Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 746
2013.06.07 08:14:48 Idéz
Szerintem simán lehet.Mieinknek is szokott lenni.
Zsömi 2009.05.20. és Herba 2011.01.01. Dombóvár,Tolna megye
Sigma6
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 43
2013.06.06 16:19:39 Idéz
Sziasztok!
Szerintetek lehet a kutyáknak is izomláza? Ma délelőtt sétáltunk erdőn, mezőn 2 órát. A GPS szerint 10,3Km. Ebben a sétában volt rengeteg rohangálás, hiszen rengeteg a neki izgalmas szag. Patakban ugrálás, úszás. Hazafelé az autóban nyugodt fekvés ez máskor is így van. Otthon mosdás a zuhany kabinban, mert szerencsésen talált egy vakond tetemet, amiben meg kellett hemperegnie  innentől az ő szaga is érdekes volt főleg nekem. Szerinte minden a legnagyobb rendben. Mosdatás után a szokásos elterülés a kanapén. Most egy kicsit nehezebben áll fel és fekszik vissza éppen úgy, mint én, amikor izomlázam van. Szóval lehet neki is ilyesmi? Ennyit szoktunk sétálni máskor is. Igaz más útvonalon. Azon az útvonalon nincs ennyi izgalom. Pulló most múlt 1 éves kan.
Üdv, Feri
Bp. XX.ker.
Czita József
Új gazdi
Hozzászólások száma: 4
2013.03.20 22:04:45 Idéz
Kedves detti10 belkatának teljesen igaza van,hidd el amit leírt,mert én ezt mind kipróbáltam és használtam már többször.Én saját tapasztalatból azt tudom tanácsolni: neked legyél minnél többet együtt a kutyáddal és ne követelj tőle olyat amit még nem tud.Remélem olyan sok örömben lesz részed mint nekem a vizsláimmal volt-van.
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1896
2013.02.20 09:55:09 Idéz
Rákerestem, hogy hol is olvastam az általam előbb leírtakat - mert nem magamtól vagyok ilyen "okos" ám -... és meg is találtam emotions emotions

http://kutyavarazs.hu/index.php/hu/a-poraz
szerkesztve: belkata::2013.02.20 13:05:18
Debrecen, Magyarország
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.02.20 09:34:12 Idéz
detti10:
Köszönöm belkata a tanácsot és megfogadom,remélem tényleg nem fut a vakvilágba. emotions Kint a kertben nagyon ügyesen vissza jön ha hívom és külön van egy kattogó jelzés amit akkor használok ha elbújok és meg kell keresnie.Erre nagyon édesen hallgat és amikor megtalál ilyen emotions!
A Vértes-hegy lábánál lakunk körbe erdő vesz körül és rengeteget szeretnék vele sétálni.
Köszi Petyus23 neked is.3 hónapos a vizslikém.Én messze lakom Pest megyétől így nem tudunk talizni a vizslákkal.

De jó neked..., annyira imádtam az ilyen pici vizsla korszakot....
3 hónaposan még tényleg nagyon kötődnek a gazdihoz és figyelnek rá, hogy túl messzire ne menjenek...., és igen, remek gyakorlat az is, hogy el-elbújsz egy fa mögé időnként, mert ebből is csak azt tanulja meg, hogy állandóan figyelemmel kísérje a gazdit......

később ahogy nő 5-8 hónapos kora körül már sokkal inkább érdekli a nagyvilág (de ha addigra megerősíted a behívást), akkor sem lesz probléma....

Ha nekiindult az erdőnek, ne te szaladj felé, hanem miközben a nevén szólítod, írány az ellenkező irány....mindig a kutyának kell a gazdi után rohannia
(persze vészhelyzet elhárítása esetén ez nem áll)

Behívásnál még arra figyelj, hogy kezdetben lehetőleg olyankor mond a nevét amikor egyébként is rád néz.... és ha odarohant akkor nagy-nagy dícséret
Ha azt látod, hogy nagyon el van varázsolva, szagolgat, vagy másik kutyussal játékban van - akkor inkább ne szólítsd -, várd meg amíg feléd néz.

A nevét ne ismételgesd, egyszer mondod a nevét és a gyere v. hozzám parancs....
(ha túl sokat ismételgeted a nevét és ráadásul rosszkor abból azt tanulja meg, hogy minek menjek oda első szóra, úgy is fogja még mondani legalább 10x emotions emotions )
szerkesztve: belkata::2013.02.20 09:53:22
Debrecen, Magyarország
detti10
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 18
2013.02.19 21:37:08 Idéz
Köszönöm belkata a tanácsot és megfogadom,remélem tényleg nem fut a vakvilágba. emotions Kint a kertben nagyon ügyesen vissza jön ha hívom és külön van egy kattogó jelzés amit akkor használok ha elbújok és meg kell keresnie.Erre nagyon édesen hallgat és amikor megtalál ilyen emotions!
A Vértes-hegy lábánál lakunk körbe erdő vesz körül és rengeteget szeretnék vele sétálni.
Köszi Petyus23 neked is.3 hónapos a vizslikém.Én messze lakom Pest megyétől így nem tudunk talizni a vizslákkal.
Petyus23
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 75
2013.02.19 18:33:00 Idéz
belkata:
detti10:
Sziasztok!
Mikor lehet a kölyök vizslát szabadon engedni az erdőben?Mennyire kószál el a gazditól ami nála még természetes? emotions Nagyon nem szeretném elveszíteni,de hagyni is szeretném szimatolni. emotions

