melcsi0723
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1850
2015.04.08 21:01:53 Idéz
Szent Ég! Egy millió éve nem fórumoztam. Kedves Reni. Az utolsó beszélgetésünk óta eltelt négy év, Remélem már bölcsis a kis leány, vagy legény. Hogy vagy az epéddel? emotions
Luca-2010.05.23.-------Bodza-2011.06.02.------Somogy megye: Látrány
melcsi0723
user_avatar
Vizsla rajongó
2011.10.31 20:49:23 Idéz
Szia Reni!Aranyos vagy! Várom a híreket, fejleményeket! emotions emotions
Reni
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 27
2011.10.30 17:42:11 Idéz
Köszönöm tényleg már most is többet iszom. Figyelek rá. Majd írok, hogy mi újság? Meg majd akkor is ha már sikerül a baba, ami remélem hamarosan így lesz.
melcsi0723
user_avatar
Vizsla rajongó
2011.10.26 20:44:52 Idéz
Szia! Nagyon szívesen! Remélem tudtam segíteni. A gyógyulásod java része rajtad múlik. Hogy be tudod e tartani a megfelelő folyadékbevitelt. Én sem voltam soha egy nagy ivó, de egyszer úgy gondoltam, hogy napi 4 dl folyadékkal nem lehet talpon maradni, meg dolgozni, meg ilyesmi, és elkezdtem tudatosan !! inni. Melynek az lett az eredmény kb fél év múlva, hogy egyfolytában kívántam az innivalót, és nem kellett erőltetnem. Sőt, a folyadékbevitelre most nem csak az epeváladék higítása végett kell odafigyelned, hanem ha várandósságot tervezel, akkor fel kell készítened a szervezetedet erre. Egy kiszáradt szervezet, nem reagál jól semmire, nem beszélve arról, hogyha létrejön a terhesség, a folyamatosan termelődő magzatvizet, mely szerepét te is nagyon jól tudod, a saját szervezetednek kell előállítania. Gondolj arra ha nincs miből???? Szóval tessék tudatosan inni. Olyan nincs, hogy nincs időm, béna kifogás. emotions Ha levegőt venni van idő, akkor két légvétel között kb három korty folyadék csúszik le. Próbáld ki, nem viccelek emotions Sok sikert a tudatos iváshoz, és néha kérlek jelezz vissza, hogy mennyire sikerült betartani a tanácsomat.! emotions Üdv: Meli
Reni
user_avatar
Gazdi
2011.10.26 08:12:21 Idéz
Köszönöm a válaszod. Hát azaz igazság, hogy nem iszok ennyit, sőt szerintem, még a normál mennyiséget se, nem nagyon érek sokszor rá, és hát a leveseket nem nagyon szeretem így ritkán eszek, és volt olyan nap is amikor 2 almát ettem inni meg semmit, így gondolom akkor ez is gond. Erre most már oda fogok figyelni. Igazából úgy döntöttünk, hogy inkább vállaljuk most a babát, mert a végtelenségig várni nekünk rosszabbnak tűnik, meg, hát gondolom egy belgyógyász jobban ért ehhez, mint egy nőgyógyász. Tartom a diétát, meg akkor erre a folyadékra is figyelni fogok. Köszönöm még egyszer a választ.
melcsi0723
user_avatar
Vizsla rajongó
2011.10.25 18:13:06 Idéz
Szia Reni!
Elnézést kérek, hogy nem válaszoltam hamarabb.
Nos, és is a Belgyógyászod véleményét tartom leginkább elfogadhatónak. Ha az epefolyadék be van sürüsödve, abból, előbb, vagy utóbb valóban kő alakulhat ki. De nem feltétlen. Nos mint minden testváladékunk. így az epe is higítható. Az étrendi változással valóban enyhíthetőek a tünetek, és mérsékelhető a puffadás, de nem minden esetben célravezető.A higítás alatt a folyadékbevitelt értem. Mennyi folyadékot fogyasztasz egy na alatt. Literben értem, melybe a leves, és tejtermékek is beletartoznak. Mert egy felnőtt szervezetének normálisan 2-2,5 liter folyadékra van szüksége. De neked a besürüsödött epefolyadék miatt 3-3,2 liter folyadék rendszeres fogyasztása javasolt. Tudom, ez így most soknak hangzik, de hidd el nem az. Főleg hogy a leves, egy pohár tej, egy pohár kefir, joghurt stb is beleszámít. Fontos hogy ezt az emelt folyadékadagot heteken át, hónapokon át tartani kell ahhoz hogy megfelelően híguljon az epeváladék is. Amíg nincs kő, és az epehólyag amatómiailag is normális, addig a műtét nem jön szóba, ebbe biztos vagyok. emotions Ha bármi kérdésed lenne, írj bátran! Üdv: Melinda
Reni
user_avatar
Gazdi
2011.10.09 17:24:42 Idéz
Szia Melcsi!
Nekem lenne egy kérdésem. Mi most tervezzük a a babát. És egy hónapja voltam UH-n amin kiderült, hogy az epém nem választ ki rendesen, emiatt ugye meg van telve epesárral. Kövem szerencsére még nincs. Mindenki mást mond erről, a nőgyógyászom szerint, várjunk 6 hónapot addig diétázzak, és 6 hónap múlva megnézik megint, és ha nem ürült ki megint 6 hónap meg így tovább, azt mondja ő ne tud semmi biztosat mondani. A belgyógyász meg azt mondta, hogy kiürülni nem is fog az epém, a diétával tünetmentessé tehető. ÉS azt mondja, inkább minél hamarabb vállaljuk a babát, mert ha kő lesz, és műteni kell, utána veszélyesebb egy terhesség. Én védőnő szakon tanulok főiskolán, és amennyit én tudok, hogy a kismamáknak kb. ugyanolyan étrendet ajánlunk,mint ami most nekem van az epémre, amit természetesen a várandóság ideje alatt is tartani szeretnék. Te mint szülésznő mit ajánlanál?Lehet valami probléma az epém miatt? Nehéz így dönteni, hogy az egyik doki szerint végtelenségig is várjunk amíg az epém nincs rendben, a másik meg pont azt ajánlja, hogy inkább minél hamarabb. Válaszod előre is köszönöm.
melcsi0723
user_avatar
Vizsla rajongó
2011.03.26 18:23:29 Idéz
Szuper! Várom a kérdéseket emotions
Sok sikert a babaprojekthez!! emotions
kozmami
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1905
2011.03.24 03:58:34 Idéz
melcsi0723:

