23
2013.07.01 09:05:39 Idéz
Természetesen minden számít, mert a kislányom is rajong érte, szeretnénk vele minnél több időt tölteni. Megfigyeltük mostanában, hogy ha nagy vihar lesz, akkor válik nagyon nyugtalanná, és ha beengedjük a lakásba és ott van velünk, megnyugszik, de ha dolgozom, akkor nem tudom ezt megtenni. :-(
Dorka GB
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 71
2013.06.28 17:32:59 Idéz
Ancsesz:
Ez a gondom, hogy csak valamennyire.Az orvos is azt mondta, hogy nem biztos , hogy ettől megnyugszik, akkor meg miért tegyem ki Őt egy fájdalmas, értelmetlen műtétnek, ha nem is biztos hogy ettől olyan lesz mint régen.Ha pedig hormonális probléma, arra nem lehetne valami gyógyszeres kezelést felírni, hogy ne kelljen műtétnek kitenni, főleg hogy szeretnénk pároztatni a közeljövőben.Sajnálnám őt ezért megműttetni
emotions

Ha azert hogy megnyugodjon nem akarod megmutettni akkor mutesd meg azert hogy minel hosszabb es daganatmentesebb eletet biztosits neki! (Persze ha csak szamit ez neked) emotions
Dorka 2.Jul.2009,Buvesz 20 Maj.2012 ,Bromyard,GB
Ancsesz
user_avatar
Gazdi
2013.06.28 07:59:31 Idéz
Ez a gondom, hogy csak valamennyire.Az orvos is azt mondta, hogy nem biztos , hogy ettől megnyugszik, akkor meg miért tegyem ki Őt egy fájdalmas, értelmetlen műtétnek, ha nem is biztos hogy ettől olyan lesz mint régen.Ha pedig hormonális probléma, arra nem lehetne valami gyógyszeres kezelést felírni, hogy ne kelljen műtétnek kitenni, főleg hogy szeretnénk pároztatni a közeljövőben.Sajnálnám őt ezért megműttetni
emotions
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.06.28 06:58:41 Idéz
Valóban attól nyugodtabb lesz valamennyire. Az én szuka kutyám ivartalanítva van és nincs ilyen probléma vele.
Ancsesz
user_avatar
Gazdi
2013.06.27 15:21:53 Idéz
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. A vizslánk 4 éves, még nem volt pároztatva (bár szerettük volna) csak mindig elverte a kan kutyust. Kb 3-4 hete olyan mintha "megzakkant" volna, állandóan kiszökik a kennelből, mint egy macska úgy mászik a kerítésen.Már le kellett fedni a kennel tetejét, hogy ne tudjon kijönni. Felhívtam az állatorvost aki azt mondta ivartalanítani kell a kutyát, attól megnyugszik.Szerintetek ez így van?Minden nap le van mozgatva délutánonként. Mi lehet a baja?
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.06.24 13:12:38 Idéz
Sajnos elég nehéz kifogni a lelkiismeretes,valóban gyógyítani akaró állatorvost. Gondolom ez is már ismeretségen alapul. Ha egy haver megy oda biztos nem kerül neki annyiba és valóban azt a kezelést kapja,amit kell.
Ezt félig-meddig tapasztaltam.
kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2104
2013.06.23 19:09:46 Idéz
Kozben nem vàlaszolni akarok sajàt magamnak,hanem hozzàtenni a lényeget.Jo lenne pàr àllatorvos hozzàszolàsa is...Csak a gazdik szemszogébol irnék néhàny észrevételt, mert az utobbi idoben azért kiakadtunk.Szereto gazdik vagyunk, Rudy vizsla a szemunk fénye, bàrmit megtennénk,h jol legyen, meggyogyuljon.Szerintem sok gazdi van igy,és ezt hasznàlja ki az àllatorvosok egy része,hogy poffeszkedhessen a vilàgban, a néha nehéz anyagi korulmények kozott élo gazdiktol is elkért pénzen.Volt eset egy klinikàn,amikor a cica gazdi mondta,h nem tudja tovàbb fizetni a korhàzt a cicànak, kiabàlt vele a doki,h akkor osszecsomagolja neki,menjen,ahova akar,ha nem akarja gyogyittatni.Biztosan az àllatorvosnak nem sok pénz lett volna,de nem ugyanabban a kategoriàban "jàtszunk"...Szoval szerdàn visszuk Rudyt, de mivel kohog is, 2 àllatorvost kell làtnunk, ez abszurdum, ahogy az volt,hogy elkuldott bennunket a lézeres stb kezelésekre a kolléganojéhez,amit durvàn csalàsnak is nevezhetnénk, mert mi nem vagyunk àllatorvosok, ( de nekik azért vmi fogalmuk csak van, mi hasznos, vagy nem) de szereto gazdik, és ezt hasznàljàk ki egyes àllatorvosok.Egyszeruen felhàboritonak, erkolcstelennek tartom az ilyen àllatorvosok hozzààllàsàt, ez màr nem is a kutya,cica gyogyitàsàra megy, hanem a gazdi kizsebelésére... emotions
