dr Szilvási Viktória
Állatorvos
Hozzászólások száma: 96
2013.10.30 20:27:33 Idéz
Kedves Gazdi!

Sajnos látatlanban nem tudom megállapítani,h. mi lehet az.
Javaslom, h. mutassa meg az elváltozást saját állatorvosának.

Üdvözlettel, dr. Szilvási Viktória

Bradi:
Kedves Doktornő! 3hónapos kan kutyám bal melső hònaljában találtam egy borsó nagyaságu csomòt. A csomò mozog a bőr alatt nem fáj neki. Vajon mi lehet ez. Vàlaszát előre is köszönöm!
Bradi
Új gazdi
Hozzászólások száma: 7
2013.10.26 06:49:34 Idéz
Kedves Doktornő! 3hónapos kan kutyám bal melső hònaljában találtam egy borsó nagyaságu csomòt. A csomò mozog a bőr alatt nem fáj neki. Vajon mi lehet ez. Vàlaszát előre is köszönöm!
szerkesztve: Bradi::2013.10.26 06:50:30
kinga313
Új gazdi
Hozzászólások száma: 2
2012.04.09 19:43:39 Idéz
Kedves Doktornő!

Pár órája a kutyám pofája feldagadt,a duzzanat pár órával később egyre nagyobb lett,most már a szeme alatt is látható. A duzzanat kemény tapintású,de nem meleg,tehát nem gondolnám,hogy valami gyulladás lehetne.Mi lehet az oka?

Tisztelettel: Kékedi Kinga
dr Szilvási Viktória
Állatorvos
Hozzászólások száma: 96
2011.04.06 12:36:15 Idéz
Kedves Candide85!

Ahogy leírja a "daganat" jellegét, mintha vízzel lenne telve, ez alapján vmilyen folyadékfelhalmozódásra gondolok, pl. megjelenhetett ott savó, vér, vagy ezek keveréke. Bár az ilyen jellegű elváltozások a sebszélek egyesítése után szoktak kialakulni, és nem akkor, amikor eltávolítjuk a varratokat.
Mindenesetre látatlanban nem tudom megmondani, h. milyen jellegű elváltozással állunk szemben, ezért érdemes lesz megmutatni állatorvos kollégának is. Ebben az esetben nem jelent szerintem nagy gondot a 4-5 napos "késés", addig az otthoni teendő az, h. figyelni kell ezt a dudort, változik-e a mérete, megtapogatva meleg v. hideg felette a bőr, fájdalmassá kezd-e válni, elkezd-e viszketni stb. Persze ez alatt a 4-5 nap alatt nem szabad hagyni az állatnak, h. piszkálja, dörzsölje.

Remélem válaszommal segítettem!

Jobbulást kívánva: dr. Szilvási Viktória

candide85:
Kedves Doktornő!
Szegény kutyámnak sajnos össze kellett varrni egy sebet a hátán,de a varrat szedés után egy nagy daganat jelen meg a heg mellett.Délelőtt még nem volt ott,délutánra pedig már igen. Olyan,mintha vízzel lenne tele,kb. 10 cm!Nem fáj neki,engedi megnézni,piszkálni,úgy viselkedik,mintha ott sem lenne!Orvoshoz csak 4-5 nap múlva tudom bevinni,sajnos!A kérdésem az lenne,hogy ez valami fertőzés,vagy valami más szövődmény?Válaszát előre is köszönöm!Tisztelettel:Candide85
candide85
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 9
2011.04.06 11:46:26 Idéz
Kedves Doktornő!
Szegény kutyámnak sajnos össze kellett varrni egy sebet a hátán,de a varrat szedés után egy nagy daganat jelen meg a heg mellett.Délelőtt még nem volt ott,délutánra pedig már igen. Olyan,mintha vízzel lenne tele,kb. 10 cm!Nem fáj neki,engedi megnézni,piszkálni,úgy viselkedik,mintha ott sem lenne!Orvoshoz csak 4-5 nap múlva tudom bevinni,sajnos!A kérdésem az lenne,hogy ez valami fertőzés,vagy valami más szövődmény?Válaszát előre is köszönöm!Tisztelettel:Candide85
Botond
dr. Aradi Zsófia
Állatorvos
Hozzászólások száma: 47
2010.07.26 11:20:22 Idéz
Kedves Tezsu!
A legvalószínűbb, hogy egy ütés miatt keletkezett duzzanatról, esetleg vérömlenyről van szó, amely remélhetőleg pár hét alatt szinte nyomtalanul fel fog szívódni. A helyeződés alapján sérv nem lehet, a daganatok közül is - talán egy kivételével - mindet ki lehet zárni a gyors megjelenés miatt, az egy kivétel esetleg az úgynevezett hízósejtes daganat (mastocytoma), mely kicsi, ám a sejtjeiben felszabaduló anyagok hatására hirtelen megduzzadhat - azonban a legtöbb esetben nem fájdalmatlan és érzéketlen, hanem kifejezetten viszkető, kipirult, esetleg kisebesedett is lehet, tehát ez sem túl valószínű.
Talán a legnagyobb veszélyt az jelenti, ha valahogy a kutyus rágcsálóirtószerhoz juthatott (pl. kertben, házban, sufniban ki van téve, szomszédhoz át tud járni, hozzáférhet a dobozához, döglött vagy élő egeret evett akár 4-6 héten belül...). Ez esetben a véralvadás zavart szenved, és akár egész enyhe ütés helyén a szövetsérülés komolyan be tud vérezni. Ennek a legnagyobb veszélye az, hogy egy rossz mozdulat, esés, stb. miatt bárhova el tud vérezni a kutyus, akár órákon belül is.
Mindenképp figyeljék a kutyust: ha a duzzanata nem lohad pár nap alatt, vagy tovább nő, esetleg máshol is megjelenik rajta; a bőrén vagy ínyén bevérzéseket tapasztalnak; a bélsara fekete színűvé válik; hányni kezd, elgyengül vagy nehezen kap levegőt, akkor azonnal vigyék állatorvoshoz.
Elnézést, ha Önökre ijesztettem, de sajnos, ez is egy lehetőség, bár ha csak egy is a sok közül. (És a vizslák mindenevőségét ismerve...)
Ha a duzzanat most elmúlik, de később "visszanő", vagy nem húzódik össze, vagy csak részben, akkor is kijár a vizsgálat: ez esetben egy tűszúrással mintát tudnak belőle venni, ha szükséges, sejttani (citológiai) vizsgálatra, amellyel nagyjából megmondható, milyen típusú szövetről van szó, és jó- vagy rosszindulatú-e.
Kedvező fejleményeket kívánva üdvözli
dr. Aradi Zsófia
tezsu
Új gazdi
Hozzászólások száma: 1
2010.07.23 10:25:36 Idéz
Kedves Zsófia!

Két éves kan magyar vizslánk oldalán a bal mellső lábához közel találtunk egyik napról a másikra egy jókora, barack nagyságú daganatot. Ha megvizsgáljuk, akkor nem fájlalja, engedi, hogy nyomkodjuk, nézegessük. Természetesen elvisszük orvoshoz is, de még pár napig erre nincs lehetőségünk, ezért gondoltam, hogy addig érdeklődöm, mi lehet ez? Mennyire lehet komoly a baj?Köszönöm szépen