És ne feledjétek, ti nem terhesek vagytok, hanem állapotosok. Hiszen a vállalt gyermek nem lehet teher! emotions

A férjem szó szerint ezt mondja! Mindenkit kijavított, aki azt mondta, hogy terhes vagyok! emotions
Ősszel indul a tesó projekt, szóval még beszélünk! emotions
Örülök a felajánlásnak, köszi! emotions
Betyár, 2009-04-18
melcsi0723
user_avatar
Vizsla rajongó
2011.03.21 10:01:49 Idéz
nincs mit. Remélem többen kérdeznek majd emotions emotions
cini
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1517
2011.03.18 10:50:59 Idéz
ez nagyon kedves tőled! köszönjük emotions
http://cinco.host22.com
melcsi0723
user_avatar
Vizsla rajongó
2011.03.17 10:36:49 Idéz
Kedves Fórumozók!

Horváth Melinda vagyok, 30 éves.Látrányban - Somogy megyében lakom.
2002-ben diplomáztam Kaposváron szülésznőként.
Jó pár évet dolgoztam a szakmában, segítve új élet megszületését. Jelenleg trénerként és nővérként dolgozom a helyi orvosi rendelőben.
Kismama, baba-mama tornát tartok otthonomban a vendégek idejének, és igényének megfelelően. Továbbá intim tornára - gátizom erősítő tornára csábítok minden hölgyet kortól függetlenül.

Ezt a linket azért hoztam létre, mert amióta én is rendszeresen fórumozok, Hála Isten többen voltatok állapotosok. Szeretnék segíteni, és kérdéseitekre válaszolni, amennyiben gyermeket vártok. Ha intimebb kérdést szeretnétek megbeszélni, és nem akarjátok itt közzétenni, akkor bátran írjatok a "melcsi0723@freemail.hu" címre, és szívesen adok válasz ott is. Az e-mailt minden nap elolvasom, a válaszadás nagyon gyors lesz ígérem.

A várandósoknak szép heteket kívánok!

És ne feledjétek, ti nem terhesek vagytok, hanem állapotosok. Hiszen a vállalt gyermek nem lehet teher! emotions
szerkesztve: melcsi0723::2011.11.02 16:42:06