muca
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 58
2014.10.19 10:16:28 Idéz
Sziasztok vizslások!

Problémám lenne, és kíváncsi lennék rá tapasztalt e már valaki ilyet közületek. Kb két hete ivartalanítottuk a másfél éves szukánkat. A műtét egy órásról elhúzódott kb 4 órásra, mert a doki szerint nagyon vérzékeny volt a kutyi és rosszul is aludt, így sok altatót kellett neki adniuk . A műtét után minden rendben is volt, majd a negyedik napon elkezdett a hüvelyéből véres váladék folyni. hívtam a dokit, kapott Augmentint 5napig 2*1-et. Amíg kapta az állag megváltozott vizessé, és enyhe rózsaszínes színe lett. Az öt nap elteltével ugyanolyan véreskés váladék jött a kutyából. Majd ezt szintén mondtam a dokinak, aki azt javasolta hogy kapja még az Augmentint 10 napig 2*1-et. Szerintetek mi lehet a gond? Eléggé aggódom, bár még most várom a gyógyszer hatásást, hátha jónak bizonyul, és alaptalanak bizonyul az aggodalmam. Előre is köszi a segítsége.
Mariannarevesz
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 7
2014.10.14 13:29:28 Idéz
Tisztelt Doktor Úr!

Ivartalanítással kapcsolatban lenne kérdésem. Találtam egy jó állatorvost és meg is bízom a szaktudásában. A miatt aggódom kicsit, hogy a méhet nem távolítja el a műtét során. Sajnos elég sokat hallani a gennyes méhgyulladásról. Ez a betegség így ivartalanítás után is kialakulhat vagy ezzel megszűnik a kockázat? Én laikusként úgy gondolom ha nincs hormontermelődés talán ez nem alakulhat ki de az ivartalanítással foglalkozó fórumokon (ahol nyilván nem szakemberek vannak) elég meggyőzően állítják, hogy a méhet ki kell venni. Többek között a betegségek megelőzése miatt választom a műtétet és érdekelne az Ön véleménye is.

Előre is köszönöm a válaszát.
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 746
2013.08.02 10:02:48 Idéz
Kutyától függ. Mennyire piszkálja a sebet? Egész nap otthon van vele valaki?
Ha egyedül van,akkor érdemes rajta hagyni,nehogy kárt okozzon magában.És akár este ha már otthon a család,le lehet venni felügyelet mellett.
A mi első szukánkon napközben rajta volt,mert mi dolgoztunk.
A másodiknál már nem kellett fent hagyni mert én itthon voltam vele.És ügyes volt,mert nem is piszkálta.
Zsömi 2009.05.20. és Herba 2011.01.01. Dombóvár,Tolna megye
stjoe
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 59
2013.08.01 21:21:58 Idéz
11 hónapja tervezzük a kutyánk (szuka) ivartalanítását, ma összejött. Komplikációmentes volt a műtét. Gallérban van, tök bamba benne.
A kérdésem a következő: meddig kell hordania a gallért?
Borsod-Abaúj-Zemplén megye
halyas
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 227
2013.05.29 10:45:15 Idéz
Köszi belkata. Még van két heti adag az incurinból. Aztán ha nem javul, akkor próbálkozom valami mással.
halyas - máriaremete (bp II.)
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1896
2013.05.28 14:05:46 Idéz
halyas:
Jázmin több, mint egy éve lett ivartalanítva, az első tüzelése után. Télen elkezdett álmában bepisilgetni. Először azt hittük felfázás, de nem múlt, sőt egyre gyakoribb lett. Most kb heti egy alkalommal fordul elő. Szinte mindig szombaton. Elkezdtünk gondolkodni a szombatokon:
- szinte mindig társaság van nálunk (lehet, hogy pszihés, zavarja a nyüzsi? egész pici kora óta mindig így van, nem hiszem, hogy emiatt lenne)
- hétvégén mindig főtt csirke-farhátat kap jó sok lével, amúgy meg száraz tápot. (Kajálás után, és utána is gyakrabban kiküldöm pisilni. Volt olyan, hogy kimentem vele, nem pisilt, majd bent a helyén elkezdett csöpögtetni)
- az orvos felírt női nemi hormonos gyógyszert (amit el is kezdett szedni). Kb két hete szedi, de azóta is volt baleset. És akkor felmerült.....lehet, hogy a csirkék kapnak némi férfi / növekedési hormont, ami miatt nem hat a gyógyszer??? Vagy ez nagyon nagy hülyeség
Szerintetek / a Doktornő szerint elképzelhető, hogy ez befolyásolja a dolgot?
Valaki említette, hogy a tabletta helyett lehet valamilyen gyógynövényt is használni a vizelettartási problémára. Tudja esetleg valaki, hogy melyiket?

