tothmariann73@freemail.hu
Új gazdi
Hozzászólások száma: 2
2013.12.28 20:35:19 Idéz
Kedves Doktornő! Két kis vizsla kutyát kaptunk, az egyik szeptember 22-én született ő a lány Suzy, és a másik október 10-én született fiú és Börny.A fiú kutyusnak pár napja hígabb a széklete, és mikor kakíl nyöszörög mintha csak ingerelné. Utólag kiderült, hogy karácsonykor az egyik családtag megetette tepertővel. Lehet e valami baja ettől, és mivel tudnám a hasmenését megszüntetni? Üdvözlettel: egy aggódó gazdi!
dr Szilvási Viktória
Állatorvos
Hozzászólások száma: 96
2013.08.26 20:30:12 Idéz
Kedves Gazdi!

A fogváltás időszakában előfordulhat túlzott nyáltermelődés, ezt normálisnak gondolom. Viszont a lágyabb bélsár semmiképpen sem köthető a fogváltáshoz.

Számtalan oka lehet annak, h. a kutya bélsara nem normális, így mindenképpen ki kell vizsgálni az állatot. A kivizsgáláshoz hozzátartozik egy alap fizikális vizsgálat, bélsárvizsgálat, vérvétel és hasi ultrahang első körben. Második körben endoszkópos vizsgálat. Az okok között szerepelhet akár ételallergia is, hiszen a diéta ebben az esetben szigorú hypoallergén diétát jelent min. 8-12 hétig folyamatosan, nem többször 1 hetet!! De mivel egy tucat okot fel lehetne sorolni, ami miatt megváltozik a bélsár színe és állaga, ezért én mindenképpen a kivizsgálást javaslom.

Üdvözlettel, dr. Szilvási Viktória

Szofi-gazdi:
Kedves Doktornő!

A kutyusom lassan 5 hónapos lesz. Fogváltás időszaka alatt van, lehetséges e a túlzott nyáltermelődés emiatt? Illetve lágyabb zöldebb széklet előfordulhat e ebben az időszakban?
Másik kérdésem pedig: Mi lehet az oka , hogy a kutyus első széklete mindig jó állagu, barna színű a többi pedig ami utána jön már lágyabb gyakran folyékony,zöldes, a végén egy két csöpp nyálkaszerű folyadék. (Ez olykor egy alkalmat jelent, egymás után jönnek, néha több óra eltéréssel) Ezután néha huzogja a fenekét a földön. Napi 3szor kap enni , de ettől sokkal többször végzi el a dolgát. Széklet tenyésztésen volt, nincs féreg sem, negatív volt az eredmény. Tápot kap, eddig Royal canint de túl erősnek bizonyult, gyorsan nőtt a kutya, úgyhogy váltottunk, most Real nature juniort kap rizzsel keverve általában. A kutya vidám, jó kedélyű, eszik iszik. Ha étel allergia lenne, azt sem értem mikor diétán volt (többször is 1 hétig ) rizs és hús, akkor is előfordult ez a zöldes nyálkás széklet. Már 3 orvosnál voltam mindegyik antibiotikummal tömte + a diéta, nagyjábol ezután újra előjött ez a jelenség( mióta hozzánk került a kutyus már azóta ilyen panaszokkal küzdünk).

Válaszát és véleményét előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Szofi gazdija
Szofi-gazdi
Új gazdi
Hozzászólások száma: 1
2013.08.26 11:32:58 Idéz
Kedves Doktornő!

A kutyusom lassan 5 hónapos lesz. Fogváltás időszaka alatt van, lehetséges e a túlzott nyáltermelődés emiatt? Illetve lágyabb zöldebb széklet előfordulhat e ebben az időszakban?
Másik kérdésem pedig: Mi lehet az oka , hogy a kutyus első széklete mindig jó állagu, barna színű a többi pedig ami utána jön már lágyabb gyakran folyékony,zöldes, a végén egy két csöpp nyálkaszerű folyadék. (Ez olykor egy alkalmat jelent, egymás után jönnek, néha több óra eltéréssel) Ezután néha huzogja a fenekét a földön. Napi 3szor kap enni , de ettől sokkal többször végzi el a dolgát. Széklet tenyésztésen volt, nincs féreg sem, negatív volt az eredmény. Tápot kap, eddig Royal canint de túl erősnek bizonyult, gyorsan nőtt a kutya, úgyhogy váltottunk, most Real nature juniort kap rizzsel keverve általában. A kutya vidám, jó kedélyű, eszik iszik. Ha étel allergia lenne, azt sem értem mikor diétán volt (többször is 1 hétig ) rizs és hús, akkor is előfordult ez a zöldes nyálkás széklet. Már 3 orvosnál voltam mindegyik antibiotikummal tömte + a diéta, nagyjábol ezután újra előjött ez a jelenség( mióta hozzánk került a kutyus már azóta ilyen panaszokkal küzdünk).

