judyh
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 63
2012.10.14 06:29:23 Idéz
Sziasztok!
Nálunk az a tapasztalat, hogy addig nem fázik a Viti, míg én haza nem érek. Addig jól érzi magát odakint (télen-nyáron), de ahogy hazaérkezem azonnal indul a hiszti, hogy megy le a nap engedj be gazdi. Tréfát félre téve: mindenképp érdemes gondoskodni neki megfelelő kutyaházról. A szalma nekem sem jött be, bár nem a kutya lett rá allergiás, hanem én. Ráadásul állandóan küzdöttem velük, hogy ne túrják ki a szalmát. Azért érdemes megpróbálni, ha visszaolvasol akkor láthatod többeknek is bejött. Ha van a közeletekbe igazi falusi piac (ahol lehet élő csirkét is kapni), ott biztosan hozzá tudsz jutni a szalmához. Pl: Gyálon is van.
halyas
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 227
2012.10.09 11:54:48 Idéz
Pilisvörösvári volt a lovarda, mert régen jártam oda, és nagyjából ismertem a járást. De szerintem bárhol segítenek, mivel nem nagy tételről van szó. Amúgy mi ráfaragtunk a szalmára. A másik kutya (idősebb keverék) ugyanis allergiás lett rá. Nagyon csúnyán köhögött tőle, úgyhogy néhány nap után inkább kiszedtük a helyükről.
halyas - máriaremete (bp II.)
zean
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 8
2012.10.09 10:56:20 Idéz
köszi a segítséget emotions
ahogy elnézem az aláírásodat ez a lovarda talán a Petneházy volt (remélem jól írtam). Hozzánk az esik a legközelebb, úgyhogy oda fogok menni.
halyas
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 227
2012.10.02 13:52:17 Idéz
Segítség: én bementem a legközelebbi lovardába, és megkörnyékeztem egy kedves lovászfiút. Nem kért pénzt érte, de természetesen otthagytam neki párszáz forintot.
halyas - máriaremete (bp II.)
zean
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 8
2012.10.01 12:20:28 Idéz
segítség- emotions

hol kapok Budapesten, környékén normális áron jó minőségű szalmát kutyaházba? Új vizslagazdi vagyok - majd teszek fel képet emotions

ŐŐŐ most lesz 4 hónapos

a.
Éva
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1912
2012.09.17 19:35:41 Idéz
Stjoe, én mindig azt mondom, hogy persze, kibírná a hideget, főleg ha tényleg van egy jó háza.... de minek legyen kint a hidegben, ha bent is lehet a melegben? emotions
Huba - 2009. június 29. Pest megye
stjoe
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 59
2012.09.17 13:44:44 Idéz
Köszi a jó tanácsokat Merantin!
Borsod-Abaúj-Zemplén megye
stjoe
user_avatar
Gazdi
2012.09.17 13:43:30 Idéz
Merantin:
Kedves Stoje!
Nekem drótszőrű magyar vizslám van és ő most érzi csak igazán jól magát, mert ha kicsit melegebb van az már nem tetszik neki. Sőt simán hasast ugrik a dunába ha meglát egy kacsát.
Frankó bélelt háza van és imádja, nem fázik.
Tesóméknak rövidszőrű vizsijük van és ők beszokták engedni ha 0 fok alá esik a hőmérséklet, de addig ő is kint van.
Mondjuk ha kint fogod telelteni akkor zsírosabb kajával etesd.
Ha beengeded akkor se lesz vele sok baj szerintem, mert a vizsla kitűnő kanapé kutya(főleg télen) emotions
Köszi a jó tanácsokat!
Remélem tudtam segíteni egy kicsit. emotions emotions
Merantin
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 40
2012.09.17 08:17:37 Idéz
Kedves Stoje!
Nekem drótszőrű magyar vizslám van és ő most érzi csak igazán jól magát, mert ha kicsit melegebb van az már nem tetszik neki. Sőt simán hasast ugrik a dunába ha meglát egy kacsát.
Frankó bélelt háza van és imádja, nem fázik.
Tesóméknak rövidszőrű vizsijük van és ők beszokták engedni ha 0 fok alá esik a hőmérséklet, de addig ő is kint van.
Mondjuk ha kint fogod telelteni akkor zsírosabb kajával etesd.
Ha beengeded akkor se lesz vele sok baj szerintem, mert a vizsla kitűnő kanapé kutya(főleg télen) emotions
Remélem tudtam segíteni egy kicsit. emotions emotions
stjoe
user_avatar
Gazdi
2012.09.16 13:52:21 Idéz
Az előző vizslánk kint telelt.Azt sem mondhatnám, hogy szuper háza volt; nagy is volt neki, szigetelve sem volt. A berakott vackot is kihúzta a hóra azon feküdt a hóesésben, vagy a házában a "csupasz" padlózaton. Soha nem láttam remegni és beteg sem volt soha.
A mostani sem fázik amikor mozog, dolgozik, de amikor fekszik fázik. Reklamálni ő sem reklamál csendben fázik.
SPKapitány
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 280
2012.09.16 08:03:35 Idéz
+15 fokban fázós vizsla?
a vizsla nem kinti kutya?