emotions

Homeopátiás szer:
http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/szuka-kutya-ivartalanitas-vizelettartasi-problema-inkontinencia/13701/

gyógynövény:

http://gyorgytea.hu/gyorgyteak/gyogytea-keverekek/inkontinencia-teakeverek
(az adagolásról azért konzultálj az állatorvossal)
szerkesztve: belkata::2013.05.28 14:10:20
Debrecen, Magyarország
halyas
user_avatar
Fórum tag
2013.05.22 11:57:28 Idéz
Jázmin több, mint egy éve lett ivartalanítva, az első tüzelése után. Télen elkezdett álmában bepisilgetni. Először azt hittük felfázás, de nem múlt, sőt egyre gyakoribb lett. Most kb heti egy alkalommal fordul elő. Szinte mindig szombaton. Elkezdtünk gondolkodni a szombatokon:
- szinte mindig társaság van nálunk (lehet, hogy pszihés, zavarja a nyüzsi? egész pici kora óta mindig így van, nem hiszem, hogy emiatt lenne)
- hétvégén mindig főtt csirke-farhátat kap jó sok lével, amúgy meg száraz tápot. (Kajálás után, és utána is gyakrabban kiküldöm pisilni. Volt olyan, hogy kimentem vele, nem pisilt, majd bent a helyén elkezdett csöpögtetni)
- az orvos felírt női nemi hormonos gyógyszert (amit el is kezdett szedni). Kb két hete szedi, de azóta is volt baleset. És akkor felmerült.....lehet, hogy a csirkék kapnak némi férfi / növekedési hormont, ami miatt nem hat a gyógyszer??? Vagy ez nagyon nagy hülyeség
Szerintetek / a Doktornő szerint elképzelhető, hogy ez befolyásolja a dolgot?
Valaki említette, hogy a tabletta helyett lehet valamilyen gyógynövényt is használni a vizelettartási problémára. Tudja esetleg valaki, hogy melyiket? emotions
Nici
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 746
2013.01.08 18:05:05 Idéz
Mindenképpen vegyél!
Zsömi 2009.05.20. és Herba 2011.01.01. Dombóvár,Tolna megye
Ada07
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 286
2013.01.08 15:11:24 Idéz
Kedves Vizsla mamák és papák!

Szeretném a segítségeteket kapni azzal kapcsolatban, hogy ma ivartalanították Agort (kan kutyusom) viszont nem kaptunk műtét utáni gallért, vegyek neki vagy nem fogja bántani a sebet?
Nem tudok rá figyelni mindig munka stb miatt.

Köszönöm!! Ada
Magyarnak lenni nem állapot, magyarnak lenni magatartás!
Gyuricza Éva
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 360
2012.09.11 10:15:31 Idéz
Stevan87:
stjoe:
Szia Éva! Örülök, hogy megkönnyebbültetek, de írnál bővebben az esetről. Hamarosan az én kutyámat is ivartalaníttatni fogjuk.

H-h ezt a lépést hoztátok meg? emotions
Egyébként minden rendben van a kutyuval? emotions

Szia!