Válaszát és véleményét előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Szofi gazdija
dr Szilvási Viktória
Állatorvos
2013.05.13 10:59:48 Idéz
Kedves Gazdi!

Fiatal kutyáknál a hasmenés lehet a hirtelen tápváltás következménye, de sajnos fertőző kórokok miatt is lehet. Valószínűleg a hét hetes kutyának még nincsen egyetlen oltása sem, mivel most van abban a korban, h. az oltási sorozatot meg lehessen kezdeni. Így én is azt javasolom, h. vigyék el az állatot a saját állatorvosukhoz,akivel átbeszélhetik egyrészt a hasmenés kérdését, másrészt az oltásokat, féreghajtást és külső élősködők elleni a kezelést. Amúgy is szoktuk javasolni a tulajdonosoknak, h. amint új állat érkezik hozzájuk, mielőbb érdemes szakemberhez fordulni egy ált. vizsgálatért, pláne ha fiatal állatról van szó!!

Remélem,h. mielőbb túljut az apróság a hasmenésen!
Jobbulást,

dr. Szilvási Viktória

A kis Nur:
Kedves Doktornő!

Az én kiskutyám 7 hetes, 3 napja van nálam. 2 napja, nincs szilárd széklete, hanem megy a hasa. Nem tudom, hogy ez a táp váltás miatt van, vagy nem?
Még egy kérdés.: Ugye én vehetek neki bolhanyakörvet, vagy ilyesmit? Mert nem akarom, hogy bármi baja is legyen.

Üdvözlettel
A kis Nur gazdija
kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2106
2013.05.12 19:23:27 Idéz
A kis Nur gazdijànak, hogy szerintem a kutyus még annyira kicsi, hogy bàrmi bajjal én futnék vele az orvoshoz! A bolhanyakorvet is ott is megkérdezheted, és talàn az oltàsait is...Vigyàzz nagyon a kis aprosàgra!
A kis Nur
user_avatar
Új gazdi
2013.05.12 17:26:41 Idéz
Kedves Doktornő!

Az én kiskutyám 7 hetes, 3 napja van nálam. 2 napja, nincs szilárd széklete, hanem megy a hasa. Nem tudom, hogy ez a táp váltás miatt van, vagy nem?
Még egy kérdés.: Ugye én vehetek neki bolhanyakörvet, vagy ilyesmit? Mert nem akarom, hogy bármi baja is legyen.

Üdvözlettel
A kis Nur gazdija
dr Szilvási Viktória
Állatorvos
2012.11.20 19:15:28 Idéz
Kedves Gazdi!

"Látatlanban" lehetetlen erre a kérdésre válaszolni,h. miért hullottak el a kölykök és miért van rosszul az anyakutya. Egy biztos, minél előbb állatorvoshoz kéne vinni, akár a gazdájának, akár a rajta segíteni akaró embereknek. Csakis az Ön döntése, h. "szembe mer-e szállni" az eredeti gazdával v. sem. Sajnos, ebben nem segíthetek....

Paciguru:
Kedves Doktornő!

