kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2105
2014.03.02 07:23:22 Idéz
Sziasztok !
Vas megyei, szombathelyi vizslàsok segitségét kérnénk, augusztusban jovunk haza 2 hétre, és szombathelyi vagy kornyéki szàllàst keresunk Rudy vizsivel, hogy idos apukàmat meg tudjuk làtogatni,aki Ocsémmel él Szhelyen.Kis kertes hàzra gondoltunk, vagy akàr lakàsra is,de lépcso nélkul, vizslànk nem tud lépcsozni. Ketten vagyunk plusz Rudy vizsi.
Màr probàltunk keresni, de a koszegi "cottage"-nek hivott panziok àrait nagyon dràgàljuk 2 hétre emotions
Elore is koszonjuk!
Kati
Szép vasàrnapot minden vizslagazdinak és az orokmozgo vizslàknak emotions
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 746
2013.07.23 13:03:34 Idéz
Örülök ezeknek a pozitív élményeknek! emotions
Zsömi 2009.05.20. és Herba 2011.01.01. Dombóvár,Tolna megye
halyas
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 227
2013.07.23 11:51:00 Idéz
Idei nyaralós élmények:
Tiszafüreden voltunk. Már a szálláskeresés is elég pozitív volt. Mindenhol szívesen fogadták volna a kutyát, csak hely nem volt, mert pont a legforgalmasabb időszakot választottuk. Végül a Margaréta apartmanházban sikerült szállást foglalni. Közel volt a parthoz, strandhoz, mégis nyugodt utca. A strand mellett van egy "majdnem strand", ahol mi is, mások is fürödtek kutyával. A strand elején volt ugyan kutyát bevinni tilos tábla, de egyik este bementünk enni. Jázmin pórázon. Senki nem szólt ránk, bár már kevesen voltak.
Voltunk a Tiszavirág ártéri sétaúton kutyával:
szabicskikoto.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=2
Voltunk a hortobágyi kisvasúton kutyával:
www.kisvasut.hu/index.php?rfa=164
Voltunk a Tiszafüredi Halas Napok forgatagában kutyával.
Mindenhol szívesen láttak, simogatták is volna, ha hagyja magát...
Ajánlom mindenkinek!
halyas - máriaremete (bp II.)
Éva
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1912
2012.11.25 16:11:03 Idéz
Hátha valakit érdekel Észak-Magyarország: Hollókőn (ami csodálatosan szép falu, a világörökség része) a Kaláris vendégházba lehet kutyástól menni, és nem kérnek érte pénzt sem. Úgy volt, hogy ezen a hétvégén megyünk, de közbejött sajnos valami. A Palóc üdülőházakba is úgy olvastam, hogy lehet kutyát vinni, de ott 500 Ft-ot kérnek egy éjszakára pluszban (bár szerintem az sem sok).
Huba - 2009. június 29. Pest megye
Carmen
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 49
2012.06.10 20:49:37 Idéz
kati:
Szia Carmen! Szerintem Matyi vizsit vihetitek magatokkal nyugodtan bàrhovà, neki a lényeg, hogy veletek legyen a legtobbet! emotions Mi Rudyt mindenhovà visszuk magunkkal,kivéve szinte csak bevàsàrolni,nagyon jo jovo-meno lett. Viszont azt érdeklodjétek meg, a Balaton melyik részén lehet furdetni (olvasgass vissza kicsit a forumon),mert az biztos,hogy a legtobb helyen tilos emotions Erre majd sipszo,letolàs és buntetésfizetés fog figyelmeztetni Benneteket - tapasztalatbol irom emotions Hacsak azota nem vàltoztattak a rendeleten emotions

