Csepiné Éva
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 29
2012.10.09 08:27:07 Idéz
Sziasztok!
Van egy 20 hónapos kan vizslám és az a problémám vele,hogy amikor pórázon sétálunk,támad más kutyákat.Komolyan olyan,mintha nem is vizsla lenne,hanem mint egy boxer pl.Hogy tudnám erről leszoktatni?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Csepiné
Merantin
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 40
2012.10.05 15:51:10 Idéz
Mi is Happy dog puppy-t adtunk Árcsinak , de most hogy már nyolc hónapos már junior happy dog-ot kap. De ha mondjuk bemész egy fresnapfba ott is segítenek kiválasztani a megfelelőt. Nálunk mondjuk rengeteg gyümölcsöt, diót, és zöldséget kap. Ja és persze rágókának egy nagy cupákos csontot, azzal el birkózik egésznap.
Kiss Viki
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 107
2012.10.05 15:01:52 Idéz
Én is Happy Doggal etettem a Brúnót szintén 1 éves koráig és nekünk is bevált táp volt!!! Ja és nagyon szerette!! Tényleg vigyázni kell a hirtelen növéssel mert az csak árthat a kutyusnak!! Egy jó minőségű tápban benne van minden ami kell neki ezért nem szabad plusz vitaminokkal tömni!! A levescsontot én is adtam neki de csak 3 hónap után!! Addig meg lehet kapni rengeteg finom rágcsálni valót amit szintén szeretnek a kicsik!! Az én Brúnóm 1 1/2 évesen 27 kg és a doki szerint még nőni fog egy kicsit,olyan 30 kg körül lesz mert kan de ez tényleg kutya és nem függő!!! A táp mellet nyugodtan lehet neki adni sok zöldséget és gyümölcsöt nasinak,nálunk a kígyóubi volt a favorit emotions Ilyenkor még érzékenyebb a gyomruk de szépen lassan hozzászoknak a sok finomsághoz!! Mindenből egy kicsit kell adni!!! emotions
Sok sikert a kis gézengúzhoz!!! emotions emotions
Viki&Brúnó Budapest, XXII.ker. Nagytétény
Bijou
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 19
2012.10.03 18:17:09 Idéz
Mi Happy Doggal etettük 1 éves koráig, azt hiszem 28-29% a fehérje a puppy tápban. Semmiképpen se etesd 30% feletti táppal. Nem használ az ízületeinek a gyors növekedés. Szalmáért mindenképpen ki kell mozdulni Budáról, de a környező településeken találsz pl egy lovardát, ott kérhetsz, vehetsz annyit, amennyi kell.
zean
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 8
2012.09.28 15:19:00 Idéz
Kedves Kata! köszi a választ!

még valami:
ti hol vesztek - ha vesztek - szalmát a kutyaházba (Budán) ?
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1896
2012.09.14 11:10:29 Idéz
zean:
Sziasztok,

pár napja van egy 2 hónapos kis vizslánk és némileg belezavarodtam a sokféle tápba. Prémium tápot adunk neki, hisz nemrég lett elválasztva,
de abból is nagyon sokféle van. Az állatorvos azt mondta a fehérjére kell nagyon odafigyelni. Jelenleg Canun Puppy Premium tápot kap, de nem igazodok ki, hogy a leírásban pontosan mennyit kell adni neki (hány kg egy felnőtt kan vizsla?), illetve az adagolás leglogikusabb kiolvasása is jóval afölött a tápmennyiség fölött van, amit a doktornő mondott. A Canun Puppy 32% nyers fehérjét tartalmaz, ebből véleményetek szerint hány grammot kell adni egy nap (3 alkalmora osztva)?
Még valami: ki fogok neki főzni csontot, az így kapott "csontlevesbe" fogom tenni a száraztápot, a csontot (lapocka és ilyesmi, ezt tudom) odaadom neki játszani. Ez mehet már 3 hónapos kora előtt?

Köszi,
A.
emotions emotions emotions emotions

Szia! A felnőtt vizslák súlya is igen csak változó, mert ugye függ attól, hogy kan vagy szuka és egy nemen belül is vannak eltérések..., de átlagban 25-30 kg-gal lehet számolni..