Az erdészeti trv szerint soha... emotions emotions

de, másrészt szerintem az első sétától kezdve elengedheted..., ennek 2 oka van..., egyrészt most könnyebben utoléred, ha megindulna mint egy kamasz vizslát..., emotionsemotions
másrészről: remek alkalom a behívás gyakorlására....emotionsemotions

Az egészen kicsi kutyák a "falkaösztön"-től vezérelve igyekszenek a főnök közelében maradni..., így most gyakorolhatjátok a lábnál közlekedést és a behívást....emotionsemotions
legyen nálad jutifalat és hívd be sokszor és engedd is útjára, így az marad meg benne, hogy jó dolog a gazdihoz menni, mert jutit és dícséretet kapok és után tovább is enged szaladgálni... emotionsemotions,
a lábnál közlekedésnél is sok-sok dícséret és juti ha szépen megy a ..
lábadnál....

Szerintem ezt a két gyakorlatot váltogasd néhány percenként..emotionsemotions

Ha séta közben embereket, vagy kutyákat látsz közeledni, behívod magadhoz, leülteted a lábadnál és dícséret és jutalomfalat...., majd ha "tiszta a levegő" ismét mehet szaglászni..

ui. arra persze figyelj, hogy olyan helyen engedd el, ahol nincs balesetveszély (pld. kerékpárosok stb.)

Szia detti10!
Egyetértek belkatával ha lesz nálad juti falat és biztonságos környezetben mentek messze van autó és bicikli úttól simán elengedheted. emotions
Mi Tiszával már 3 hónapos kora óta erdőn-mezőn járunk sétálni póráz nélkül és az elején se volt probléma ,hogy nem jön vissza vagy elszalad a vakvilágba. Igaz azért ,olyan 5 hónapos koráig volt olyan ,hogy a nagy játék közben a többi kutyával süketnek tetette magát emotions ,de ahogy nőnek úgy komolyodnak. emotions
Én most azért emlékszem még ilyen pontosan ,mert Tiszácska még csak 7hónapos. emotions
A te vizslud mennyi idős? Esetleg Pest megyében laktok? emotions Hátha össze tudunk hozni egy vizsla baba találkozót. emotions
Éva
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1912
2013.02.19 18:27:09 Idéz
Pont most vettünk új Kiltixet, de legközelebb kipróbáljuk a Forestot. Végre egy nyakörv, ami minden ellen jó, nem büdi és vízálló is. Drága, de megéri. emotions
Huba - 2009. június 29. Pest megye
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.02.19 16:46:19 Idéz
detti10:
Sziasztok!
Mikor lehet a kölyök vizslát szabadon engedni az erdőben?Mennyire kószál el a gazditól ami nála még természetes? emotions Nagyon nem szeretném elveszíteni,de hagyni is szeretném szimatolni. emotions

Az erdészeti trv szerint soha... emotions emotions

de, másrészt szerintem az első sétától kezdve elengedheted..., ennek 2 oka van..., egyrészt most könnyebben utoléred, ha megindulna mint egy kamasz vizslát..., emotionsemotions
másrészről: remek alkalom a behívás gyakorlására....emotionsemotions

Az egészen kicsi kutyák a "falkaösztön"-től vezérelve igyekszenek a főnök közelében maradni..., így most gyakorolhatjátok a lábnál közlekedést és a behívást....emotionsemotions
legyen nálad jutifalat és hívd be sokszor és engedd is útjára, így az marad meg benne, hogy jó dolog a gazdihoz menni, mert jutit és dícséretet kapok és után tovább is enged szaladgálni... emotionsemotions,
a lábnál közlekedésnél is sok-sok dícséret és juti ha szépen megy a ..
lábadnál....

Szerintem ezt a két gyakorlatot váltogasd néhány percenként..emotionsemotions

Ha séta közben embereket, vagy kutyákat látsz közeledni, behívod magadhoz, leülteted a lábadnál és dícséret és jutalomfalat...., majd ha "tiszta a levegő" ismét mehet szaglászni..

