kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2106
2014.09.18 21:00:20 Idéz
Kedves nyitus !

Eloszor is àllatorvoshoz kell fordulni a kutyus epilepsziàjàval, és o fogja megmagyaràzni a kezelést, az orvossàgokat! A kutyusnak helyi àllatorvosi véleményre van surgossen szuksége, nem hiszem, hogy a forum doktornoje làtatlanba bàrmilyen orvossàgot, kezelést tudna javasolni.àllatorvoshoz mielobb, hisz szegénynek rohamjai lehetnek, hogyan éli tul, és biztosan szenved! Mutassàtok meg àllatorvosnak, életfontossàgu a kutyusnak!!
nyitus
Új gazdi
Hozzászólások száma: 2
2014.09.17 15:22:25 Idéz
Tisztelt DR Úr! van egy magyar vizslánk, ami orvosilag meg állapítottan epilepsziás. Az volna a kérdésem, hogy amikor rá jön a roham, milyen gyógyszert adjak neki, vagy esetleg meg előzés kép van -e valami gyógyszer a kezelésére? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Nyitus
Kocsán Béla
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 55
2014.01.01 17:59:58 Idéz
Kedves sibu !
Gondolom a fogváltás már megtörtént, vagyis ez nem lehet az ok. Különben is az nem ennyire intenzív szokott lenni ( boxer )Ha nyár lenne, azt mondanám, hogy a kertben gyíkot, békát, vagy valami büdös bogarat rágcsált - evett meg. De ilyenkor már ez nem valószínű. A babgulyás nem kutyának való, főleg, ha csípősre van főzve. A legjobb ötlet, ha 2 napig nem múlik, elvinni az állatorvoshoz. Azért nézz bele előtte a szájába, hogy nincs-e valami seb, vagy tályog benne ( persze az is állatorvost igényel. Reménykedjünk, hogy csak felevett valamit, ami ingereli a nyálkahártyát.
sibu
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 1
2014.01.01 12:15:51 Idéz
Üdvözlöm!

VAn egy 7-8hónapos vizsla lánykám. TEgnap szilveszter volt, tökkéletesen átvészelte a kutyi, ágyut is lehetne mellette dörgetni, semmi gond nem volt, egy átlagos nap volt. Ellenben arra lettünk figyelmesek, h nagyon nyáladzik a kutya. mint a boxerek....tölünk acana kutyaeledelt kapott egy kis babgulyással leöntve a szüleim elmondása alapján, illetve amit a kertben eszik (errol nem tudok semmit) folyamatosan folyik a nyála. Ön szerint mitöl lehet? vigyük állatorvoshoz?

buék, és köszönöm a segitségét!
muca
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 58
2012.10.02 11:32:02 Idéz
Nagyon szépen köszönöm. Azóta a kutyus jól van, kicsit aluszékonyabb, bár ma reggel picit remegett, de úgy látom semmi baja, esetleg lehet csak a trauma él benne, de lehet ez butaság.
Köszönöm még egyszer.
Niki
dr Szilvási Viktória
Állatorvos
Hozzászólások száma: 96
2012.10.01 21:20:07 Idéz
Kedves Gazdi!

Kezdődő epilepsziás roham vagy enyhe mérgezés is lehetett. Sajnos pontosabban megmondani nem lehet a leírtak alapján, ahhoz részletes vizsgálatra lett volna szükség. A nyálzás még fogproblémánál is elő szokott fordulni vagy a hányinger jele is lehet.
Mindenesetre ha még egyszer hasonló tüneteket produkál a kutya, akkor keressék fel saját állatorvosukat minél hamarabb.

Üdvözlettel,dr. Szilvási Viktória

muca:
Kedves doktornő!

Kutyám 2,5 éves vizsla. A tegnapi délutáni séta alkalmával kihányt egy pár centis bot darabot. A hazajövetel után aludt egy órát. Én vagyok a gazdija, de édesanyám volt a kutyussal. Mikor hazaértem a kutya akkor ébredt föl, és rögtön elkezdett remegni mint amikor fél, vagy pedig lázas. Nézett rám nagy kerek szemekkel, teljesen bágyadt és kedvetlen volt, csak feküdt. Élővettem neki egy juti falatot hátha örül majd neki, de nem fogadta el, viszont elkezdett ömleni a nyála. Onnantól kezdve folyamatosan folyt neki. Mellébújtam, megnyugodott, de folyamatosan nyáladzott, és csak feküdt. Azt mondta az állatorvosunk, hogy epilepsziás rohama volt, fél óra és jobban lesz. Hát ez a nyáladzás egész éjjel tartott. Beadtam neki egy algopirrynt, még este, de én semmi javulást nem véltem felfedezni. Pár óra eltelltével felhívtam egy állatorvosi ügyeletet, és azt tanácsolták, hogy mossam ki a száját mert lehet békázott és amiatt van ez nála. Igazán tanácstalan vagyok, hogy mi lehetett ez. Reggelre egész jól lett, sokkal jobb a kedve, evett, ivott, kapott még algopirrynt, viszont fehér habosat hány, és amikor iszik olyan mintha fájna a torka, kicsit nehezen nyel, összegyűjt pár lefetyni vizet a szájában, majd csak azután nyeli le. Lehet tudni mi lehet ez???
Tényleg epillepszia, vagy a bot kihányása miatt van minden, vagy lehet hogy békázott???

