Nikidoni
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 367
2013.10.05 11:37:01 Idéz
Segítő vizslák www.hubabotond.blogspot.com
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 746
2013.02.14 07:27:40 Idéz
Nikidoni válaszolva kérdésedre:nagyon szívesen csinálnám,de ahhoz csak azzal kell foglalkozni.Másra nincs ideje mellette az embernek gondolom.Meg ha az éjszaka közepén hívnak az ország másik feléből,akkor menni kell.Én ezt nem tudom megtenni.Jelenleg gyeden vagyok,aztán majd szeretnék visszamenni dolgozni a szakmámba,és nem hinném,hogy emellé beleférne.
De ez így van rendjén.Én örülök annak,aki majd csinálja és örülök neked is,hogy ilyen ügyesek vagytok! emotions
Zsömi 2009.05.20. és Herba 2011.01.01. Dombóvár,Tolna megye
Sigma6
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 43
2013.02.13 23:25:54 Idéz
Sziasztok!
A mentő kutyázás tényleg szép és nemes dolog. De azt tudjátok, hogy mivel jár föleg a kutya részéről. Én elhiszem, hogy a kutyák lelkesek és szeretik csinálni, de azért vannak kétségeim. És nem az olyan szélsőségek miatt mint a 911. Ahol sok segtő kutató kutya és a vezetője is megszenvedte. Én nem szivesen tenném ki a kutyámat ilyen dolgoknak. Van egy ismerösöm az ő kutyája is mentő kutya. Ezért én is gondoltam arr, hogy elviszem a kutyámat egy ilyen képzésre. De aztán elolvastam a képzési és vizsga anyagot és arra gondoltam ez a kutya inkáb maradjon olyan amilyen most.

http://www.sosmke.hu/
Bp. XX.ker.
Nikidoni
user_avatar
Fórum lakó
2013.02.13 12:03:47 Idéz
Húúú, Nici, pedig az tényleg nagyszerű dolog! Miért érzed úgy, hogy nem tudnád csinálni?! Pedig a vizsla ezen a területen is megállja a helyét. Bár lehet, hogy a drótszőrű jobb, márcsak azért is mert valamivel jobban bírja az időjárási szélsőségeket... legalábbis a hideget. Bár a rövid szőrűek meg a meleget emotions
Nikidoni
user_avatar
Fórum lakó
2013.02.13 12:02:08 Idéz
Húúú, Nici, pedig az tényleg nagyszerű dolog! Miért érzed úgy, hogy nem tudnád csinálni?! Pedig a vizsla ezen a területen is megállja a helyét. Bár lehet, hogy a drótszőrű jobb, márcsak azért is mert valamivel jobban bírja az időjárási szélsőségeket... legalábbis a hideget. Bár a rövid szőrűek meg a meleget emotions
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.02.13 07:13:47 Idéz
Tegnap a kutyaiskolánkban felmerült,hogy nem szeretnék-e a vizsláimmal mentőkutyázni.Valószínű,hogy az egyesületünkön belül csinálunk egy mentőkutya szekciót.De ehhez nagyon elhivatottnak kell lenni,nem hiszem,hogy tudnám csinálni.Pedig nincs is ennél szebb....
Nikidoni
user_avatar
Fórum lakó
2013.02.12 12:44:35 Idéz
Nagyon szépen köszönöm a sok kedves hozzászólást. Igazából pontosan azért annyira alkalmas a magyar vizsla terápiás kutyának amit írtok Kati és Nici. emotions A magyar vizsla folyton meg akar felelni, és ha azt várom el tőle, hogy ha kell nyugodtan feküdjön, vagy éppen lelkesen dolgozzon a gyerekekkel, akkor azt teszi meg. A vadászatok során is szükséges az önuralom, ami tulajdonsága a fajtának, szóval ezzel sincs gond. Aki ismer jó munkavonalas goldeneket és labradorokat, az tudja, hogy ők sem kevésbé aktívak, mint a vizslák. Csak ezen a területen jobb a reklámjuk. Én személy szerint azt mondom, ha már van tökéletes magyar fajtánk erre a munkára, akkor dolgozzunk azzal. Sajnos sokan döntenek mégis az angol fajták mellett, pedig itt van nekünk a vizsla, aki ellenben angol testvéreivel "szagtalan", és a rövid bunda miatt könnyebben tisztán tartható, ami a terápiás munkánál kifejezetten előnyös. (Természetesen nagyon jók az angol vadászkutyák is - de én akkor is a magyar vizslára voksolok) ;) emotions
ndan
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 17
2013.01.26 23:35:27 Idéz
Szia Nikidoni!