Igen a táblázatban található mennyiséget el kell osztani annyi fele ahányszor eteted....

kikerestem az általad használt tápot:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:NmqfXT8ErrgJ:www.gordi.hu/kutya-eledel/canun/canun-puppy-20-kg+&cd=3&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

eszerint: 2 hónaposan 230 gramm

A húslevest biztos hogy imádni fogja....emotionsemotions

Magánvélemény (illetve tenyésztőktől tudom, hogy az ilyen magas fehérje (32 %) nem jó, túl gyorsan meg fog nyúlni és hízni., az izületei nem biztos hogy bírják majd a lépést a növekedéssel)
A mi tenyésztőnk mondta, inkább lassan, de biztosan növekedjen, semmi gond, ha 2 éves korára éri el a végleges súlyát...
Szerinte a kölyöktápokat indokolatlanul megnyomják fehérjével a gyártók.
Debrecen, Magyarország
zean
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 8
2012.09.13 14:48:56 Idéz
Sziasztok,

pár napja van egy 2 hónapos kis vizslánk és némileg belezavarodtam a sokféle tápba. Prémium tápot adunk neki, hisz nemrég lett elválasztva,
de abból is nagyon sokféle van. Az állatorvos azt mondta a fehérjére kell nagyon odafigyelni. Jelenleg Canun Puppy Premium tápot kap, de nem igazodok ki, hogy a leírásban pontosan mennyit kell adni neki (hány kg egy felnőtt kan vizsla?), illetve az adagolás leglogikusabb kiolvasása is jóval afölött a tápmennyiség fölött van, amit a doktornő mondott. A Canun Puppy 32% nyers fehérjét tartalmaz, ebből véleményetek szerint hány grammot kell adni egy nap (3 alkalmora osztva)?
Még valami: ki fogok neki főzni csontot, az így kapott "csontlevesbe" fogom tenni a száraztápot, a csontot (lapocka és ilyesmi, ezt tudom) odaadom neki játszani. Ez mehet már 3 hónapos kora előtt?

Köszi,
A.
emotions emotions emotions emotions
Sigma6
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 43
2012.08.10 11:47:04 Idéz
Belkata!
A hétvégén a családot elvittem a Megyeri hídhoz pancsolni mi a ketten pedig sétáltunk a közeli Duna ártéri erdejében ott is csináltam ezt az elbújást ott is bejött. Sajnos hétköznap reggel nincs időm kimenni a Duna partra vagy a közeli nagy rétre ezért csak a környékbeli utcákon és parkokban tudunk gyakorolni. Délután és este van a nagy séta ideje. Hétvégén az erdő, part, rét. Az erdőre és a rétre szeretem kivinni reggel mert akkor még nincs túl meleg.
Bp. XX.ker.
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
2012.08.10 10:18:07 Idéz
Sigma6!
Teljesen jól csinálod..., lassan majd lehet ezeket az időket egy picivel mindig kitolni, és lehetőleg mindig ugyanabban az időben vidd le, mert akkor megszokja a rendszert és alkalmazkodik.

Az is jó, hogy elbújtál, ezzel a gyakorlattal lehet erősíteni a gazdira való figyelést!
Csak arra kell figyelned, hogy nehogy veszélyes irányba fusson el...!
Ezt én inkább erdei ösvényeken gyakoroltam vele...
Debrecen, Magyarország
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
2012.08.10 10:15:13 Idéz
Látod, hogy nem lehetetlen a falkasorrend betartása, hisz a férjednek sikerült kivívni a tiszteletét.

A oldalfekvéses lefogás: Az egyik kezeddel lefogod a nyakánál és a vállánál, a másik kezeddel a fenekénél és az alsó hát részén...így nem tud kifordulni és nem éri el a kezed....!

vagy megfogod a felső pofiját és a felső lebernyegét aláhajtod, hogy a fogaival a saját pofijába harapjon....,hamar rájön, hogy ez nem olyan jóóó!

Igen Bogikámnak hatalmas füle voltak..... imádtam is őket emotionsemotions
szerkesztve: belkata::2012.08.10 10:15:32
Debrecen, Magyarország
Sigma6
user_avatar
Gazdi
2012.08.10 07:17:31 Idéz
Marcipán!