Nem szerettünk volna több almot, mivel nem vagyunk tenyésztők.
Pannusomat úgy tették be hozzánk tavaly Karácsony előtt két nappal, de mivel senki nem jelentkezett érte, így megmaradt nekünk, aminek nem mellesleg, de nagyon is örülünk.
Szerencsére tényleg nagyon jól érzi magát, még vissza is kell fogni, nehogy kiszakadjon a sebe! emotions
Éva, Csátalja, Bács-Kiskun Megye
Stevan87
Gazdi
Hozzászólások száma: 31
2012.09.11 09:37:39 Idéz
stjoe:
Szia Éva! Örülök, hogy megkönnyebbültetek, de írnál bővebben az esetről. Hamarosan az én kutyámat is ivartalaníttatni fogjuk.

H-h ezt a lépést hoztátok meg? emotions
Egyébként minden rendben van a kutyuval? emotions
halyas
user_avatar
Fórum tag
2012.09.10 14:01:36 Idéz
Jázminunk tavasszal esett át a műtéten. Minden rendben volt, inkontinencia szerencsére nem jelentkezett. És azóta is odavannak érte e fiúk emotions
Gyuricza Éva
user_avatar
Fórum lakó
2012.09.10 13:51:46 Idéz
stjoe:

Szia !

Mi valójában augusztusra terveztük a műtétet, de sajna átcsúsztunk szeptemberre. A baj csak azzal volt, hogy erre a hónapra vártun
k a kutyus következő tüzelését. Sajnos műtét közben derült ki, hogy éppen e közelében van, mert nagyon sok vért vesztett és félő volt, hogy szegénykém, de elvérzik. Szerencsére a doki minden tőle telhetőt elkövetett, így az egy órás műtétből kettő lett. Mára tényleg nagyon jól van, pénteken megyünk varrat szedésre.
Ha kérdésed lenne szívesen válszolok!
Üdv: Éva emotions
stjoe
user_avatar
Gazdi
2012.09.08 15:16:23 Idéz
Gyuricza Éva
user_avatar
Fórum lakó
2012.09.08 14:10:55 Idéz
Sziasztok!

Kedden este az én Pannim is átesett az ivartalanításon!
Ma már megkönnyebbült vagyok, de sajnos nem volt komplikáció mentes a műtét. Szerencsére a doki, az akrat erő és a nagy fokú szeretet győzött.
emotions emotions
gabordüss
Új gazdi
Hozzászólások száma: 3
2012.04.28 00:45:53 Idéz
álvemhesség alatt is lehet ivartalanitani? elsö tüzeles utan 1 hettel jelentkeztek a vemhesseg tuneteiemotions
Düsseldorf, Németország
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1896
2012.04.24 14:44:47 Idéz
stjoe:
Többen írtátok, hogy a szuka kutyáknál (gyakran?) előfordul az inkontinencia ivartalanítást követően. A kérdésem az, hogy erre mennyi az esély? Van erre á.orvosi garancia?

Orvosi garancia nincs semmire..!
Nálunk például nem volt ilyen jellegű probléma az ivartalanítást követően!
Debrecen, Magyarország
stjoe
user_avatar
Gazdi
2012.04.24 14:28:59 Idéz
Többen írtátok, hogy a szuka kutyáknál (gyakran?) előfordul az inkontinencia ivartalanítást követően. A kérdésem az, hogy erre mennyi az esély? Van erre á.orvosi garancia?
Kacsa
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 57
2011.10.04 13:45:29 Idéz
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni! Kb. 5 hónapja került hozzánk egy felnőtt, ivartalanított kan vizsla. Nem tudjuk, pontosan mikor történt az ivartalanítás. Az utóbbi időben viszont sajnos pont úgy viselkedik, mint akit nem ivartalanítottak. Mi lehet az oka? Mit lehet tenni? Köszönöm a segítséget!
Óbuda
kozmami
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1905
2011.03.07 09:44:17 Idéz
Kedves Csipke, meg akit még érint!
ég március 28 -ig tart az ivartalanítási akció! Szerintem addig már biztos lesz jó idő. Én is arra várok, mert a Betyárom is kinti kutya, de már két éves, szeretném, ha túl lenne a dolgon. Igaz, ő kan, de szökős, nekem ne gyártson kutyákat faluszerte.
Részletek itt:
www.zoldzebra.hu/hu/news.php?extend.65
Betyár, 2009-04-18