Megnéztem a videót és percekig nem tudtam megszólalni a meghatottságtól. Terápiás és segítő kutyát képezni fantasztikus dolog lehet, nagy tisztelem azért, amit csináltok!

Sok kitartást Nektek!

Novák Dániel

Gyurkóvári Bora Lenke - Budapest
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.01.25 19:27:29 Idéz
Igazából tényleg meglepő,hogy ez az örökké futkozós,"láb alatt levő" (persze jó értelemben),ugri-bugri fajta ennyire türelmes legyen. De hát ők okosak,ezt tudjuk. emotions
kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2107
2013.01.25 18:45:10 Idéz
En is megnéztem a videot(meg szoktam nézni) és valoban csak gratulàlni lehet Nikidoninak és a tobbieknek, amit tesznek, energiàt, fàradtsàgot nem kimélve emotions Persze tudom, hogy a kutyusok nagy oromforràsok emotions Egy kérdés otlott fel bennem az imént,hogy a magyar vizsla a karaktere miatt legyen-e teràpiàs kutya? emotions (Hozzà kell tenni, orom volt làtni a boldog gyerekeket korulottuk)! Nem az értelme miatt, hanem a jelleme miatt egy vidàm,jàtékos,futkozos vadàszkutya,talàn màs kutyàk jobban megfelelnek ennek a feladatnak. Bocsànat àm, fogalmam sincs, igy érdekelne emotions
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
2013.01.25 12:37:35 Idéz
Ez annyira gyönyörű.Ha nem haragszol megosztottam a videót facebookon.
Nekünk is van egy kutyaiskolánk,gondolkozunk a mentőkutyázáson....
Nikidoni
user_avatar
Fórum lakó
2013.01.25 11:02:02 Idéz
szerkesztve: Nikidoni::2013.01.25 11:02:41
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1896
2012.06.08 08:41:58 Idéz
belkata:
Szia!
Én a kezdetektől nagy élvezettel olvasom a blogotokat, megjegyzem szeretnék többet olvasni emotions emotions

Az én Bodzám elmúlt 1 éves de még mindig a szocializációnál tartunk, ha minden igaz a sikereteken is felbuzdulva, ősztől elkezdjük a terápiás kutya képzést emotions emotions

Egyelőre abszolút a szocializáció a fő cél! Mindenhova "cipelem" magammal!
Kutyasuliba járunk, agilityzünk, a kutyasulival voltunk már 3x bemutatózni (engedelmes, agility, és simogatás).
Már voltunk hosszú hétvégés kirándulásokon, hétvégén olyan sétákat és kirándulásokat teszünk, ahol kocogók, gyalogosok, kerékpárosok járnak, ellátogattunk többször Lovardába is....
Igazából nem is tudom felsorolni, mert tényleg mindig mindenhova jön velem..
Ja és bent van velem az irodában, így tökéletesen hozzászokott, hogy csendben kell maradni és attól, hogy jönnek, mennek az emberek semlegesnek kell maradnia.
A célcsoportot még nem tudjuk, mert egyformán szeret kicsiket,nagyokat,időseket..., csak nála még az a baj, hogy nagyon tud örülni és ezt hatalmas puszikkal bizonyítja. (az ugrálásról hála az égnek már leszokott).
Debrecen, Magyarország
halyas
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 227
2012.06.07 15:03:03 Idéz
Egy szuszra végig olvastam a blogot! Nagyon tetszik! Csodálatosak vagytok, csak így tovább! És persze nagyon várom a következő bejegyzéseket. Sok sikert nektek, és persze mindenkinek, aki ilyesmibe kezd!
halyas - máriaremete (bp II.)
Nikidoni
user_avatar
Fórum lakó
2012.06.04 20:57:11 Idéz
Ezt nagy örömmel hallom! emotions Kérlek mesélj, mostanában mit csináltok, és azt is, hogy milyen terveitek vannak! Tervezett célcsoport, stb. Nagyon jó volna, ha minél több vizsla lenne segítő kutya, hiszen tökéletesen alkalmasak erre a munkaformára. emotions
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
2012.06.04 14:49:41 Idéz
Szia!
Én a kezdetektől nagy élvezettel olvasom a blogotokat, megjegyzem szeretnék többet olvasni emotions emotions

