márti70
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 359
2013.05.05 17:44:28 Idéz
Köszönöm a megerősítést! Igen, az a bosszantó, hogy még én érzem rosszul magam emotions és lehet, h igazam/igazunk van de mégis megkeseríti a napjainkat egy ilyen emberke.
Szeretném békésen megbeszélni vele, de nem tudom sikerül-e. Az utóbbi napokban inkább máshová mentünk, még gyűjtöm az erőt emotions
Pest megye
Sigma6
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 43
2013.05.05 13:33:51 Idéz
Még az elöbihez. Az apám tanyája a telek könyv szerint a Körös élővíz csatorna partjára is kiterjed. Viszont nem keritheti le és biztosítania kell azt, hogy a parton bárki végig tudjon menni szabadon. Persze a havat nem kell ellapátolni emotions
Bp. XX.ker.
Sigma6
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 43
2013.05.05 13:29:00 Idéz
Szia Márti70!
Az rendben van, hogy ő bérli a területet, de kitiltani csak magán területről lehet. A magán útat pedig ki kell táblázni és ki kell írni a tiltást. Szóval szerintm sétálhatsz arra. Igaz a konfliktus sohasem jó érzés. Főleg kikapcsolódás közben. Sajnos ilyenek az emberek emotions
Bp. XX.ker.
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 746
2013.05.04 16:26:18 Idéz
Hú,arra én is nagyon kíváncsi leszek,hogy mit fog reagálni a tulaj.Írd ám majd meg. emotions
Zsömi 2009.05.20. és Herba 2011.01.01. Dombóvár,Tolna megye
márti70
user_avatar
Fórum lakó
2013.05.04 09:46:08 Idéz
Sziasztok!
Tegnap megkerestem az illetékes vízügyet, és - ahogy én azt gondoltam is -, elmondták, hogy a Galga part közterület, tehát bárki sétálhat, futhat, piknikezhet ott emotions. Az lehet, hogy vkivel megegyeztek, h lekaszálhatja, de ettől még nem jogosult arra, hogy bárkit is kitiltson onnan!
Első körben ez nagyon jó hír, de kíváncsi leszek mi lesz, ha ezt közlöm az emberkével emotions
Hogy ilyen világot élünk??? akkor ebből a világból nekem nagyon elegem van!!! emotions emotions emotions
Ebben a faluban semmi nincs!!! Ha már ezt is elveszik??!! Ide járnak az ovisok egyszer-egyszer sétálni, játszani. Nehogy már a falusi gyerekek is csak képeskönyvben lássanak bogarakat, madarakat!
Pest megye
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.05.04 07:02:37 Idéz
Márti,sajnos ezt a világot éljük.A nemkutyásoknak mindegy hogyan,de keresztbe tesznek a kutyásoknak. Nem hiszem el,hogy a tulajnak annyira zavaró lenne,hogy ti ott sétáltok,inkább csak benne van a "nehogy már".
Itt nálunk is van egy tó,nagyon eldugott,szinte alig lehet a partját is megközelíteni annyira nádas,még horgászok sincsenek,és a tulaj megtiltotta,hogy kutyát fürdessenek benne. emotions

Kati,remélem találtok vmi hasznos sampont. Nálunk Herba 1x belefeküdt a lótrágyába.Hazaértünk,intenzív fürdés és szerencsére kijött belőle.
kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2104
2013.05.03 20:03:38 Idéz
Szia Gabesz! Orulok, hogy kicsi Mandy màr jol van! emotions

Màrti, sajnos elkeseredésedhez nem tudok mit mondani, sajnos nàlunk is ami privàt, az ellen nehéz védekezni..De egyetértek Veled, ez abszurdum.Bennunket is megkértek,hogy a kozeli tavi sétànàl poràzon kell tartani a kutyàt,ne zavarja az ott élo àllatvilàgot. Viszont mindenhovà sétautakat csinàltak, ahol idàig csend és nyugalom volt, ott most gyerekek kiabàlnak, rolleroznak,stb - ez nem zavaro?! emotions

