kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2106
2014.05.29 07:43:32 Idéz
Szia laci1980! Szerintem ezeket a kérdéseket az àllatorvosnak kellene feltenned, és o tudna irànyitani egy "kutyamagatartàs" szakértohoz is,aki tanàcsokat is tudna adni. Nem kell rogton a legrosszabbra gondolni !
laci1980
Új gazdi
Hozzászólások száma: 1
2014.05.26 19:23:29 Idéz
Sziasztok sürgős kérdésem lenne van egy 14 éves magyar vizslám egészséges rendesen törődve be van oltva meg minden régen sokat volt vadászni már nem mert öreg és eléggé el van kényeztetve nem is lenne baj,, 3 laktunk eddig ma már csak 2 en a lakásban de édesanyám sokat van vele én ritkán mindig jól bánunk vele de mostanában furcsán viselkedik pl agresszívan nappal nincs gond de este felé előfordul hogy agresszív a viselkedése de csak este ! pl ha valamit el akarunk venni a környezetéből pl valami tárgyat múltkor pl bementem a szobába anyu tól nem mesze volt a telefon és szinte nem engedett oda mi lehet az ok?mit tegyek ? lehet e változtatni valamit ? eloltatni nem szeretném de tartok attól valakit 1x megkap lehet hogy megörült ? mi lenne a legjobb megoldás hogy normális legyen ? a másik vizsla az 1 éves nem ilyen ő a fia nagyon szépen köszönöm a válaszokat
szerkesztve: laci1980::2014.05.26 19:27:03
kozmami
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1905
2010.05.10 08:28:55 Idéz
De nem szájon át került oda! emotions
Na, megint kanyarodunk a témától... emotions
Betyár, 2009-04-18
Vale
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1424
2010.05.10 00:30:48 Idéz
kozmami:
....mert azért szerintem nem vagyunk emberevők!
emotions

Ezt azért nem mondtam volnaemotionsemotionsemotionsemotions...hisz ott van a hasadban egy kis Leventeemotionsemotions.
Brúnó 2009.06.01, Zsombó emotionsCSAK AZ INTERemotions
kozmami
user_avatar
Vizsla rajongó
2010.05.09 22:11:23 Idéz
Anita!
Én azért mertem ilyet írni, mert gondoltam nem 1 hét alatt növi be a szőr a végbelet, hogy kakálni se tudjon, viszont napközben láttam képeket a kutyáidról, amin látszik, hogy ápolt a kutya és alá is írtam, hogy amennyiben erről a kutyáról van szó, akkor bocsi. Törölhettem/ módosíthattam is volna a hozzászólásomat, de azt meg köpönyegforgatásnak találtam, így nem tettem. Márcsak azért sem, mert tényleg állatorvosnál érdeklődnék erről a bódító vagy nyugtató cuccról, ő mégis kompetensebb, mint bármelyik fórumozó!
Remélem csak első felindulásodban mondtad, hogy nem jössz többet, mert azért szerintem nem vagyunk emberevők!
emotions
Betyár, 2009-04-18
liligerda
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 585
2010.05.09 20:39:26 Idéz
Anita!

Apukámnak és nagyimnak is pulija van, így van tapasztalatom a témában. Mi is minden tavasszal lenyíratjuk a szőrüket kozmetikussal (épp kedden vittem őket, úgyhogy túl vagyunk rajta....)
A pulit fésülni TILOS! Ha rendben akarod tartani a bundáját, akkor is, amikor hosszú, fel kell tépni a tincsket. Kozmetikus megmutatja hogy kell. Persze ezt is el kell hogy tűrje, de megéri a fáradozást. Ekkor szép zsinóros lesz, nem nemezesedik össze nagy csomókba.
Egyébként sem minden pulinak egyforma minőségű a szőre. A legegyszerűbb és a legpraktikusabb lenyíratni. Apukám pulija pl. a szalmában alszik, gondolhatod... Az összenemezesedett bunda alatt nem lélegzik a bőr, ha elázik, még be is gombásodhat.
Évi egyszeri nyírás mellett otthon (kis segítséggel, ha kell akár szájkosárral) rendszeresen lenyírhatod a növekvő szőrt egy ollóval a szemek, végbél környékéről ill. a talppárnácskái között.
Remélem segítettem.

emotions
Kata
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 804
2010.05.09 20:31:54 Idéz
Juharszirup, pedig jól állna neki a sündisznó style. emotions

Anita, nem akartalak megbántani, de van ezzel kapcsolatban negatív tapasztalatom.
A tág családban volt hosszú szőrű kutya, akit hasonlóképpen nem keféltek ki és egy darab toklász beléfúródott a bőre alá és ettől pusztult el.
A toklásszal nagyon vigyázni kell és egy ekkora nagy szőrű/testű kutyát máshogy nem lehet átnézni a véleményem szerint, csak a kefélés által, illetve nyírással.
Anita30
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 49
2010.05.09 18:53:21 Idéz
Ja és mégegy,ha elhanyagolnám ,mint írtad ,akkor nem járnék vele kutyakozmetikushoz.
Anita30
user_avatar
Gazdi
2010.05.09 18:52:12 Idéz
Egyáltalán nincsenek elhanyagolva a kutyáim!!
Bocs ,hogy egyáltalán megkérdeztem itt,már megbántam. emotions Azt hiszem én ide nem jövök többet.Azt hittem itt hozzáértő emberekre találok.
Anita emotions
juharszirup
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1019
2010.05.09 18:34:56 Idéz
Kata, pulit naponta kifésülni? emotions Abból sündisznó lesz... emotions
Tessék utánaolvasni, mielőtt ilyet leírsz. Anita szerintem nem hanyagolja el a kutyáját.
És senki sem mer majd tanácsot kérni a fórumban, ha ilyen válaszok érkeznek.
szerkesztve: juharszirup::2010.05.09 18:35:35
Cinka 2009. július 6., Nádasd és Döme 2011. január 13., Baktüttös
Kata
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 804
2010.05.09 17:43:28 Idéz
Anita!

