petyo
Új gazdi
Hozzászólások száma: 4
2014.09.25 19:56:13 Idéz
Sziasztok
Olyan gondom lenne hogy 1 hete van nállunk a kis vizsla aki 7 hetes és nagyon nem szeret mozogni. Panelben lakok még ide fent el is mozog de itt is max 5-10percet aztán leül vagy lefekszik ha pedig lemegyek vele na ott mint ha megállna neki az idő nem megy semerre. Éppen elvégzi az ügyes bajos dolgát aztán már le is ül vagy elindul haza felé.
Valaki tud tanácsot adni mit tegyek napi 4szer 5 ször viszem le mert félek h egy lusta kutya lesz vagy ez ídóvel változik majd. Köszönöm a segítséget.
csokika
Új gazdi
Hozzászólások száma: 2
2013.10.09 12:45:41 Idéz
Sziasztok.a tapasztalaitokra lenne szugsegem ha mar valaki talalkozott ilyen problemaval ami az en vizslammal van.az en vizsla kiskutyam ket es fel eves.azelott ugy neha kohogott de nem volt veszelyes.most kb egy fel hete elkezdett nagyon csunyaul kohogni,kohogeskor ugy csinal mint ha fel akarna valamit kohogni,vagy lenne valami a torkaban,nyaladzik es feher habos valamit oklendezik ki.hasi legzese van,a szaja nagyon jar,a nyelve kicsit lila szinu nem kap eleg oxigent.az allatorvos azt mondja kennel kohogese van,viszont nincs laza,harom napja kapja az antibiotikumokat,vitaminokat,sooldatot,de semmi valtozas nincs.enni alig mer nagy nehezen nem bir nyelni,nem akar ragni,es inni sem.ugy nyomok bele mindent,lenyeli de nagyon nehezen.ma azt mondta a doktorno lehet szivelegtelensege van,tehat egyszoval fogalmuk sincs szerintem mi a baja,mert eggyik tunet is es a masik is megeggyezik ahogy viselkedik.nem tudom valakinek volt e mar ilyen vagy ehhez hasonlo problemaja kerlek ha valaki tud segiteni irjon.emigy jon,hizeleg,meg minden de latszik rajta hogy nagyon beteg.tanacstalan vagyok.elore is koszonom a segitseget.udv.csokika
ndan
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 17
2013.08.15 14:51:00 Idéz
CsillaKH:
A segítségetekre lenne szükségem - két és fél hónapos vizslánk gyakran felébred is nyüszít éjszakánként. Ha felkelek, megismogatom megnyugszik újabb kb.két órára, de ez így megy már két hete... Alig alszunk éjszakánként, mert ráadásul menetrendszerüen pontos: éjfél, 2h, 4h, 6h...Ha kiviszem pisil, de szerintem nem ez az alapvetö oka a viselkedésének, mert máskor simogatás is elég. S ha nem érkezik idöben, ugatás a vége, ami persze egy társasházban az éjszaka közepén nem kívánt. Tudnátok segíteni? S ezentúl azt is érzem, hogy a pisilésével is protestál: egész hosszú kinnlét után is képes mindent végig-pisilni...

Szia Csilla!
Lehet, hogy nem leszek népszerű, de én nem foglalkoznék vele. Nézzük meg, mi is történik? A kutya elkezdi a hisztit és egyből megkapja a figyelmet. Mi a jogos következtetése a kutyának? Ha megnyekkenek egyből jön a gazdi és velem foglalkozik! Megéri tehát nyüszíteni, hisztizni? Meg, háááááááááát!
Én azokat a pillanatokat dicsérném, amikor a kutya nyugodt és csendben van (jutalomfalattal, lassú simogatással, kedves szavakkal) és amint beindul a hiszti, nem kap több figyelmet. Türelemjáték, de rá fog jönni, hogy mi a jó üzlet. (Egyébként ha eltelt az etetést követően 2 óra, akkor még lefekvés előtt játszhattok egyet a kertben, vagy akár a lakásban, hogy lefáradjon egy kicsit a kis gézengúz. Ez is segíthet!)