Révfülöpre mennénk, a Napfény kempingbe. Majd utánakérdezek, hogy is oldható meg ott a fürdés. Tudom, hogy sok helyen büntetnek a kutyafürdetés miatt, pedig a kutya nem kakil pisil a vízbe, mint mondjuk jópáran.... És hát kérdezem én, mi minden van a Balatonban?? Mennyi kosz, szemét, meg most nem akarom sorolni... Na mindegy is. Csak a sátras megoldás nem tudom hogy legyen? Szétkaparja, pisil-kakil stb. Mindenképp visszük, csak a megoldást kell kitalálni. Illetve olvastam itt, hogy Bárándpusztát nagyon dicsérik. Szerintem megnézzük idén azt is emotions.
Magasparti Rutinos Mátyás-Szombathely
kati
Vizsla rajongó
2012.06.10 20:25:39 Idéz
Szia Carmen! Szerintem Matyi vizsit vihetitek magatokkal nyugodtan bàrhovà, neki a lényeg, hogy veletek legyen a legtobbet! emotions Mi Rudyt mindenhovà visszuk magunkkal,kivéve szinte csak bevàsàrolni,nagyon jo jovo-meno lett. Viszont azt érdeklodjétek meg, a Balaton melyik részén lehet furdetni (olvasgass vissza kicsit a forumon),mert az biztos,hogy a legtobb helyen tilos emotions Erre majd sipszo,letolàs és buntetésfizetés fog figyelmeztetni Benneteket - tapasztalatbol irom emotions Hacsak azota nem vàltoztattak a rendeleten emotions
Carmen
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 49
2012.06.10 08:45:56 Idéz
Sziasztok, nyáron szeretnénk menni a Balatonra kempingezni pár napra, és vinnénk Matyinkat is. Mit javasoltok, milyen sátrat vegyünk, hogy mindenféle "baleset" nélkül megússzuk az a pár napot emotions? Nézegettem már annyifélét, de egyszerűen nem tudom melyik lenne a jó emotions ? Illetve az is kérdéses számomra, hogy vajon jó lesz e a kutyának a sátorozás emotions ? Ha valakinek lenne pár ötlete, tapasztalata ilyen téren, akkor szívesen elolvasnám. Előre is köszönöm!
Magasparti Rutinos Mátyás-Szombathely
zsombuci
Gazdi
Hozzászólások száma: 60
2012.05.08 21:32:26 Idéz
Sziasztok!

Most este érkeztünk meg egy csodás wellnes hotelből(sajna még kutyus nélkül,de szeptemberben már újra oda ő vele is) emotions
REMEK,SZUPER SZÁLLODA!!!sokat járunk 3napra, de szerencsére újból kutyás szemmel is nézhetem:kutyabarát,nagy park, LEGJOBB medencék,körülötte hatalmas erdök,csendes,ha valaki fürdetni akarja 4 horgásztó(kicsit nádas),Gyerekbarát!:Esztergom HOTEL BELLAVUE**** és a legnagyobb akciós honlapon kedvező kupon volt rá már többször is.
ez az első amelyről írok mert gyerekkel kutyával nagyszülökkel is csodás Esztergom bazilika,Visegrád stb.. emotions emotions emotions
Siófok, Botond kutyus 2012.03.25.
kati
Vizsla rajongó
2012.04.27 22:09:17 Idéz
Mi mindig "mentunk", mint a meszesek emotions Rudy furdésére az egyik pécsi szokokutban emlékszem, japàn turistàk fényképezték,
nagyon meleg volt emotions
Sajnos nem tudok furdés ugyben segiteni, bàr szerintem azota mégcsak szigoritottak a helyzeten emotions Bennunket két éve majdnem megbuntettek a Balatonon, mert Rudy bokàig bement poràzon,szoval vigyàzni kell. Megértelek Benneteket, mert mi is bàrhovà megyunk, tudni szeretnénk tud-e furdeni, a sétàkat is csak patak, folyo mentén vàlasztjuk mostantol oszig. Màr melege van Rudynek is, a kis rozsaszin nyelve àllandoan kint van emotions
halyas
user_avatar
Fórum tag
2012.04.27 10:23:03 Idéz
Köszi az infokat. A honlapjuk alapján gondoltam, hogy nagyon szép hely. Biztos nagyon jó lesz ott nekünk emotions
Kati, tudott Rudy fürdeni valahol? Szabad hivatalosan is? Olyan kár, hogy erre vonatkozó információt soha sehol nem találni a neten.
kati
Vizsla rajongó
2012.04.26 22:02:10 Idéz
Pàr éve mi is toltottunk 1 hetet nyàron Orfun Rudy vizsivel, és Marcinak igaza van,nagyon szép a tàj, a kornyék is gyonyoru, baràtsàgosak az emberek, és rengeteget lehet kiràndulni is! emotions emotions Szerintem sok hàz kiado nyaraloknak, mi irodàn keresztul talàltunk elég konnyen. emotions
co.pasz
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 132
2012.04.25 19:46:30 Idéz
halyas:
Orfűn volt valaki kutyával? Ott lehet hivatalosan kutyát fürdetni? Tudtok esetleg szállást ajánlani?