Az én Bodzám elmúlt 1 éves de még mindig a szocializációnál tartunk, ha minden igaz a sikereteken is felbuzdulva, ősztől elkezdjük a terápiás kutya képzést emotions emotions
Debrecen, Magyarország
Nikidoni
user_avatar
Fórum lakó
2012.06.03 23:23:45 Idéz
Most találtam meg ezt a topicot.
Sokan tudjátok is már, de leírom ide is, hogy tavaly decemberben tettük le Botond kutyusommal a terápiás kutya vizsgát. Azóta dolgozunk a munkahelyemen 3 csoportnál, és egyéni foglalkozások keretein belül. A csoportokban halmozottan hátrányos helyzetű gyerekeknek segítünk, akik valamilyen tanulás problémával küzdenek, és sokuk magatartás zavaros is.
Most a hétvégén került hozzám Repce, aki Zöldmáli kutyus (drótszőrű magyar vizsla). 8 hetes, kölyök stimulációban részesült (Carmen stimuláció), és kölyök teszttel lett kiválasztva kifejezetten terápiás célra.
Elindult az ö képzése is, ami egyenlőre főleg a megfelelő szocializációból, és a szabályok elsajátíttatásából áll.
Estilla
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 37
2010.05.05 11:46:32 Idéz
ha jól tudom, van két vakvezető vizsla is. Én a Baráthegyisekkel vagyok jó kapcsolatban.

Ez a kiskutya egy hét alatt elég sokat tanult. már felveszi nekem a cuccokat, igaz, hogy nem mindíg adja kézbe, de ígéretes...
http://gocsejkk.hu/index2.php?p=vid&vid=1ptu8xn3UVM
Baloo1976
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 47
2010.05.05 09:23:40 Idéz
Szerencsémre sikerült közel kerülnöm és közelebbről látnom Lakatos Krisztina és Paróczai József munkáját. Pontosabban Ők tanítják Klárit valamint 5 évvel ezelőtt Süsüt. Ők főleg labradorokat képeznek ki vakvezető kutyáknak, saját tenyészetből, de vállalnak idegen kutyák alapkiképzését, vizsgára felkészítését. Én még ennyire kutyaközpontú életet nem láttam mint ahogy Ők minden kutyával bánnak szeretettel és türelemmel. Klári imád velük lenni továbbá folyamatosan a gyakorlási időt leszámítva állandóan 4-5 labrador kölyökkel lehet és játszhatnak.

Ahhoz, hogy egy kutya vakvezető lehessen rendkivül sok foglalkozás és türelem szükséges.

Minden tiszteletem az övék.

A munkájukról megtudhattok többet a www.vakvezetes.hu honlapon
Klári 2009.08.15.
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
2010.05.05 08:53:52 Idéz
Kedves Estilla!
Szívesen hallanék a munkátokról bővebben. Én mindig is azt vallottam, hogy a kutyalét legmagasabb fokozata a segítő-kutya lét, hiszen ezek a csodás társak egy korlátozásokkal teli életet tesznek teljessé. Sokkal de sokkal több segítő kutyára lenne szükség.
és szerintem is kiváló segítő kutyák válhatnak a vizslákból!!
emotions emotions
Debrecen, Magyarország