Egy ismerősömnek van egy vizslája. Szerintem azonnali orvosi segítséget (és rendes táplálást) igényel, de mivel nem az enyém majdnem csak, hogy tehetetlen vagyok, már azon is gondolkodtam, hogy "kilopom" az udvarból a kutyát, de mivel nekem is 3 kutyám van, ebből az egyik egy kb 5 hetes kölyök akit az út mellet szedtünk össze és csak jövő héten lesz oltva nem merem hazahozni, mert félek, hogy fertőző a betegsége. A kutyus fedeztetve lett, meg is fialt 9 kiskutyát amiből 2 halva született, a "gazdája" elmondása szerint a vemhesség alatt elkezdett a kerekedését leszámítva fogyni a kutya annak ellenére, hogy állítólag rendesen kapott enni... bár szerintem ez kétségbe vonható. Ellés után 1-2 nappal zöldet hányt a kutya, és nem sokkal rá elkezdtek a kiskutyák elhullani, amelyik elhullott (megint csak a "gazdi" elmondása alapján) zöldes hab jött a szájából. A hatodik napon már csak 2 kiskutya volt, elvették őket az anyjuktól, akit kiraktak, az udvarra, szegény csont és bőr - SZÓ SZERINT!!!! Állítólag eszik de aztán kihányja. A hetedik napon (hétfőn) már nem volt egy kiskutya sem. Amit szegény kutyussal csinálnak az bőven kimeríti az állatkínzás fogalmát (ő a hibás, hogy a kiskutyák elhullottak), nagyon sajnálom, szeretnék rajta segíteni, de nem tudom mi baja lehet, ha tudnám, hogy nem fertőző elhoznám, itt szívesen látnánk, és jó helyen lenne. A kérdésem az lenne, hogy el merjem-e hozni, vagy ha ne akkor mit tehetek szegény kutyusért. Kérem mielőbb válaszoljon, mert ebben a hidegben megfelelő ellátás és táplálás nélkül félek nem sok van neki hátra.....
Paciguru
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 87
2012.11.20 17:47:47 Idéz
Kedves Doktornő!

Egy ismerősömnek van egy vizslája. Szerintem azonnali orvosi segítséget (és rendes táplálást) igényel, de mivel nem az enyém majdnem csak, hogy tehetetlen vagyok, már azon is gondolkodtam, hogy "kilopom" az udvarból a kutyát, de mivel nekem is 3 kutyám van, ebből az egyik egy kb 5 hetes kölyök akit az út mellet szedtünk össze és csak jövő héten lesz oltva nem merem hazahozni, mert félek, hogy fertőző a betegsége. A kutyus fedeztetve lett, meg is fialt 9 kiskutyát amiből 2 halva született, a "gazdája" elmondása szerint a vemhesség alatt elkezdett a kerekedését leszámítva fogyni a kutya annak ellenére, hogy állítólag rendesen kapott enni... bár szerintem ez kétségbe vonható. Ellés után 1-2 nappal zöldet hányt a kutya, és nem sokkal rá elkezdtek a kiskutyák elhullani, amelyik elhullott (megint csak a "gazdi" elmondása alapján) zöldes hab jött a szájából. A hatodik napon már csak 2 kiskutya volt, elvették őket az anyjuktól, akit kiraktak, az udvarra, szegény csont és bőr - SZÓ SZERINT!!!! Állítólag eszik de aztán kihányja. A hetedik napon (hétfőn) már nem volt egy kiskutya sem. Amit szegény kutyussal csinálnak az bőven kimeríti az állatkínzás fogalmát (ő a hibás, hogy a kiskutyák elhullottak), nagyon sajnálom, szeretnék rajta segíteni, de nem tudom mi baja lehet, ha tudnám, hogy nem fertőző elhoznám, itt szívesen látnánk, és jó helyen lenne. A kérdésem az lenne, hogy el merjem-e hozni, vagy ha ne akkor mit tehetek szegény kutyusért. Kérem mielőbb válaszoljon, mert ebben a hidegben megfelelő ellátás és táplálás nélkül félek nem sok van neki hátra.....
dr Szilvási Viktória
Állatorvos
2012.08.01 13:18:53 Idéz
Kedves Gazdi!

Minél hamarabb vigye el a kutyát saját állatorvosukhoz!!! Nem gondolom, h. a hányás-hasmenés problémakör a fogzástól lenne, inkább vmilyen vírusfertőzésre gyanakodnék. Ha nem eszik-nem iszik, akkor infúziós kezelésre is szüksége van, hiszen meg kell akadályoznunk a kiszáradást (főleg ilyen meleg időben...).
Így az oltási könyvvel felszerelkezve, ölben cipelve a kutyát és nem a földön sétálva(!!) keressék fel állatorvosukat.

Valenta Ivett:
Kedves Doktornő!