kati
Vizsla rajongó
2013.06.22 22:22:53 Idéz
Szia Gabesz70 és Mandy! Oruljetek,hogy szivesen uszkàl kutyusotok, az csak jot tesz neki, nem is beszélve, amikor hoség van!
emotions
Nàlunk Rudy vizsla (és ordogfioka egykutyusban) csak akkor megy uszni, amikor nagyon melege van, csak egyszer, amig lehul, aztàn a viz felé sem néz. emotions Pedig usznia kellene a làbai miatt, furdenunk kellene vele, gondoltuk, de bàrmelyik kozeli tohoz megyunk (olyan sok nincs is), tele vannak horgàszokkal, furdozokkel emotions A sajàt àllatorvosunk (aki àtvedlett traumatologussà (igaz nagyon jo hiru),azt jelenti, Rudyt a làbaival visszuk, megnézi, és,ha kohogne is pl, akkor vissza a vàroba,ugy a kollégàjàhoz,ami dupla rendelési dij kifizetését jelenti)kuldott el bennunket egy màsikhoz, hideg lézerre stb, és ez a kollégano javasolta, hogy vihetjuk usztatni is a rendelojébe, kedvezményes àrral, le sem merem irni mennyiért emotions Azt hiszem minden lehetot megteszunk, hogy vizsink jol legyen, és a méregdràga kezelések ellenére,amiknek legalàbb decemberig hatàsosnak kellettek volna lenniuk, szerdàn megyunk a traumàshoz ismét, angyalom nem valami jol megy...
Ezért csak usszatok sokat! emotions emotions
Gabesz70
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 20
2013.06.17 13:23:09 Idéz
Sziasztok! Mandy kutyánk most hét hónapos. Hétvégén elvittük egy tóra fürödni. Ez volt az első ilyen élménye vízzel. Hihetetlenül élvezte, ki sem akart nagyon jönni a vízből. Fantasztikusan magabiztosan, és gyorsan úszik. Nagy élmény volt mindannyiunknak.
Mandy
vizslaszeretet
Fórum tag
Hozzászólások száma: 131
2013.05.31 11:40:57 Idéz
Tavaly szeptemberben, éppen az első születésnapján tüzelt először a szuka vizslánk. Akkor még elválasztottuk a kantól. Azóta várunk a következőre, mert kiskutyákat szeretnénk, reméljük, hogy hamarosan be is fog következni.
Szerintetek majd fialáskor el kell távolítanunk a kant valamennyi időre tőle?
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.05.26 14:06:27 Idéz
Én adok némi hírt a vizsláimról: Herba gyönyörűen elkezdett agilityzni,Zsömi pedig a frisbeet nyomja. Öröm őket nézni. emotions
kati
Vizsla rajongó
2013.05.24 20:30:05 Idéz
Sziasztok!
Ma estétol szabin vagyok, jovo szerdàn indulunk haza baràtommal, Rudy vizsivel! emotions Tegnap màr a nagyobb dolgokat elrendeztuk, elszàguldottunk az àllatorvoshoz, megvettuk Rudy tàpjàt (hàtha nem talàlunk otthon), az orvossàgjàt(reméljuk nem lesz rà szukség!), lecseréltettuk a téli gumikat - àmbàr a kozeli hegyekben esik a ho, a vàrosban szakad az eso, és szinte hideg van. emotions Remélem otthon jobb idok jàrnak! emotions
Szép hétvégét minden vizslàsnak és adjatok hirt vizslàitokrol itt a Forumon!! emotions
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1896
2013.05.11 16:34:48 Idéz
Basszúúúúúúúúúúúss! (ha már kigondoltam)

Remélem ez nem igaz emotions emotions

de az előző hírdetésben szereplő 6 hetes elvitel is korai....emotions emotions
Debrecen, Magyarország
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.05.10 07:01:37 Idéz
Csabi én is remélem,de el tudom sajnos képzelni.... emotions
osa.csabi
user_avatar
Tenyésztő
Hozzászólások száma: 1015
2013.05.09 22:25:32 Idéz
Csak remélni merem hogy az utolsó apróhirdetésben el van írva a kölykök életkora, és nem 4 és fél hetesen kerülnek új otthonaikba......
www.gyurkovari.hu