Pulo 3,5 hónapos. Mostanra már sok mindent elolvastam és arra jutottam leviszem kb. 3-5 óránként. Ma hajnalban felébredtem 3 kor arra, hogy nagyon dünnyög és téblábol. Gyorsan felkeltem és levittem. Leértünk azonnal kisdolog aztán 10 méterrel odébb nagydolog. Még sétáltunk 10 percet aztán irány haza. Mosdás én vissza az ágyba ő a helyére ott még egy kicsit rágcsált aztán alvás reggel 5 ig. újból le megint pisi kicsi séta aztán haza. Ő evett és ment aludni én meg munkába.
Késő este, hajnalban meg reggel már és még nincs forgalom így elengedem az utcán. Nagyon szépen jön, a járda szélénél megáll, ha ő ér oda előbb, ha én, akkor oda hívom, szépen jön és leül. Nagyon jó vele sétálni. Ma megtréfáltam, amikor lemaradt, és elbámészkodott és nem jött azonnal beléptem egy kapualjba és onnan figyeltem. Szegény nagyon rémült képet vágott, amikor rájött ő most egyedül van. Elindult sietve, elment mellettem ekkor szóltam, na, azt a boldogságot, ami akkor kiültrá, na, az minden apró bosszúságot felülír. Szegényt azért sajnáltam egy kicsit. De onnantól nagyon szemmel tartott.
emotions
Bp. XX.ker.
zsombuci
Gazdi
Hozzászólások száma: 60
2012.08.09 23:23:02 Idéz
Szia Belkata!

Igazad van inkább ott hagytam a próblémát,Te kesztyüt veszel ilyenkor vagy hogy tudod lefogni,mert ma nem is feladásból csak inkább az erőm fogyott el bezzeg a férjem hangosabban szólt Neki laposkuszásban ugy behodolt.pl. ma nagyon édesen sokat futkároztak dédinél(elötte 40 perc póráz séta városban, falun hatalmas udvarban futatás óriási focizás,botdobálás valami hihetetlen figyelmes fiammal pedig 2 turbosebeségű lejtőn leszáguldása valami félelmetes hirtelen bekattant és elkezdte a kezemet támadni kapkodott ugrált csípet minél jobban szóltam annál jobbancsinálta és akkor a férjem egy szavára befejezte és teljesen a régi.

Különben tündéri okos főtér nagy tömegében ül,fektetésnél simán elvan,kedves imádnivaló nagyon tanulékony és már gondolkodik elöre felismeri a szitut (fiam lába mellé fekszik pórázon ha ö leül nem is próbálja nyalogatni pedig egy magaságban vannak)

Makacsnak tényleg az és hatalmas egojánál már csak afüle nagyobb,Te Bogi kutyusodnál csodáltam ezt,talán a neten rá hasonlit legjobban,semenyire sem a régi kutyusomra de igy van jól

emotions emotions emotions emotions emotions emotions
Siófok, Botond kutyus 2012.03.25.
Marcipán
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 153
2012.08.09 14:35:37 Idéz
Mennyi idős Pulo?

Nem vagyok szakértő, de szerintem nagyon ártani nem tudsz vele. Sőt eltudom képzelni, hogy egy idő után rááll, főleg ha mindig ugyanakkor viszed le. emotions
Nikica emotions
Sigma6
user_avatar
Gazdi
2012.08.09 13:01:17 Idéz
Sziasztok!
Az a helyzet, hogy Pulot este kb. 19 óra körül leviszem sétálni kb. 1 órára. Haza érés után lábmosás vagy igény szerint nagyobb mosakodás. Ezt a mosakodást minden séta után megtesszük, mert lakásban lakunk. Pulo szereti a zuhanyos lábmosást és ilye melegben akár a teljes zuhanyt is. Viszont a mosdás után még felpezsdül és vidáman játszik a másik két kutyánkkal a tacsikkal. Majd hirtelen elalszik. A gondom a követező: este még legalább egyszer lekel vinnem, sétálni. Miden hol ezt írják és szerintem is jó, ha a hajnali sétáig csak 5 óra telik el. A kérdésem az nem ártok a fejlődő agyának azzal, ha a legjobb álmából felkeltem?
Mert ilyenkor látszik, hogy nagyon álmos, és ha hívom, akkor nem nagyon akar felkelni, de ha ölben leviszem, akkor azonnal végzi a dolgát kicsit, nagyot és azonnal fordul vissza, hogy menyünk haza. Otthon újból mosdás majd alszik tovább. Szóval jó az, hogy felkeltem vagy sem?
Bp. XX.ker.
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
2012.08.09 08:44:29 Idéz
Zsombuci!
A kanapénál nem volt helyes az eljárás..., Boti-t kellett volna lezavarni a kanapéról a kicsit visszatenni a kanapéra, majd Botit letiltani a felmászásról.
Boti-nak meg kell tanulnia, hogy a ranglétrán a kicsi gyermeked is fentebb áll mint ő. Ezt azzal is erősítheted, hogy Boti előtt eteted a kicsit, és látszólag a kicsi is beleeszik a Bogi táljába...!
Nagyon figyeljetek oda a falka sorrendre..., úgy tűnik Boti nagyon karakán, határozott és öntudatos vizsla.
A leírtak alapján azt sejtem,hogy makacs is, így a leszorítást valószínüleg többször meg kell ismételned, és Te nem adhatod fel, még ha a teljes repertoárját is fel fogja sorakoztatni (morgás, vicsorgás, sírás, kérés, nyüszögés, "átmeneti csend", egészen addig amíg tényleg meg nem adja magát, ezt megismered arról a bizonyos sóhajról és arról, ha elveszed a kezed Boti ottmarad a fekve!

