fehere
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 11
2013.06.11 15:16:26 Idéz
Sziasztok,

mi azon túl vagyunk, hogy ránk már nem ugrál, de arról hogyan szoktathanám le, hogy másokra felugorjon????? Van, aki közben akkora vizsla-puszit kap .......

Előre is köszönöm
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 746
2013.06.11 14:47:48 Idéz
Szerintem változó.Nálunk a HATÁROZOTT NEM!!! jött be!
Zsömi 2009.05.20. és Herba 2011.01.01. Dombóvár,Tolna megye
Kere
Új gazdi
Hozzászólások száma: 1
2013.06.11 08:39:42 Idéz
Amit nekünk kutyasuliban tanítottak, ha felugrik, fogd meg a két első lábát, és tartsd addig amíg neki kényelmetlen nem lesz. Ne kínozd hogy nyüszítsen, csak vegye észre hogy van ami neki sem jó. Kb a 10. alkalom után abba fogja hagyni. Ahogy az előttem lévő is írta, ha néha-néha közben kihúzod magad vagy amikor ugrik, elfordulsz, az is jó. De nekünk ez a lábmegfogás jött be.
márti70
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 359
2013.06.08 21:18:45 Idéz
Ne vegyél tudomást róla, fordulj el egy szó nélkül. Mikor hazaérsz, vagy ha kimégy hozzá az udvarra, tartsd be az ún. 5 perces szabályt. Kihúzod magad, átnézel a kutyán, nem nézel rá, nem szólsz hozzá. Ha befejezte az ugrálást, nem követ téged, hanem lenyugodott akkor TE hívd magadhoz. Ez lehet, h nem 5 perc lesz, változó, de nálunk mindkét kutyánál bevált. A vizsla kb. 2-3 nap alatt felfogta, a másikkal hetekben lehetett mérni mire leszokott az ugrálásról emotions szóval megéri kitartani!
Halottam ennél durvább módszereket is, pld. hogy lépj a hátsó lábára mikor felugrik, de nekem ez annyira nem szimpi emotions
Pest megye
villo
Új gazdi
Hozzászólások száma: 1
2013.06.08 18:29:31 Idéz
Sziasztok,
hogy tudnánk leszoktatni a vizslát, az emberekre ugrálásról??
köszi