tarpyes
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 12
2014.08.10 22:07:48 Idéz
Kedves Kati! Remélem minden rendben a kutyusotokkal!
A miénk fiú kutyus , nem lány. Azt hiszem elég félreérthetően írtam: séta a kutyusnak a 22 hónapos lányommal, Hangával.Igazából a kislányom kutyusa, teljesen odavan érte.
Most aggódik, mert hörgőgyulladása van a kutyának! De már szerencsére hat a gyógyszer és a tea, amit kap!
Szép napot Nektek!
kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2107
2014.07.28 20:10:09 Idéz
Szia tarpyes!
Orulok, hogy jol van vizsitek emotions Olyan boldogsàg, amikor jol vannak! emotions
Nekunk sajnos Rudyt vissza kellett vinnunk a dokihoz,kérte,ha sàntit hétfon, hivjuk fel.Ujabb injekcio, piheno 10 napig, ha nem mulik el, rontgen.Szerencsére jo kedvu, kovetelte a"csontocskàjàt ràgni",épp nem volt, gyorsan vissza az àllatorvoshoz, venni.Annyira ismer bennunket ez a tundéri rosszcsont emotions
Nektek (remélem nekunk is aztàn) jo sétàkat a vizsikislànnyal emotions
tarpyes
user_avatar
Új gazdi
2014.07.27 10:35:11 Idéz
Kedves Kati!
Nálunk úgy fest megoldódott a dolog. Pár napig csak pihentető séta a 22 hónapos lányunkkal. Most már 5 napja semmi sántítás!
Jobbulást a vizsiteknek!
kati
Vizsla rajongó
2014.07.26 19:50:03 Idéz
Tarpyes szia! Lehet, hogy a pihenés a megoldàs, kutyusotoknàl is! Nàlunk ma utott be ez a baj, elmentunk sétàlni, alig érkeztunk meg, pàr lépés, és vizslànk rosszul lépett( épp làttam messzebbrol),mondtam is, baj lesz, el sem tudom mondani, hogy sàntitott! emotions Azonnal hazajottunk, pihentettuk pàr oràt, aztàn àllatorvos! Szerenxsére a dokink még ott volt, megnézte, a bal vàllàban vmi meghuzodott, injekcio azonnal, 48 ora szigoru pihenés, és 10 napig is csak kis séta rovid poràzon!Vizsinknek sajnos amugyis meszesedési gondjai vannak, kapja a gyulladàsgàtlot és még ez is, de muszàj volt elvinnunk, mert a baj csak sulyosbodott volna, ràadàsul az amugy is "gyenge" jobb vàllàt terhelte volna meg menéskor. Igy "rosszcsont" Rudynk a kosaràbol nézegethet csak kifelé, de a lakàsban mindig jon utànunk miota fàj a vàlla emotions igy elultunk a moziba, hogy addig pihenjen a kosaràban emotions
tarpyes
user_avatar
Új gazdi
2014.07.24 09:41:27 Idéz
Igyekszünk csak sétálni, bár nem könnyű feladat! De a gyógyulásért mindent emotions
Kocsán Béla
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 55
2014.07.23 11:25:49 Idéz
Tarpyes !
Most egy pár napig ne erőltesd a futtatást és teljesen rendbe jön.
Üdv.
tarpyes
user_avatar
Új gazdi
2014.07.22 21:59:04 Idéz
Köszönöm szépen a válaszokat!
A kutyus 1 éves múlt, és kertes házban tartjuk, nincs légkondi. A sántítás egy napig tartott. Tegnap és ma már sétálni is volt a kutyus. De most este megint nem lép rá a lábára. Gyanítom rándulás lesz ez, amit még úgy látom pihentetni kell. Valakinek hasonló tapasztalata van? Rándulásnál házi gyógymód?
Köszönöm a segítséget!
kati
Vizsla rajongó
2014.07.22 21:31:30 Idéz
Szia tarpyes ! Szerintem, ha vàgàs, ilyesmi lenne, nyalogatnà. Nàlunk Rudy egyszer sokat nyalogatta az egyik làbàt, nem làttunk semmit, és, amikor elvittuk az àllatorvoshoz, a làbàn a pàrnàcska szakadt fel, ahol a szor kezdodik,azonnal làtta a doki,ahol mi sem làttunk semmit...
Kocsán Béla
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 55
2014.07.21 09:50:03 Idéz
tarpyes !
Ha a sántítás 1-2 napon belül elmúlik, nagy a valószínűsége, hogy "elfeküdte" , esetleg futkározás közben megütötte. Ha sokat jár erdőn - mezőn, esetleg királydinnye került az ujjai közé ( nézd meg és tapogasd végig az ujjai tövét, mert a szőrtől nem mindig látni meg ) Ne ess kétségbe mert az én kanommal is előfordult már néhányszor és az okát nem tudtam felderíteni. Elmúlt magától pár nap után. Ne gondolj diszpláziára, vagy ilyesmire .......... Persze, ha nagyon idős és lakásban tartott, ahol esetleg nagyon hidegen járatjátok a légkondit, lehet gyanakodni reumára is. Ezt úgy mondom, hogy nem ismerem a körülményeket, csak a lehetséges variációkat próbálom vázolni. Jobbulást kívánok neki. ...........
tarpyes
user_avatar
Új gazdi
2014.07.20 22:22:26 Idéz
Kedves Kutyások! Ma reggel óta sántít a bal hátsó lábára a vizslánk. Megnéztem alaposan a lábát-hagyta is-de nem látok vágást, szúrást, bemeneti nyílást. Nincs megdagadva sem a mancsa.Az ízületeit is végigsimogattam, de semmi! Mi lehet ez? Nagyon aggódom!
Segítségeteket előre is köszönöm!
Egy szomorú gazdi emotions