A szobatisztasággal kapcsolatban szerintem túl nagyok még az elvárásaid, pici még a kutyus. Ha mindig dicséred ha kint végzi a dolgát, meg fogja tanulni, hogy az az elvárt viselkedés.

Üdv.: Dan
szerkesztve: ndan::2013.08.15 14:51:27
Gyurkóvári Bora Lenke - Budapest
CsillaKH
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 8
2013.08.13 11:56:03 Idéz
Köszi az ötletet! Valami hasonlót csináltunk, mert ha nem is a földön, de mellette aludtam egy héten keresztül... leköltözök mellé a következö éjszakára. ;-)
Sigma6
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 43
2013.08.13 06:19:45 Idéz
CsillaKH:
A segítségetekre lenne szükségem - két és fél hónapos vizslánk gyakran felébred is nyüszít éjszakánként. Ha felkelek, megismogatom megnyugszik újabb kb.két órára, de ez így megy már két hete... Alig alszunk éjszakánként, mert ráadásul menetrendszerüen pontos: éjfél, 2h, 4h, 6h...Ha kiviszem pisil, de szerintem nem ez az alapvetö oka a viselkedésének, mert máskor simogatás is elég. S ha nem érkezik idöben, ugatás a vége, ami persze egy társasházban az éjszaka közepén nem kívánt. Tudnátok segíteni? S ezentúl azt is érzem, hogy a pisilésével is protestál: egész hosszú kinnlét után is képes mindent végig-pisilni...

Szia CsillaKH!
Én az első két hétben lent aludtam a földön. Ez már a Taccsinknál is bevált.
Bp. XX.ker.
CsillaKH
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 8
2013.08.12 21:57:19 Idéz
Ancsesz
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 23
2013.06.11 11:34:29 Idéz
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. A vizslánk 4 éves, még nem volt pároztatva (bár szerettük volna) csak mindig elverte a kan kutyust. Kb 3 hete olyan mintha "megzakkant" volna, állandóan kiszökik a kennelből, mint egy macska úgy mászik a kerítésen.Már le kellett fedni a kennel tetejét, hogy ne tudjon kijönni. Felhívtam az állatorvost aki azt mondta ivartalanítani kell a kutyát, attól megnyugszik.Szerintetek ez így van?Minden nap le van mozgatva délutánonként. Mi lehet a baja?
Tariistvánné
Új gazdi
Hozzászólások száma: 1
2013.06.08 12:30:50 Idéz
Sziasztok! 9-10 hetes vizsla kan,faj tiszta kölyköt szereténk. Lehetőleg Győrből és környékéről. Kérlek szóljatok ha tudtok eladót vagy olyat ami örögbefogadható.

Köszönöm! emotions emotions emotions
kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2107
2012.11.20 20:27:59 Idéz
Paciguru! Irjàl a vizslamentoknek is, lehet,hogy el is mennének szegény kutyusért! Tegyél meg,amit tudsz; borzaszto dolgok ezek...
Paciguru
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 87
2012.11.20 18:00:03 Idéz
Sziasztok! Nagyjából ugyanezt leírtam a Doktornőnek is, de hátha Nektek is van ötletetek, mert nagy a baj!