Akkor nekem lehet, hogy pingvinem van, mert -10 fok alatt is boldogan vadászik? Ja és nem reklamál hideg téli éjszakákon sem, mert boldogan elvan a frankó házában...
nyirip
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 106
2012.09.15 14:50:26 Idéz
Semmi esetre sem szabad kint teleltetni.
Nagyon megbetegedne,a mienk is fázik már ebben az időben.Ők nem kinti kutyák!!!!!!!!!És ez szól minden gazdinak aki kint tartja a vizsláját.
Üdv:Tim
Így indul egy hideg téli reggel.Jobb a meleg szobából kukucskálni.
stjoe
user_avatar
Gazdi
2012.09.15 11:23:16 Idéz
A vizslám +15 C fokban reszket, fázik. Mi a véleményetek, tapasztalatotok meddig (hány fokig) lehet kinn tartani? Az ilyen fázós "jószág" nem tud kinn telelni igaz? A teflonos kutyakabát mennyire megoldás a téli kinn tartáshoz?
cini
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1517
2010.06.15 11:46:54 Idéz
tessék, itt a 30 °C!

szegényekezt is nehezen viselik... emotions
http://cinco.host22.com
osiris555
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 931
2010.02.07 16:49:35 Idéz
Hát, itt az enyhülés. emotions
Daisym fázós, ha megáll a hidegben, kb 5 perc kell neki.
De ha mozog, akkor mindegy, milyen idő van. emotions
Ők is olyan plüss-maci feeling, nagyon bújós jószágok.
Mindegy, csak valahogy hozzám érjenek. emotions
Zsuzsi 2008.11.05. & Daisy 2009.08.17.
kozmami
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1905
2010.02.03 21:14:28 Idéz
Hát mitagadás, azért én is nagyon várom az enyhülést, elsősorban a kutyi miatt!
Betyár, 2009-04-18
Vanni
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 473
2010.02.02 19:24:46 Idéz
Persze okosak, ezt nem is vitatom.
Ha mi nem engednénk be, mikor hazaérünk gyakorlatilag akkor csak hétvégén lennék együtt a kutyámmal. Reggel elmegyünk, este 6 után érünk haza. Persze még este is kikéredzkedik, odaül az ajtóhoz és akkor megy ki még szaladgálni, ugatni az udvarra aztán ha megunja szintén odaül az ajtóhoz és várja csendben h beengedjük.
Nem gondoltam volna h a mostani éjszakai -15 fokokat kibírja egy vizsla emotions
Budapest
kozmami
user_avatar
Vizsla rajongó
2010.02.02 16:48:17 Idéz
Amikor meghoztuk, akkor azzal kezdtem, hogy megfürdettem, meg egyszer még a nyár vége felé, akkor bevittem a fürdőbe, de ennyi( Anyósomnak nem mondtamemotions). Annyira tudja, hogy nem jöhet be, hogy mivel szar az ajtó, volt olyan, hogy nem vettük észre, hogy rosszul csuktuk be és résnyire kinyílt. Órák teltek el, de nem jött be, pedig ha otthon vagyunk, akkor általába a küszöb környékén héderel. emotions A napokban is előfordult és akkor se jött be, pedig elvileg hideg van. Sőt, mikor meghoztuk és fürdettem, utána ugye kitessékeltem (száradás után). Be akart jönni utánam, de mondtam, hogy nem szabad. Még ugyanezen a napon volt, hogy nyitva maradt az ajtó és nem jött be, csak ugatott, hogy mizu. 10 vagy 11 hetes volt. Annyira okos a kis drága.

Ja, és nem hiszem, hogy fázik, én még nem láttam rajta. Mondom, mindig megtapizom a fülét és meleg. Ha át lenne fázva a minimum, hogy a füle hideg lenne. Szerintem, ha ki be jár a melegről hidegre, az nem tesz jót az izületeinek. Akkor inkább szokjon a hideghez.
szerkesztve: kozmami::2010.02.02 16:52:08
Betyár, 2009-04-18
Vanni
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 473
2010.02.01 21:27:18 Idéz
És jól bírja a mostani éjszakai zimankót? még soha nem lépte át a küszöböt emotions
Budapest
kozmami
user_avatar
Vizsla rajongó
2010.01.30 12:20:32 Idéz
Ahan, értem. Köszi.
Betyár teljesen kinti kutya. Egyrészt anyósom háza, és ő úgy van vele, a kutya helye kint, az emberé bent, de ezt nem is bánom. Ha már beengedtem nem lenne szívem kitessékelni a hidegbe. emotions Így legalább azt szokta meg.
Betyár, 2009-04-18