ui. arra persze figyelj, hogy olyan helyen engedd el, ahol nincs balesetveszély (pld. kerékpárosok stb.)
Debrecen, Magyarország
detti10
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 18
2013.02.19 15:31:57 Idéz
Sziasztok!
márti70
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 359
2012.09.20 09:18:51 Idéz
Mi már harmadik éve Frontline spot-ont használunk, és soha nem volt a kutyában kullancs emotions , pedig minden nap bozótba be, bozótból ki, patakpart, nádas, mindenhol teszteli emotions Azt viszont el tudom képzelni, hogy kutya függő is a dolog...
Pest megye
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
2012.09.20 09:11:53 Idéz
Szia!
Mi Bodza-val naponta 2x megyünk erdei sétára...., nálunk is bevált a kiltix.
Debrecen, Magyarország
Sigma6
user_avatar
Gazdi
2012.09.20 01:18:46 Idéz
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat.
Bp. XX.ker.
osa.csabi
user_avatar
Tenyésztő
Hozzászólások száma: 1015
2012.09.19 21:14:04 Idéz
Kiltix Foresto - idén márciustól ezt használjuk.
8 hónapos védelem (most 6 hónapnál tartunk), szagtalan, vízálló, viszi a kullancsot, bolhát, tetvet. Semmiféle allergiás reakció. Tehát univerzális. Az egyetlen barátságtalan első ránézésre a vételára volt (7400 volt még tavasszal), de gyors fejszámolás után hamar rá kell jönni, hogy az összes többi nyakörvnél és abszolút megbízhatatlan spot-on készítményeknél gazdaságosabb.
Eddig a Scalibort favorizáltam, kullancsra tökéletes. De sajnos kiállításon vagy vadászaton, vagy éppen a macskáinktól rendszeresen benyalták a kutyák a bolhát, ami ellen szintén védekezni kellett. így anyagilag nem jöttünk ki jobban.
A spot-on pedig amellett hogy drága, teljesen megbízhatatlan.
www.gyurkovari.hu
márti70
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 359
2012.09.19 20:08:38 Idéz
Frontline spot-on 4 hetente - nekünk bevált
Pest megye
stjoe
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 59
2012.09.19 20:06:48 Idéz
Kiltix nyakörv. Sokan ajánlották nekünk. Ha jól emlékszem 7 hónapig jó. Mi egy héten 3-4-szer sétálunk a mezőn magas fűben is és még egyszer sem volt kullancs a kutyában. Ja, büdös!
Borsod-Abaúj-Zemplén megye
Carmen
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 49
2012.09.19 19:30:57 Idéz
Szia Sigma6,

mi is Advantixot használunk mindkét kutyánkon, és ezen a nyáron 1 kullancsot sikerült csak összeszednie Matyesznak. Annyi, hogy 30naponta ismételni kell a cseppentést.
Magasparti Rutinos Mátyás-Szombathely
kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2107
2012.09.19 18:48:40 Idéz
Szia Sigma6! Mi évek ota Advantix cseppeket hasznàlunk, lekopogom azota Rudy vizslàn egyszer sem talàltunk kullancsot emotions Pedig mi is minden hétvégén megyunk erdobe, bokorba, bozotba emotions
Sigma6
user_avatar
Gazdi
2012.09.19 17:53:44 Idéz
Sziasztok!
Olyan gazdiktól szeretnék segítséget, kérni, akik sokat, járnak erdőben, mezőn és általában kullancsok által kedvelt helyeken. A cseppek, nyakörvek, elektromos riasztókkal kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek.
Pulo kutyámon és a tacskóinknak is a kereskedésben kapható elektromos riasztó van a nyakörvén. Eddig bevált és nyugodt voltam. De ma kora reggel elmentünk sétálni a városmellé volt egy kicsi erdő sokrét térdig érő fűvel kb. 2 órát sétáltunk ez alatt 4 kullancsot szettem le a kutyáról mind csak sétálgatott rajta itt, ott. Az ötödiket otthon találtam meg az viszont már be volt ágyazódva a könyökénél, kiszedtem. Szóval kéne valami, ami jobb megbízhatóbb. Tudtok ilyet? Ki mit használ? Az említett területen máskor is szoktunk sétálni, de eddig melegebb volt és szárazabb. Eddig soha nem volt egyik kutyánkban sem kullancs..
Bp. XX.ker.
kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2107
2012.09.02 20:36:58 Idéz
Sziasztok! Minden hétvégén reggel koràn sétàlunk Rudy vizsivel 2 oràt kb a kozeli (mesterséges)tavaknàl,kb fél oràs részen poràz kotelezo,mert egy részen védett madarak fészkelnek. Tegnap,ahol még szabadon nyargalhat, odajott a mezoor, kossuk poràzra.Kérdeztuk miért,idàig nem kellett. Hod csalàd koltozott a folyo egyik részére, védeni kell oket. Ami azt jelenti, hogy szinte az egész séta hosszu poràzon emotions ma màsfelé vettuk az irànyt,kozeli sétàt kerestunk, délre uj receptet akartunk kiprobàlni emotions Az indulopontot nehezen talàltuk meg, utkozben eltévedtunk(nem volt jol kijelolve az utiràny),kozben poràzra kellett tennunk Rudyt,mert az ottani vadàsztàrsasàg tàblàkat tett ki, hogy fàcàntenyészetet csinàltak,igy egy darabig ott sem lehetett elengedni.déli egykor kb 12 km gyaloglàs utàn értunk az autohoz,még 50 km-re hazulrol! emotions Viszont nagyon orultunk Rudy vigan boklàszott szaglàszott végig emotions Csak a mi gondunk itt is, hogy merre menjunk,hogy gondtalanul sétàlhassunk vizslànkkal?! emotions