Szia,
Most januárban voltunk, a legdurvább télben azaz amikor mentünk még csak mínusz tíz volt amikor hazajöttünk meg 50 centi hó, egy élmény ilyenkor a mecsekben autózni (4x4...)
A környék iszonyatosan kutyabarát, bárki (idős v. fiatal) mindenki nagyon pozitívan fogadta a Rizit. A tavon mi így koriztunk, de elég nagy, hogy a találjatok a kutyának való fürdőhelyet. 60%-a kb beépített.
A környék mesés és tiszta. Mi a Pető, v Pethő apartmanban voltunk, imádják a kutyát viszont sok macska van, a Rizi max. meghajtja őket de nem bántja. Viszont annál több macskaszart evett... lett is frankó bélhurutja amikor hazaértünk.
üdv, Marci - Szombathely, Rizi - 2010. január 11. Gelse
halyas
user_avatar
Fórum tag
2012.04.16 13:53:53 Idéz
Orfűn volt valaki kutyával? Ott lehet hivatalosan kutyát fürdetni? Tudtok esetleg szállást ajánlani?
kozmami
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1905
2011.09.05 23:39:00 Idéz
Mi idén is elmentünk Badacsonytomajba egy hosszú hétvégére, természetesen vizslástul.
Bár annak idején azért választottuk a Nikol apartmant, mert a neten eleve olyan szállást néztünk, ahova kutya vihető, idén ez a kis ikon már nem volt a honlapjukon, sőt a kutya áthúzva ikon viszont igen.
Hálistennek ettől függetlenül ugyancsak örömmel fogadtak bennünket, sőt jól meg is gyömöszkölték Betyárt, hogy már milyen nagy dög lett belőle! Mikor először voltunk, akkor 4 hónapos volt...
Több helyen is voltunk kajálni és mindenhol beengedtek minket kutyástúl, igaz a melegre való tekintettel mindig teraszra ültünk.
Kiemelném Csopakon a Vígmolnárt, ahol azonnal hozták a vizet neki és a gyereknek az etetőszéket, kérés nélkül; illetve Tomajba a Muskátli vendéglőt, ahol szintén az étlappal együtt a vizet is hozták az ebnek.
Betyár, 2009-04-18
holdraforgo
Új gazdi
Hozzászólások száma: 6
2011.08.30 10:22:58 Idéz
SPKapitány:
holdraforgo:
Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, eddig csak olvasgatni szoktalak Titeket! Egy 11 hónapos Panni nevű örökmozgó magyar vizslánk van.
Mindenkitől, aki a most hétvégi Dobogomajor Walden Hotelben rendezett vizsla weekenden részt vett, szeretnék elnézést kérni, hogy csak úgy szó nélkül eltűntünk. Az ok, hogy Panni valamitől nagyon megfázott, aminek az induláskor és egész este semmi jele nem volt, de aztán egész éjszaka szörcsögött az orra és köhögött, úgyhogy mielőtt bárkit is megfertőzött volna muszáj volt eljönnünk. Nagyon sajnáltuk, mert igazán jól éreztük magunkat és Panni is nagyon jól viselkedett, borzasztóan élvezte a sok kutya társaságát. Úgyhogy a reggeli séta után első utunk az állatorvoshoz vezetett. Felsőléguti fertőzése van, injekció, antibiotikum. Szegény még most is elég rosszul van, úgy folyik az orra amit én még kutyánál nem láttam. (Sárgás trutyi, szegény alig kap levegőt az orrán.) Ha valakinek volt már hasonló tapasztalata, szívesen venném a tanácsokat.
Remélem nem fertőztünk meg senkit, mindenki jól van, és gondolom a továbbiakban nagyon jól éreztétek magatokat. A hotelben mondták, hogy lesz egy harmadik vizsla weekend is november közepén, úgyhogy azt hiszem arra újra benevezünk.
Írjatok, hogy milyen volt!

