belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1896
2013.02.07 09:21:17 Idéz
Bogika lassan 2 éve, hogy elaludt, de nálam is mindennapos az emlékezés..., este mindig elköszönök tőle is..., s kérem, hogy vigyázzon Bodza-ra odafentről...!
Debrecen, Magyarország
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 746
2013.02.07 07:04:38 Idéz
Annácska teljesen átérzem a helyzeted.Nagyon sajnálom.
Nekünk Cika egy éve ment el,de nincs nap,hogy ne gondolnék rá.Azt mondják az idő gyógyít.Hát nem tudom....persze jobb napokon mosollyal gondolok rá,de van mikor csak sírok és sírok és számtalanszor megkérdezem,hogy MIÉRT???

http://www.youtube.com/watch?v=j9Tg48Y8vn0
Zsömi 2009.05.20. és Herba 2011.01.01. Dombóvár,Tolna megye
Annácska
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 216
2013.02.06 20:54:55 Idéz
http://www.youtube.com/watch?v=ZUyLsxke3vw

Már másfél éve hogy elment de még mindíga szívem szakad meg és nagyon hiányzik emotions
Dorciemotions
Éva
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1912
2013.02.05 19:15:47 Idéz
Igen, igazad van Kata. Ezt Cesar Millan könyvéből írtam ki, és én is kevésnek tartom, bár ő is odaírta, hogy ez a minimum. Hubának legalábbis kevés volna egyszerre fél óra. Mi mondjuk egyszer megyünk egy nap, akkor 1 órára, ez hétvégén és jó időben több. Sajnos mostanság nagyon ramaty az idő. emotions
Szóval nagy igazság, hogy a vizslák valóban lefáraszthatatlanok. emotions emotions De mi így szeretjük őket. emotions
Huba - 2009. június 29. Pest megye
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.02.05 16:53:14 Idéz
Valóban lefáraszthatatlanok!
Esetleg egy jó kiadós vizslatúra után elfekszenek! emotions
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.02.05 12:18:34 Idéz
Annyiban mondanék ellent Évinek - akivel mindig egyet szoktunk érteni -, hogy a 2x30 perc az nagyon kevés a lefárasztáshoz...egy vizsla esetében (persze ha ezt a 9 hetes baba-hoz írtad Évi, akkor visszakozom emotionsemotions

egy junior és felnőtt vizsla szerintem min. napi 2x 1-1,5 órás sétát igényel...

Bodza így télen reggel 1 órás sétával indít., este min. 2 órás sétával fejezzük be napot.

Jóidőben ez még több....emotions

Hétvégén bizony belecsúszunk a napi 2*3 órába is

( persze nem azt mondom, hogy ez az etalon...., de még ennyi mozgás sem fárasztja le, pedig ezek nem pórázas séták, hanem erdei póráz nélküliek emotions )