Fekhely valóban nem jó ha büntető hely is egyben..., inkább válasszatok ki a lakásban egy helyet ahová elkülditek "gondolkozni" (sarokbaállítás), ahonnan csak akkor jöhet el ha hívjátok!
Debrecen, Magyarország
zsombuci
Gazdi
2012.08.08 22:43:36 Idéz
Köszi Halyas!

Igazad van ezért nehezebb mert nekünk sem hatodik meg az újságtól, ráütéstől(bár páromé mindig hatásos számára de hát enyém a kutyus) és különben is nagyon ellenkezik elveimmel az ütés(őt meg sem hatja) a másik vizsinkre 12 év alatt még hangosan szólnom sem kellett.

Belkata privi üziben nagyon jó tippet adot földreszegezés sóhajig,csináltam én lehúztam nyakánál fogva de igaz,hogy feladtam hisz majdnem megevett ugy küzdött és olyan erős,de ha kell kitartok legközelebb emotions

Gyerekről és róla egy percre sem merem levenni a szemem bár fantasztikusan figyel a fiamra,de büszke vagyok gyerekemre is mert 3 éveshez képest olyan gyönyörűen tiszteletben tartja a kutya jogait. emotions

Tényleg túlkapás lehet mert ma nem konokul akart felmenni a kanapéra hanem kintről ezerrel berontott és fiacskámat majdnem lesodorta ültő helyében frász elkapott,ilyedtemben nem a kutyát fegyelmeztem hanem felkaptam a fiam hátatfordítottam és otthagytam 1 mp. múlva jött utánunk a konyhába és lefeküdt.Lehet hogy jobb egy vizslával nem vitatkozni? emotions emotions

Amugy tényleg egy tündér okos kuutya csak azért vannak nagyobb elvárásaim mert ott a fiam ,féltem és családi szoba .-kertes -kirándulos
négylábú családtagot szeretnénk faragni belöle.
halyas
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 227
2012.08.08 16:48:21 Idéz
Mint kicsit tapasztaltabb (1,5 éves vizslány tulajdonos) csak annyit tanácsolok, hogy még most törjétek le az agresszív viselkedést. Bár nálunk csak játékból volt harapás; morgás, kapkodás pedig sosem, úgyhogy könnyen beszélek. Egy négy hónapost azonban könnyebb rendbe rakni, mint később egy erős, már nem tejfogakkal rendelkező kutyát. Nálunk is volt fegyelmezés, főleg túlpörgések esetén. A csapkodás (újsággal, kézzel) sosem hatotta meg, inkább a kemény szavak, durvább helyzetben a földre lenyomás. Sok helyen javasolták még a kirekesztést (kirakod, kizavarod az udvarra, másik szobába, helyére-ezzel nem biztos, hogy mindenki egyetért, mert a helyének "biztonságosnak" kell lennie, ott elvileg nem kaphat büntetést)Nálunk azért szokott olyan lenni, hogy a helyére küldjük gondolkodni.
Amúgy a kissráccal nem merném egyedül hagyni. Bár erre a tesómék beagle-je a tökéletes ellenpélda: ugrál, szertelen, kezet rágcsál kivéve a hároméves gyerekkel, aki azt csinál vele, amit akar.
halyas - máriaremete (bp II.)
zsombuci
Gazdi
2012.08.08 14:30:03 Idéz
Szia Kifli!