Üdvözlettel: Éva, Zoli és Panka

Szia Éva!

Elsősorban nagyon gyors gyógyulást szeretnénk kívánni a kutyusnak, talán mára már rendbe is jött a Panka.
A túra előtt kerestünk Benneteket, a recepción mondták, hogy sajnos már elmentetek. A legjobban talán Lucifer kutyámat /Panni péntek esti hódolóját/ viselte meg Panni táraságának hiánya, mert szombaton este a túra után gyakorlatilag az élő fába is belekötött a kis lüke.
Szombaton még érkeztek vizslák és gazdik, így kb 15-17 kutyus lehetett a túrán, amit elsősorban a kutyák élveztek, de ők aztán nagyon.
Nagyon sajnáljuk, hogy ezt a részét ki kellet hagynotok, HIÁNYOZTATOKemotions
Novemberben ismétlünkemotions

Panninak gyors gyógyulást és külön üdvözli őt Lucifer és a gazdikemotions

Szia!

Örömmel jelentem, Panka sokkal jobban van. Két napig szinte ki se mozdult a kosarából, de tegnap már ásatásokat végzett a kertbe, leszedte a virágcserepet az asztalról, szóval hozta a formáját. Mi is nagyon sajnáljuk, hogy el kellett jönnünk, de sebaj, majd novemberben. Ja, és úgy olvastam, hogy szeptember 18.-án lesz vizsla túra is...Azon voltatok már? Mi eddig még nem mertük bevállalni, de lehet, hogy most megpróbálkozunk vele. Panka szabadon nagyon szépen sétál, folyton a közelünkben marad, ha hívom azonnal jön, de a pórázon séta egyelőre sajnos nagyon tragikus. Hogy mondjam? Olyan Frakk és Károly bácsi effektus? Lucifernek hogy megy? Majdnem hasonló korúak, nagyon kíváncsi vagyok... Pedig már suliba is jártunk alapfokra, amit sikeresen le is tett, - mondjuk szerintem nem vették nagyon komolyan a dolgot... - szeptemberben indul a következő menet. Remélem mostmár kicsit komolyodik...
Virág0610
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 14
2011.08.29 12:15:30 Idéz
juharszirup:
Szia Virág! Mi voltunk 12-14-ig, nagyon jó volt! Igazából semmi különösre nem kell készülnöd, a szombati túrára, ami nálunk 10-13 óráig tartott hátizsák (adnak úticsomagot), egy jó túracipő, esetleg túrabot - jól jön a durva emelkedőknél...emotions (bár ha minden igaz, azt a hotel portáján is adnak, ha kérsz). Kutyáknak csak a párnáit vittük, nyakörv, póráz, etető-itatótál, kakiszedő-zacsi emotions és esetleg ha van egy hordozható itatód, az jól jön a túrán.
Teljesen nem akarom lelőni a poént, de arra készüljetek, hogy nagyon jókat fogtok enni. emotions A hideg borlevest ne/se hagyjátok ki. emotions

Szia Kata!