A kiskutyánk 4 hónapos lesz pár nap múlva. Minden előírt oltást megkapott a veszettség ellenit kivéve. Tegnap este észrevettem, hogy megváltozott (egyik oldalon feldagadt) az orra. Fogzásra gyanakodtunk, mert nincs azon a helyen az ínynél foga. Másnap reggel kiérve láttam, hogy a kutya 3-4 helyen (a megszokott, már 2 hete szobatisztaságával) 3 helyre kakilt, hígabbat, mint szokott, de barna színű. Gyors felmosás után indultunk volna le sétálni, akkor pedig az ajtó elé hányt (világos barna színű inkább csak folyadékot). Enni nem eszik, inni nem iszik. Ez ma reggel. A foga kijött, de az ínye kékes. Csak pihen a lábamon, lenn a szabadban szaglászott és futkozott (habár nem olyan intenzíven, mint szokott). Kicsit aggódom! Lehet ez a sok minden a fogzástól? Vagy valami betegsége van? Eddig nagyon jóétvágyú kutyus volt (Pedigree juniort kap) de most azzal sem tudtam kicsalogatni a szobából.
Várom mielőbbi válaszát!
Ivett
Valenta Ivett
Új gazdi
2012.08.01 07:50:07 Idéz
Kedves Doktornő!

A kiskutyánk 4 hónapos lesz pár nap múlva. Minden előírt oltást megkapott a veszettség ellenit kivéve. Tegnap este észrevettem, hogy megváltozott (egyik oldalon feldagadt) az orra. Fogzásra gyanakodtunk, mert nincs azon a helyen az ínynél foga. Másnap reggel kiérve láttam, hogy a kutya 3-4 helyen (a megszokott, már 2 hete szobatisztaságával) 3 helyre kakilt, hígabbat, mint szokott, de barna színű. Gyors felmosás után indultunk volna le sétálni, akkor pedig az ajtó elé hányt (világos barna színű inkább csak folyadékot). Enni nem eszik, inni nem iszik. Ez ma reggel. A foga kijött, de az ínye kékes. Csak pihen a lábamon, lenn a szabadban szaglászott és futkozott (habár nem olyan intenzíven, mint szokott). Kicsit aggódom! Lehet ez a sok minden a fogzástól? Vagy valami betegsége van? Eddig nagyon jóétvágyú kutyus volt (Pedigree juniort kap) de most azzal sem tudtam kicsalogatni a szobából.
Várom mielőbbi válaszát!
Ivett
dr Szilvási Viktória
Állatorvos
2012.07.25 12:31:37 Idéz
Kedves Gazdi!

A hirtelen tápváltás mindig okozhat hasmenést, főleg fiatal kutyáknál, ezért kell a fokozatosságra törekedni. A kölyköknek is mehet nyugodtan Normaflore, szerintem napi fél ampulla elég és nyugodtan kaphatnak főtt rizst is, de abból is eleinte csak keveset és utána lehet az adagjukat emelni. Örülök,h. az anya kutya is jól van és azt is örömmel hallom, h. nem feledkeznek meg a rendszeres (kölyökkutyáknál 2 hetenkénti) féregtelenítésről. Csak így tovább :-)

Üdvözlettel, Szilvási Viktória

melcsi0723:
Kedves Doktornő! Ne haragudjon, hogy ismét zavarom. 5 és fél hete kis vizsláim vannak. Némelyiknek hasmenése van. A székletük folyós, barna színű, nem büdösebb az átlagnál. Nem nyálkás nem zöldes. két napja próbáljuk őket átszoktatni a száraz tápra. Eddigi eledelük pasztörizált kecsketej volt junior táppal.A sima tápot szépen eszegeti, de rájöttünk hogy muszáj napi kétszer visszaadnunk a kecsketejet is, mert éhesek, még nem laknak jól a szárazzal. Napi kétszer szopnak még. Okozhatja az átállás is a hasmenést? a végbél környéke nem piros ahogy én láttam. Féregtelenítve voltak már kétszer. Aktívak, nem fekszenek el, sokat isznak, és normálisan esznek is, csak aggaszt ezt a fostosság. Kaphatnak ők is Normaflore suspenziot . Esetleg főtt rizst? Válaszát köszönöm: Szentesné Melinda
Ui: Az Luca kutyám (anya) meggyógyult már három ampulla normaflore után.
melcsi0723
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1850
2012.07.24 20:56:43 Idéz
Kedves Doktornő! Ne haragudjon, hogy ismét zavarom. 5 és fél hete kis vizsláim vannak. Némelyiknek hasmenése van. A székletük folyós, barna színű, nem büdösebb az átlagnál. Nem nyálkás nem zöldes. két napja próbáljuk őket átszoktatni a száraz tápra. Eddigi eledelük pasztörizált kecsketej volt junior táppal.A sima tápot szépen eszegeti, de rájöttünk hogy muszáj napi kétszer visszaadnunk a kecsketejet is, mert éhesek, még nem laknak jól a szárazzal. Napi kétszer szopnak még. Okozhatja az átállás is a hasmenést? a végbél környéke nem piros ahogy én láttam. Féregtelenítve voltak már kétszer. Aktívak, nem fekszenek el, sokat isznak, és normálisan esznek is, csak aggaszt ezt a fostosság. Kaphatnak ők is Normaflore suspenziot . Esetleg főtt rizst? Válaszát köszönöm: Szentesné Melinda
Ui: Az Luca kutyám (anya) meggyógyult már három ampulla normaflore után.
Luca-2010.05.23.-------Bodza-2011.06.02.------Somogy megye: Látrány
melcsi0723
user_avatar
Vizsla rajongó
2012.07.17 15:52:17 Idéz
Köszönöm szépen megnyugtató válaszát! Üdvözlettel: Szentes Tamásné Melinda
dr Szilvási Viktória
Állatorvos
2012.07.16 22:18:02 Idéz
Kedves Gazdi!