Tényleg jó lenne ha tapasztalt vizsisek segítenének ,hogy mit csináljunk ha agreszivebb viselkedést mutat,nehogy késöbb legyen gond.
Nálunk játéknál ,kajájába nyulkálok,szájából kiveszem a lopkodott dolgokat meg sem próbálkapni, morogni még nem hallottam,de ha nem engedem ill.leküldöm ,kihúzom valahonan nem tetszik őkelménekhatározottan kapkod a kezemhez.bár egy tündér tegnap déli fegyelmezés óta emotions
kifli
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 93
2012.08.08 07:38:30 Idéz
zsombuci:
Szép estét!

Déli panaszkodáshoz hozzátartozik esti dicséretem:segítség nélkül Boti kutyus is fel a mi emeleti szobánkba gyerköc-anya francia ágy egyik végén kutya a másikon 2órás alvás,nem hogy rosszabodott volna a falkavezérségem az összebújástól mintha kicserélték volna Botit.Este 9 egy szót sem szólhatok rá: semmitől nem fél(hangok) ülés,fekvés már szemnézésre max kézjelre is tökéletes végre dajkáélni is lehet,minden nap meglepödök a rendkivüli agyi teljesítményén,fegyelmén.
pl.este gyorsan kikellett zárnom szönyegen játszott ,gyerek nappaliban tévézik emletre felkellett szaladnom átöltözni és féltem hogy utánam jön,ki a teraszra ugyis az uddvar végében van a család többi tagja,szép teljes üveges fa ajtó,biztosra vettem kapar stb,rohanok le semmit nem hallok ,másik ajtón elöl kinézek anyuéknál sincs, drágám ülve végig ott várt fegyelmezetten vagy 10 percet emotions

Igen, azt sem szabad elfelejteni, hogy ő egy gyerekkutty, akinek nagyon kell a szeretet is, túl a fegyelmezésen.
Arra, hogy visszakap, nem biztos, hogy én tudok helyes tanácsot adni, nálunk ilyen csak játékosan fordult elő ezidáig. Leírás alapján nem is biztos, hogy meg lehet ítélni, hogy ez mennyire komoly. Velem szemben egyszer fordult elő, hogy megmorgott, de abban a pillanatban ő is annyira meglepődött ezen, hogy csak nagy szemekkel néztünk egymásra egy darabig és így valahogy ezt megbeszéltük. Soha nem fogom elfelejteni, tulajdonképpen egy cukorpofa volt, ahogy meglepődött. A páromra kétszer morgott, kanapéról letessékeléskor, őszintén szólva ő adott neki azonnal egy sallert, és rendeződött a viszony. Mert ezt nem lehet.
Ha komolyan visszakap, szerintem komoly szankció kell és azonnal, illetve akkor a viszony nincs számára tisztába téve a családban, ezzel kell foglalkozni, de kérlek akinek van konkrét ötlete, ossza meg velünk!
Dunakeszi
zsombuci
Gazdi
2012.08.07 21:38:52 Idéz
Szép estét!

Déli panaszkodáshoz hozzátartozik esti dicséretem:segítség nélkül Boti kutyus is fel a mi emeleti szobánkba gyerköc-anya francia ágy egyik végén kutya a másikon 2órás alvás,nem hogy rosszabodott volna a falkavezérségem az összebújástól mintha kicserélték volna Botit.Este 9 egy szót sem szólhatok rá: semmitől nem fél(hangok) ülés,fekvés már szemnézésre max kézjelre is tökéletes végre dajkáélni is lehet,minden nap meglepödök a rendkivüli agyi teljesítményén,fegyelmén.
pl.este gyorsan kikellett zárnom szönyegen játszott ,gyerek nappaliban tévézik emletre felkellett szaladnom átöltözni és féltem hogy utánam jön,ki a teraszra ugyis az uddvar végében van a család többi tagja,szép teljes üveges fa ajtó,biztosra vettem kapar stb,rohanok le semmit nem hallok ,másik ajtón elöl kinézek anyuéknál sincs, drágám ülve végig ott várt fegyelmezetten vagy 10 percet emotions