Megjöttünk a weekendről, ahogy mondtad, minden nagyon szuper volt! Virágom felhőtlenül szórakozott a sok kedves vizslusszal és én is nagyon jól éreztem magam, jó volt a társaság, tetszett a túra is.
+ a borlevesről majdnem lemaradtam, mert kicsit elszundítottunk, de pótlólag hoztak nekem egy adagot emotions, valóban nagyon finom volt. emotions

Üdv.:

Zsófi
SPKapitány
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 280
2011.08.29 07:48:48 Idéz
holdraforgo:
Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, eddig csak olvasgatni szoktalak Titeket! Egy 11 hónapos Panni nevű örökmozgó magyar vizslánk van.
Mindenkitől, aki a most hétvégi Dobogomajor Walden Hotelben rendezett vizsla weekenden részt vett, szeretnék elnézést kérni, hogy csak úgy szó nélkül eltűntünk. Az ok, hogy Panni valamitől nagyon megfázott, aminek az induláskor és egész este semmi jele nem volt, de aztán egész éjszaka szörcsögött az orra és köhögött, úgyhogy mielőtt bárkit is megfertőzött volna muszáj volt eljönnünk. Nagyon sajnáltuk, mert igazán jól éreztük magunkat és Panni is nagyon jól viselkedett, borzasztóan élvezte a sok kutya társaságát. Úgyhogy a reggeli séta után első utunk az állatorvoshoz vezetett. Felsőléguti fertőzése van, injekció, antibiotikum. Szegény még most is elég rosszul van, úgy folyik az orra amit én még kutyánál nem láttam. (Sárgás trutyi, szegény alig kap levegőt az orrán.) Ha valakinek volt már hasonló tapasztalata, szívesen venném a tanácsokat.
Remélem nem fertőztünk meg senkit, mindenki jól van, és gondolom a továbbiakban nagyon jól éreztétek magatokat. A hotelben mondták, hogy lesz egy harmadik vizsla weekend is november közepén, úgyhogy azt hiszem arra újra benevezünk.

Szia Éva!

Elsősorban nagyon gyors gyógyulást szeretnénk kívánni a kutyusnak, talán mára már rendbe is jött a Panka.
A túra előtt kerestünk Benneteket, a recepción mondták, hogy sajnos már elmentetek. A legjobban talán Lucifer kutyámat /Panni péntek esti hódolóját/ viselte meg Panni táraságának hiánya, mert szombaton este a túra után gyakorlatilag az élő fába is belekötött a kis lüke.
Szombaton még érkeztek vizslák és gazdik, így kb 15-17 kutyus lehetett a túrán, amit elsősorban a kutyák élveztek, de ők aztán nagyon.
Nagyon sajnáljuk, hogy ezt a részét ki kellet hagynotok, HIÁNYOZTATOKemotions
Novemberben ismétlünkemotions

Panninak gyors gyógyulást és külön üdvözli őt Lucifer és a gazdikemotions
holdraforgo
Új gazdi
Hozzászólások száma: 6
2011.08.28 14:47:23 Idéz
Sziasztok!

halyas
user_avatar
Fórum tag
2011.08.27 14:51:25 Idéz
Mi már évek óta a Tisza-tónál nyaralunk (több települést is kipróbáltunk), és mindig nagyon szívélyesen fogadtak. Nyár elején voltam két napot Tiszafüreden is, és a strand szélén láttam egy vizslát fürdeni emotions
De hogy hivatalosan lehet-e, azt nem figyeltem. Esetleg érdemes előtte felhívni őket. Ha másképp nem megy a horgászhelyeknél tuti be lehet engedni a kutyát. Egy valamire azonban figyeljetek nagyon: Bizonyos részeken (pl Füreden is) elég sok a motorcsónakos, vannak nagyok is, és néhány helyen elég szűk csatornákon közlekednek. Ez veszélyes lehet!
Boncza
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 273
2011.08.27 11:36:26 Idéz
Tavaly április végén voltunk a Tisza-tónál és szerintem nagyon segítőkész és barátságos ott mindenki. Nem tudom, hogy nyáron is ennyire szívesen fogadják-e a turistákat, de volt egy olyan érzésem, hogy mindenkinek örülnek, mert ott tényleg csak a turizmusból tudnak megélni. Akkor nagyon sok kutyával találkoztunk, az volt az első melegebb hétvége és a helyiek vitték a kutyákat a tóra fürödni. Szerintem ha a strandra nem lehet kutyát bevinni, akkor is tudnak majd ajánlani egy másik helyet a környéken.
Ági - Balmazújváros (Hajdú-Bihar m.)