Fizikailag lefáraszthatatlan a vizsla...., az agytornával kiegészített mozgás viszont már tuti jó módszer emotionsemotions
Debrecen, Magyarország
detti10
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 18
2013.02.04 21:24:51 Idéz
Köszönök mindent.A kisfilmet megfogom nézni és olvasni is fogok,mert valóban egy nagyon okos és imádni való Matyikát emotions szeretnék.És tényleg nagyon örülök,hogy többen válaszoltatok nekem hiszen így tényleg nem vagyok egyedül a problémámmal.Új gazdi vagyok és biztos lesznek kérdéseim. emotions
Éva
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1912
2013.02.04 19:17:27 Idéz
Detti, az nagyon jó, hogy szeretetben nincs hiány, mert az nagyon kell. De akármennyire is furcsán hangzik, a kutyáknak nem elsősorban szeretetre van szükség. Annál sokkal fontosabb a testmozgás (minimum kétszer 30 perc sétát szoktak javasolni) és a fegyelem (világos és következetesen betartott szabályok, határok). És csak ezután jön a szeretet, azaz jutalom, játék, fizikai szeretetkifejezés. Nekünk embereknek ez furcsa lehet, hiszen nálunk elsődleges a szeretet, de a a kutyák nem emberek, nekik más igényeik vannak. Így tehát nem elég, hogy szereted. Sok mozgás (most még kicsi, úgyhogy óvatosan!) kell, és hogy te legyél a falkavezér. Olvasgass e témában könyveket, nagyon hasznosak tudnak lenni!
Huba - 2009. június 29. Pest megye
kovacsne
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 20
2013.02.04 18:06:32 Idéz
Detti10 Egy jó kis film: http://www.youtube.com/watch?v=5SW2-P0-HTc
Szerintem egy jó tanács, hogy már most találj olyan elfoglaltságot amivel naponta lefárasztod. Ha megtanítod labdázni akkor jól megfuttatod és azt élvezni fogja veszettül. Vagy egy kis barát akivel állandóan játszhat (Nekünk képzeld egy cica volt akit nyúzott, együtt nőttek fel, rohangáltak, játszottak majd együtt aludtak... így a nem volt rossz kutyakölyök... Na de most bepótolja emotionsemotionsemotionsemotions A kisfilm nagyon jó érdemes megnézni. Ani
Báró
kovacsne
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 20
2013.02.04 17:47:25 Idéz
Nagyon szépen köszönöm én is a tanácsokat! Sokat segített
emotions Már alig várom, hogy jó idő legyen és a telken kirohangálhassa magát, bár őszintén ott meg a környező erdő, a sok inger.... szóval résen kell lennünk vele és sokat sétáltatni. Báróval szégyen ide vagy oda a sétálás még mindig csak pórázzal történik, mert bár elengedtük többször séta közben (erőben) ahányszor hívtuk, vissza is jött, de ahogy meglátott embereket, uzsgyi és hívhattam én akármivel kb. 200-al tepert, mi meg utána.... emotions emotions emotions imádja az embereket is és barátságos, mindenki Jajj de édes és simogatás, mi meg szívbajt kaptunk.... De szerencsére hamarosan nagy kertbe lesz és nem kicsi kertben.... A "tökeit" meg eljátszotta a szökdöséssel, bár olyan szép, hogy kiskutyus jó lett volna, de hát minden vizsla gyönyörű.... szóval elfogultak vagyunk emotionsemotionsemotionsemotions
Báró
detti10
user_avatar
Új gazdi
2013.02.04 15:00:56 Idéz
Sziasztok!
Köszönöm a hozzászólásokat.Úgy értelmezem,hogy szerintetek teljesen normális a viselkedése.Ez megnyugtat.Szeretetben nincs hiány,én már nagyon régóta vizslát szeretnék.Úgy látszik még türelmesebbnek kell lennem. emotionsKöszi
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.02.04 10:50:27 Idéz
detti10:
Sziasztok!
Megint gondban vagyok.Az én vizslám most 9 hetes és igazi rosszcsont kutyus.Azért szerettem volna ezt a fajtát,mert állítólag nagyon okos és tanulékony.Minden bizalmam benne van,hogy tényleg így van,de most már lassan elveszítem a türelmemet,mert minden rosszaság után rögtön jön a másik.Már a fenekére is ráütöttem,pedig nem szeretném így nevelni.Mozgásigénye hatalmas.Tavasszal kikerül a kertbe és remélem a fölösleges energiáját le tudja majd vezetni és akkor tényleg egy szófogadó kutyusom lesz!Addig is segítsetek légy szíves mit tegyek,vagy nyugtassatok meg,hogy ti is hasonló cipőben jártatok.Túl kell élni? emotions Majd teszek fel 1-2 képet a rosszaságról. emotions

Bocsi, hogy ezt mondom...., de elég korán ki vagy akadva - hisz alig néhány napja van csak nálatok -!

Ez a rosszalkodós időszak bizony eltarthat hónapokig is....., nem a bosszantásod a cél, egyszerüen el akarja foglalni magát valamivel....
Már most sokat kell vele foglalkozni jól lemozgatni fizikailag és tanítással agyilag is
A tanítás nem azt jelenti, hogy ha rosszat csinál akkor leszidom esetleg megbüntetem....
Természetesen a korlátokat meg kell húzni, hogy mit szabad és mit nem.., de közbe mehetnek az alapengedelmességi gyakorlatok : ül, fekszik, apportírozás, láb mellett sétálás stb.. (persze mindezt csak módjával, életkorának megfelelő mértékben többször kis időtartamban)

..... és igen ezt az időszakot egy picit túl is kell élni..., de ez nem csak vizsla-sajátosság...., bármilyen más fajta kutyánál ez a helyzet.

Nici-vel egyetértek: az hogy megy ki a kertbe nem fogja lefárasztani..., ott is tud majd elég "meglepetést" okozni...