Nem bántásból írom, de ha valaki ilyen hosszú szőrű és sok gondozást igénylő kutyát választ, mint a puli, akkor annak azzal is számolnia kell, hogy bizony ki kell szépen fésülni a bundáját lehetőség szerint minden nap vagy minden nmásnap.
Ha valaki nem akarja gondozni a bundáját, mint ahogy te is írtad, hogy nem fogod naponta ápolni, akkor ne válassza ezt a fajtát.

Egyébként a vizsla bundáját is kell ápolni.
Bár van egy olyan érzésem, hogy ha a hosszúszőrű pulit elhanyagolod, akkor a rövidszőrűt nem is fésülgeted... emotions

Nem vbántásból írtam...
Anita30
user_avatar
Gazdi
2010.05.09 17:04:20 Idéz
Probléma megoldva,kitakarította végülis a csomóját.Márcsak el kell jutnom vele a kutyakozmetikushoz emotions És szép ápolt lesz.
Anita30
user_avatar
Gazdi
2010.05.09 11:36:51 Idéz
osa.csabi
Köszi megkérdezem,de mivel hétvége van,gondoltam itt hátha tud valaki valami okosat mondani,ilyen még sose történt vele.
Anita30
user_avatar
Gazdi
2010.05.09 11:33:38 Idéz
Nincs elhanyagolva,minden évben le van nyíratva a bundája,de azért nem fogom naponta fésülgetni.erre nem számítottam pont itt,hogy csak támadni fogtok
kozmami
user_avatar
Vizsla rajongó
2010.05.09 11:13:27 Idéz
Ne haragudj, de hogy lehet így elhanyagolni egy kutyát?
Én biztos állatorvosnál kezdenék a helyedben, ha már a kakálás is gond. emotions
Betyár, 2009-04-18
osa.csabi
user_avatar
Tenyésztő
Hozzászólások száma: 1015
2010.05.09 10:58:43 Idéz
Állatgyógyszertárban tudsz ilyet venni.

Beszélj állatorvossal, mert lehet hogy vényköteles lett, mint szinte minden.
www.gyurkovari.hu
Anita30
user_avatar
Gazdi
2010.05.09 08:22:51 Idéz
Sziasztok!
Lenne egy hatalmas sürgős kérdésem.Ismertek valamilyen nyugtató zselét,nagyon sürgős lenne.Apulinknak elnemezesedett a fenekénél a szőr ,ezáltal nem jön ott ki aminek ki kellene jönni,szegénykém már nagyon szenved.A lényeg hogy el kellene vinnem kutyakozmetikushoz,de sajna vele nem volt annyit foglalkozva és támad mindenfajta beavatkozásnál.Így nem is tudtunk itthon segíteni rajta.A lényeg,hogy el kellene kábítsuk egy kis időre még elviszem a kozmetikushoz és az megnyírja.Minden évben levágatjuk amúgy is a bundáját,de most gondban vagyunk.
Köszi ha tud valaki válaszolni,bocs,hogy nem vizslás kérdés
Anita
lisa
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 601
2010.02.10 15:31:49 Idéz
Nálunk a németjuhász kutyussal volt gond viselkedésileg. Igaz már 7 hónapos volt mikor megmenekitettük szegényt egy nagyon rossz helyről.
Lisike tanitgatta, sokat segitett nekünk a nevelésben. Eleinte félt, aztán pedig nála is előfordult, hogy ha jött hozzánk valaki akkor megpróbálta megkapni! Sajnos a viselkedését nagyon nehezen tudtuk helyrehozni, de kitartással és odafigyeléssel sikerült. Biztonsági okokból még a mai napig is, ha idegen jön hozzánk a nyakörv rákerül a kutyára (különben soha nincs rajta) és szerintem azzal már tudja is, hogy mit kell csinálnia, mit várunk tőle. Eleinte azért előfordult, hogy már bent volt az illető, rég beszélgettünk a kertben, mikor megpróbálta megkapni, de én rögtön közbeléptem és a parancs szavak közepette a nyakörvét megfogva a helyére küldtem. Gyakoroltatni kell velük a helyzetet lehetőleg olyan emberekkel akik nem félnek a kutyától.
belkata
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1896
2010.02.10 15:02:46 Idéz
Ez nálunk is így van! Ha a helyére küldtem és tüntetőleg "levegőnek nézem" olyan bánatos képet tud vágni, hogy alig bírom ki nevetés nélkül.

De van olyan is, amikor érzi, hogy nem volt olyan komoly a dolog, akkor a szóbeli fenyítés után bevonul az ágyikójába, hátat fordít nekem és néhány percenként felém sandít és újra elfordítja a fejét és mondja, hogy látod, most így megsértettél!!!
emotions emotions emotions
Debrecen, Magyarország
lisa
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 601
2010.02.10 13:47:04 Idéz
A túlzott kényeztetés sem tesz jót a kutya-gazdi kapcsolatnak! Hamar áttudják venni az irányitást ha nem vagyunk szigorúak és következetesek.
Bántani nem kell, elég a szidás - mert bizony értik ők azt!
Nekem például a Lisi ha rosszat csinált megszidtam a helyére küldtem, és olyankor pár percig nem szóltam hozzá, tudta, hogy rosszat csinált! Sőt később már a nézésemből tudta, hogy valami olyat csinált amit nem kellene.