Holnap vesz baràtom egy màsik sampont Rudy vizsinknek, még mindig csak a fejebubjàt merjuk simogatni emotions
márti70
user_avatar
Fórum lakó
2013.05.03 13:29:59 Idéz
Sziasztok!
Régen írtam, de ma annyira, de annyira felbosszantottak és elkeserítettek, h el kell, hogy mondjam vkinek emotions Egy kis faluban lakunk Pest megyében, ahol sok minden nincs, de legalább ott a Galga part, ami igazán ideális egy vizslának, és gyönyörű sétahely, madárcsicsergéssel, vízzel, náddal, stb. Az első kutyánk már 4 éves, tehát majdnem ennyi ideje lehordom őt sétálni a Galga partra.
Ma reggel is kezdtük volna a szokásos futásunkat, amikor odajött hozzám egy idős férfi,és azt mondta, hogy az egész Galga partot ő bérli (mindkét oldalon), és ne járjak oda, mert kitaposom a füvet,és mert a kutya odakakil a fűbe és nem tudja eladni, mert nem eszik meg az állatok.
1. Még ha a rétet ő is bérli, megtilthatja, hogy a töltésen bárki sétáljon, fusson? A töltésen kitaposott keréknyom van (nem én járok ott autóval)Nem hiszem el, hogy a két falu lakóinak ennyi joga ne legyen, h a patak parton élvezhessék a jó időt, a természetet, stb. akár kutyával, akár anélkül.
2. Szarvasok, őzek, rókák, stb. élnek itt és így gondolom kakilnak is a fűbe, nekik nem tudja megtiltani (talán). A patak úgy 2 km hosszan folyik itt, tehát e mentén jókora területről van szó.
Egy ilyen egyszerű örömben sem lehet már része az embernek és kutyájának, minthogy a saját hazájában, a szülőfalujában a patak partján sétálhasson egyet?
Pest megye
Dorka GB
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 71
2013.05.02 17:30:08 Idéz
kati:
Ma délutàni sétànkon hatalmas sàrtenger,mi balra, Rudy jobbra,persze hivjuk, o pedig vidàman hentereg valamiben,mire baràtom nehézkesen odaért,addig dràga vizsink legalàbb négyszer belefekudt valamibe emotions
Baràtom felkiàlt, de budos, emberurulék volt! emotions
Ilyent még sohasem csinàlt! To mellett voltunk, Rudy nem akart a vizbe menni, hiàba dobàltuk a botot, békàk utàn szokdécselt jo budosen emotions Visszanéztem baràtomra, éppen 2 kicsi,zold falevél volt a kezében,hogy le kell dorzsolni Rudy bundàjàt emotions Elnevettem magam, o meg "szomoruan" letett a faleveles dorgolésrol.Végre, vizsi be a vizbe, ugyanolyan budosen ki emotions Az autoban,a kesztyutartoba dobott,ujra elovett mesterséges illatosito sem hasznàlt emotions Aztàn otthon ledorzsoltuk vizzel, szàraz kutyasampon, de még mindig emlékeztet a délutànra emotions

Ezt mar mi is ateltuk, olyan ket evvel ezelott, azzal a kulonbseggel, hogy egy plusz 5-6 km kerulore volt a to! De muszaly volt elsetalni mert a leggusztustalanabb dolog az emberi urulek!
Nagy leszidast kapott, azota sem tortent semilyen hemperges! Szerencsere!
Amugy ket nap utan nem lesz szaga! emotions
Dorka 2.Jul.2009,Buvesz 20 Maj.2012 ,Bromyard,GB
Gabesz70
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 20
2013.05.02 08:48:00 Idéz
Tegnap pakoltam az autónkba (nagy kombi), Mandy a nyitott hátsóajtót látva rögtön bemászott és jelezte hogy márpedig jön velünk. emotions Már nagyon tudja hogy ha autóval megyünk akkor valami jó lesz. Teljesen fegyelmezett, szépen elvan a csomagtartóban. Igaz nem mentünk most messzire de jól érezte magát.
Mandy
Vodka
Új gazdi
Hozzászólások száma: 12
2013.05.01 21:12:18 Idéz
Kemény sztori...Az ilyen hempergés miért fordul elő több kutyával is?(ahogy olvastam a fórum régi beszélgetéseit, már olvastam ilyent) emotions
kati
Vizsla rajongó
2013.05.01 21:01:49 Idéz
Ma délutàni sétànkon hatalmas sàrtenger,mi balra, Rudy jobbra,persze hivjuk, o pedig vidàman hentereg valamiben,mire baràtom nehézkesen odaért,addig dràga vizsink legalàbb négyszer belefekudt valamibe emotions
Baràtom felkiàlt, de budos, emberurulék volt! emotions
Ilyent még sohasem csinàlt! To mellett voltunk, Rudy nem akart a vizbe menni, hiàba dobàltuk a botot, békàk utàn szokdécselt jo budosen emotions Visszanéztem baràtomra, éppen 2 kicsi,zold falevél volt a kezében,hogy le kell dorzsolni Rudy bundàjàt emotions Elnevettem magam, o meg "szomoruan" letett a faleveles dorgolésrol.Végre, vizsi be a vizbe, ugyanolyan budosen ki emotions Az autoban,a kesztyutartoba dobott,ujra elovett mesterséges illatosito sem hasznàlt emotions Aztàn otthon ledorzsoltuk vizzel, szàraz kutyasampon, de még mindig emlékeztet a délutànra emotions
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.03.30 17:19:04 Idéz
Ez azért elég veszélyes.Szegény gazdinak biztos nincs már energiája arra,hogy gyalogoljon vele.
Mondjuk az én férjem is el szokta vinni az ebeket futni úgy,hogy ő motorral megy.De az nem ugyanaz.A kutya lefárasztása érdekében teszi és nem közúton,hanem szántóföldek közötti földes úton.