Kitartással és szeretettel igazi kincs válhat belőle..!
Debrecen, Magyarország
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.02.04 10:26:39 Idéz
Kölyökkorban természetes,hogy rosszalkodik.Az ő szemszögéből ez nem rosszaság,nem tudja,hogy amit csinál,az jó-e vagy nem.Erre neked kell megtanítanod,nevelned.
És az hogy tavasszal kint lesz a kertben,korántsem jelenti azt,hogy ott le lesz tudva az energia levezetése.Vinni kell futni sétálni,nekik kell a nagy mozgás.
detti10
user_avatar
Új gazdi
2013.02.03 21:10:44 Idéz
Nici:
Nagyon szép,igazi örökzöld! emotions

Tényleg nagyon szépek! emotions
detti10
user_avatar
Új gazdi
2013.02.03 20:51:38 Idéz
Sziasztok!
Megint gondban vagyok.Az én vizslám most 9 hetes és igazi rosszcsont kutyus.Azért szerettem volna ezt a fajtát,mert állítólag nagyon okos és tanulékony.Minden bizalmam benne van,hogy tényleg így van,de most már lassan elveszítem a türelmemet,mert minden rosszaság után rögtön jön a másik.Már a fenekére is ráütöttem,pedig nem szeretném így nevelni.Mozgásigénye hatalmas.Tavasszal kikerül a kertbe és remélem a fölösleges energiáját le tudja majd vezetni és akkor tényleg egy szófogadó kutyusom lesz!Addig is segítsetek légy szíves mit tegyek,vagy nyugtassatok meg,hogy ti is hasonló cipőben jártatok.Túl kell élni? emotions Majd teszek fel 1-2 képet a rosszaságról. emotions
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.02.01 17:47:14 Idéz
Nagyon szép,igazi örökzöld! emotions
Dragoncry
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 24
2013.02.01 10:42:24 Idéz
http://www.youtube.com/watch?v=7sHANgcVJ6k
Felsőtárkány ,Heves megye
Dragoncry
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 24
2013.02.01 10:41:44 Idéz
Nagyon rég voltam erre emotions DE TALÁLTAM VALAMIT AMI A VIZSLÁSOK BIZTOS ÖRÜLNEK : http://hu.gloria.tv/?media=320951
Felsőtárkány ,Heves megye
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.01.31 09:28:54 Idéz
kovacsne:
Sziasztok! Báró kutyánk rászokott a szökdösésre, a kerítést már megcsináltuk 1 hétig nyugton volt, most megint kapar a kerítésnél - teszteli a férjem munkáját - keresi a hibát :-) Tanácsra lenne szükségem. Mit tegyek ellene??? Azt a tanácsot kaptam, hogy ivartalanítsam (kan kutyus) az tényleg segítene és nem akarna szökni? Napközben munka és ő nem igazán szeret egyedül lenni :-( Nektek mi a tapasztalatotok? Van aki ilyen problémával küzd? Várom a jó tanácsokat, tapasztalatokat. Köszi előre is. Ani

Kati szuperül összefoglalta a lehetséges okokat....
de az ivatalanítás sosem árthat.., egyrészt súlyos betegségek előzhetők meg vele., másrészt valóban kevésbé lesz érzékeny a tüzelő szukákra..., lenyugszik...
www.ivartalanitas.hu
Debrecen, Magyarország
kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2104
2013.01.30 20:17:10 Idéz
Szia Ani! szerintem talàlsz ilyen eseteket itt a forumon. Leirom, amiket osszeolvastam errol: tobb oka lehet,hogy menni akar: tuzelo nosténykutya van a kozelben 2.unatkozik :kornyékbeli baràtokat keres,szomszéd kukàkat szaglàszik stb.Ilyenkor sok-sok séta, jàtszàs vele. 3.ha dominàns,ugy gondolja oda és akkor megy amikor akar .Ilyenkor ujra kell nevelni,hogy nem o a fonok,hol is a helye a csalàdban.4. nincs elég osszekoto kapocs Veletek,ekkor sokat kell vele foglalkozni,h érezze,h a csalàdhoz tartozik,megtartvàn a hierarchiàt persze. 5. ha pedig egyfolytàban menne, nem marad "egyhelyben" akkor az àllatorvoshoz kell fordulni.6.nagyon szereti a gazdit és a keresésére akar indulni,ilyenkor is a nevelését kell "àtnézni"
Még annyit, hogy sohasem szabad megbuntetni, amikor visszajon! Inkàbb nagy orommel kell fogadni!(buntetni csak az azonnal rajtakapott csinyekért szabad.
Talàn talàlsz vmit az iromànyomban, Bàronak nagy simi!

Nici orulok,hogy Herba jol van,egy nagy simi neki is! emotions