Egy ismerősömnek van egy vizslája. Szerintem azonnali orvosi segítséget (és rendes táplálást) igényel, de mivel nem az enyém majdnem csak, hogy tehetetlen vagyok, már azon is gondolkodtam, hogy "kilopom" az udvarból a kutyát, de mivel nekem is 3 kutyám van, ebből az egyik egy kb 5 hetes kölyök akit az út mellet szedtünk össze és csak jövő héten lesz oltva nem merem hazahozni, mert félek, hogy fertőző a betegsége. A kutyus fedeztetve lett, meg is fialt 9 kiskutyát amiből 2 halva született, a "gazdája" elmondása szerint a vemhesség alatt elkezdett a kerekedését leszámítva fogyni a kutya annak ellenére, hogy állítólag rendesen kapott enni... bár szerintem ez kétségbe vonható. Ellés után 1-2 nappal zöldet hányt a kutya, és nem sokkal rá elkezdtek a kiskutyák elhullani, amelyik elhullott (megint csak a "gazdi" elmondása alapján) zöldes hab jött a szájából. A hatodik napon már csak 2 kiskutya volt, elvették őket az anyjuktól, akit kiraktak, az udvarra, szegény csont és bőr - SZÓ SZERINT!!!! Állítólag eszik de aztán kihányja. A hetedik napon (hétfőn) már nem volt egy kiskutya sem. Amit szegény kutyussal csinálnak az bőven kimeríti az állatkínzás fogalmát (ő a hibás, hogy a kiskutyák elhullottak), nagyon sajnálom, szeretnék rajta segíteni, de nem tudom mi baja lehet, ha tudnám, hogy nem fertőző elhoznám, itt szívesen látnánk, és jó helyen lenne. De ha nem tudom elhozni akkor mit tehetek, mert ebben a hidegben orvosi ellátás és megfelelő táplálás nélkül félek elpusztul..... emotions emotions emotions emotions
mvizsla
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 81
2012.05.14 17:35:44 Idéz
Szia Andi! Küldj egy mailt erre a címre :magyarvizslasos@gmail.com
bebydoll
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 67
2012.05.14 10:35:36 Idéz
Sziasztok, nem tudom hova kéne írnom, de Futrinkás pólót szerettem volna rendelni, de Duncsi nem tud üzenetet fogadni, mert megtelt a postafiókja.
üdv, Andi
vizslamánia
Mesku97
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 349
2012.05.13 20:08:01 Idéz
http://www.expressz.hu/allat_noveny/kutya/hirdetes-31357124/
Ezt a szegény vizsla fiút minden áron el akarják adni...:// én már sajnálom szegényt hogy 2 csomag rágóra is elcserélnék.-.- Nem tudom jó ötlet lenne e megvenni?? szerintetek? emotions
"Dicsérjék mások hálaadó lélekkel tanitójukat, az élet felé nekem egy KUTYA mutatta meg az UTAT."
orsiii
Új gazdi
Hozzászólások száma: 13
2012.04.27 20:21:17 Idéz
Legyszi segitseeetekkk!!!!
Szeretnek egy magyar vizsla kolykot. De romaniaban lakom es felkutattam mindent az interneten es sehol nem talalok.. legyszi segitsetek ha tudtok valakit vagy valahol ahonnan vehetnek..nagyon kellene emotions
Éva
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1912
2011.11.21 19:03:59 Idéz
A Kérdések és válaszokban a Téli tartás címszó alatt mindent megtalálsz ezzel kapcsolatban! Amúgy a megoldás: szalma a házikójába! De ott olvass utána!
Huba - 2009. június 29. Pest megye
Pancsi23
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 41
2011.11.21 11:18:40 Idéz
Sziasztok! Van egy olyan gondom, hogy az én kis blökim...hiába van hideg, sem a kutyaházba, sem pedig a fűtött kazánházba nem megy be. A lakásba semmiképpen nem engednénk be, több okból sem, de nem értem..miért alszik az udvaron. Inkább kihúzza a takaróját és alszik a hidegben. Félek, hogy a nagy hidegben megfagy majd. Mit tegyek???
Whisky <3
Kacsa
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 57
2011.11.13 20:55:44 Idéz
emotions emotions emotions
Óbuda
márti70
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 359
2011.11.13 13:58:41 Idéz
Nyáron, meg előtte nyáron, meg azelőtt télen.... mindig felbukkan emotions
Pest megye
Kacsa
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 57
2011.11.13 13:15:41 Idéz
Helló!
Ez nagyon régi, még nyáron keringett, már rég nem aktuális!
Szerencsére!!!
Óbuda
hunleany
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 100
2011.11.12 22:45:45 Idéz
Magyar vizsla kölykök ingyen S.O.S!!! Az anyjuk elpusztult 16(!) kölyköt hagyva maga után! 2 hetesek, még cumisüvegből kell etetni őket, de a jelenlegi gazdi nem bír velük, ha nem találnak gazdát, elaltatják őket! A kutyákat ingyen el lehet vinni! (és ha tudjátok hirdessétek! köszönöm.) Érdeklődni: bodabarbara89@gmail.com
Lili, 2010.11.01