Herba nálunk is mogorva idegen kutyákkal,rögtön morog és odakap!
kati
Vizsla rajongó
2013.03.29 06:53:19 Idéz
Szia Halyas! Ha jol itélted meg a helyzetet, akkor az "autoval sétàltatàs " egyàltalàn nem normàlis,inkàbb félelmetes, sot elitélendo! emotions Szerencsétlen kutya, éretlen,de lenne rà rondàbb szo is,milyen valakinél van, mert gazdinak nem lehet hivni az ilyent emotions Ràadàsul veszélyes nagyon a kutyàra és a tobbi kozlekedokre emotions Arrol nem is szolva,hogy mi nem szeretjuk,amikor màsik kutya odarohan Rudy vizslàhoz,hisz nem ismerjuk.Némely gazdi kiàlt,hogy a kutyàja baràtsàgos, mi vissza, hogy a miénk a kanokkal nem! emotions
halyas
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 227
2013.03.28 09:35:13 Idéz
Előre bocsájtom, hogy nem szeretek elhamarkodottan ítélkezni, de tegnap kicsit felháborodtam egy kutyatartó embertársunkon. A környező utcákon sétáltunk (bp, kertvárosi rész). Egyszer csak odarohan hozzánk egy weimari, örömködik, megszaglásszák egymást a Jázminnal, majd jön egy autó, weimári az autó előtt el. Eltelt néhány másodperc, mire rájöttem, hogy ezt a kutyát autóval sétáltatják. Valószínűleg nem először, mert a kutya vágta, hogy mi a helyzet (a kocsi előtt kell szaladnia). Már bocsánat, de "noooormális?" emotions
halyas - máriaremete (bp II.)
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1896
2013.03.22 13:19:00 Idéz
halyas:
Szerintetek lehet az vizslatúrára kapucinus majmot vinni, mert akkor én lehet, hogy elfogadnám............. emotions emotions emotions emotions

... biztos sikere lenne a vizslák körében....., max ha elfáradna vagy nem bírná a tempót felkapaszkodna valamelyik vizsla hasára vagy hátára ..... emotionsemotionsemotions
Debrecen, Magyarország
halyas
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 227
2013.03.22 10:30:23 Idéz
Szerintetek lehet az vizslatúrára kapucinus majmot vinni, mert akkor én lehet, hogy elfogadnám............. emotions emotions emotions emotions
halyas - máriaremete (bp II.)
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1896
2013.03.22 09:07:19 Idéz
http://www.origo.hu/tudomany/20130313-a-vizslanak-mindig-van-kedve-egy-kozos-programhoz.html
Debrecen, Magyarország
Czita József
Új gazdi
Hozzászólások száma: 4
2013.03.20 22:11:29 Idéz
18 voltam mikor Tappancs elment,most 40 vagyok,de ha becsukom a szemem tisztán látom ahogy fekszik a lépcső tetején és engem néz.
Annácska
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 216
2013.02.07 19:03:49 Idéz
Én is minden egyes este jóéjszakát kívánok neki is és a mai napig a pokrócával alszok.... és megkérem hogy vigyázzon a Zénóra nehogy vele is történjen valami.... és igen én se érzem hogy az idő begyógyítaná a sebeim..:/
Dorciemotions