Válaszát előre is köszönöm, nagyon sokat segítene.
Üdvözlettel,
Niki
muca
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 58
2012.10.01 18:06:33 Idéz
Kedves doktornő!

Kutyám 2,5 éves vizsla. A tegnapi délutáni séta alkalmával kihányt egy pár centis bot darabot. A hazajövetel után aludt egy órát. Én vagyok a gazdija, de édesanyám volt a kutyussal. Mikor hazaértem a kutya akkor ébredt föl, és rögtön elkezdett remegni mint amikor fél, vagy pedig lázas. Nézett rám nagy kerek szemekkel, teljesen bágyadt és kedvetlen volt, csak feküdt. Élővettem neki egy juti falatot hátha örül majd neki, de nem fogadta el, viszont elkezdett ömleni a nyála. Onnantól kezdve folyamatosan folyt neki. Mellébújtam, megnyugodott, de folyamatosan nyáladzott, és csak feküdt. Azt mondta az állatorvosunk, hogy epilepsziás rohama volt, fél óra és jobban lesz. Hát ez a nyáladzás egész éjjel tartott. Beadtam neki egy algopirrynt, még este, de én semmi javulást nem véltem felfedezni. Pár óra eltelltével felhívtam egy állatorvosi ügyeletet, és azt tanácsolták, hogy mossam ki a száját mert lehet békázott és amiatt van ez nála. Igazán tanácstalan vagyok, hogy mi lehetett ez. Reggelre egész jól lett, sokkal jobb a kedve, evett, ivott, kapott még algopirrynt, viszont fehér habosat hány, és amikor iszik olyan mintha fájna a torka, kicsit nehezen nyel, összegyűjt pár lefetyni vizet a szájában, majd csak azután nyeli le. Lehet tudni mi lehet ez???
Tényleg epillepszia, vagy a bot kihányása miatt van minden, vagy lehet hogy békázott???

Válaszát előre is köszönöm, nagyon sokat segítene.
Üdvözlettel,
Niki
dr Szilvási Viktória
Állatorvos
Hozzászólások száma: 96
2011.06.08 19:43:03 Idéz
Kedves Noémi!

Mindenképpen vissza kellene menni a kutyussal az állatorvoshoz, főleg akkor, ha ezek az "epilepsziaszerű" rohamok ismétlődnek. Ilyen esetben részletesen ki szoktuk kérdezni a tulajdonost, h. mit látott pontosan a kutyán a roham közben, esetleg nagyon hasznos lehet, ha fel tudunk venni egy rohamot videóra és azt is megmutatjuk. Első körben egy görcsölő állat esetében megpróbáljuk kideríteni, h. történhetett-e mérgezés vagy metabolikus kórokok okozták-e a rohamot. A metabolikus kórokok (pl. túl alacsony vércukor, kálciumszint, máj ill. vesebetegség,cukorbetegség stb.) kizárásában segít nekünk a vérvétel, ill. a hasi ultrahang vizsgálat. Ha itt nem találtunk elváltozást és a tünetek még mindig fennállnak, akkor nagy valószínűséggel az agyban (központi idegrendszerben) kell keresnünk az elváltozást és ez esetben is szóba jöhetnek még kiegészítő vizsgálatok (pl. agy-gerincvelői folyadék vizsgálata, CT, MR stb.).

Kérdéseire válaszolva tehát, mindenképpen menjenek vissza a kezelőorvosukhoz, ha a rohamok újra jelentkeznek, mert ekkor teljes körű kivizsgálásra lesz szükség. Kutyáknál nem fordul elő olyan, h. az állat "kinövi" az epilepsziát, mert ha tényleg utánajártunk, h. valóban epilepsziáról van szó, akkor gyógyszeresen tudjuk kezelni, de meggógyulni nem fog,csak tünetmentes lesz helyes gyógyszerbeállítás mellett.

Jobbulást kívánva, üdvözlettel: dr. Szilvási Viktória

Horányi Noémi:
kedves doktornő!!!

3 éves vizsla kutyusom van rájött egy epilepsziára utaló roham,elvittem orvoshoz kapott gyogyszert,de lehet hogy ez a roham nemis epilepszia volt,hanem más!!Ez létezik??Ha epilepsziás azt kinőheti??Eszembe jutott hogy egy vérvétel nem ártana neki,abbol kiderülhet hogy mi a baj??Váaszát előre is köszönöm!!
Horányi Noémi
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 2
2011.06.08 16:39:39 Idéz
kedves doktornő!!!

3 éves vizsla kutyusom van rájött egy epilepsziára utaló roham,elvittem orvoshoz kapott gyogyszert,de lehet hogy ez a roham nemis epilepszia volt,hanem más!!Ez létezik??Ha epilepsziás azt kinőheti??Eszembe jutott hogy egy vérvétel nem ártana neki,abbol kiderülhet hogy mi a baj??Váaszát előre is köszönöm!!