Kutyának is kifejezetten jó a Normaflore szuszpenzió, egész nyugodtan öntsön egy ampullát az eleségére naponta!! Ha a 10 db-s doboz van otthon, akár mind a 10 ampullát megeheti, csak a javára válik :-)

melcsi0723:
Kedves Doktornő!
Luca kutyám szoptatós mami. Négy hetes kölyköket nevel. Pár nappal ezelőtt vettük észre, hogy néha lágyabb székletet ürít. Ő minőségi tápot kap, illetve rizst is, és kutyakonzervet, de néha megeszi a másik vizsla kevésbé minőségibb tápját. A széklete színe normálisan barna, nincs benne zöld, vagy piros elszíneződés, és a szaga is normális.Körülbelül háromszor ürít székletet egy nap, általában abból kettő ilyen ebben a pár napban. Enni háromszor kap. Azt szeretném megkérdezni, hogy egy kutya kaphat-e Normaflore suspenziot, mondjuk
2 X 1/2 ampullát? Vagy ezt nem szabad kutyának adni. Embernek pikk-pakk elvágja a hasmenést, vagy legalább is nekem igen. emotions Válaszát köszönöm: Szentes Tamásné Melinda
melcsi0723
user_avatar
Vizsla rajongó
2012.07.16 19:39:18 Idéz
Kedves Doktornő!
Luca kutyám szoptatós mami. Négy hetes kölyköket nevel. Pár nappal ezelőtt vettük észre, hogy néha lágyabb székletet ürít. Ő minőségi tápot kap, illetve rizst is, és kutyakonzervet, de néha megeszi a másik vizsla kevésbé minőségibb tápját. A széklete színe normálisan barna, nincs benne zöld, vagy piros elszíneződés, és a szaga is normális.Körülbelül háromszor ürít székletet egy nap, általában abból kettő ilyen ebben a pár napban. Enni háromszor kap. Azt szeretném megkérdezni, hogy egy kutya kaphat-e Normaflore suspenziot, mondjuk
2 X 1/2 ampullát? Vagy ezt nem szabad kutyának adni. Embernek pikk-pakk elvágja a hasmenést, vagy legalább is nekem igen. emotions Válaszát köszönöm: Szentes Tamásné Melinda
szerkesztve: melcsi0723::2012.07.16 19:39:56
dr Szilvási Viktória
Állatorvos
2012.06.06 19:50:20 Idéz
Kedves Gazdi!

Ha a kutyának még 1-2 napig lágyabb a bélsara (de nem hasmenéses!!) és magától elmúlik, akkor én nem aggódnék.
Ha azonban még a hétvégén is tart a hasmenéses periódus, akkor keressék fel az ellátó állatorvosukat!

stjoe:
Kedves Doktornő!
A kutyámnak - 9 hetes - ma este kicsit lágyabb volt a széklete mint szokott lenni, a szine normális (szokványos). Tegnap kapta meg a második oltását és a féregtelenítő tablettát. Ma beleivott a langyos vízbe, amivel a sáros lábát mostam. És néhány földiepret is megevett a kertben. Egyébként élénk, mozgékony. Normálisan evett, étvágya volt. Aggódnom kell?
stjoe
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 59
2012.06.05 20:36:59 Idéz
Kedves Doktornő!
A kutyámnak - 9 hetes - ma este kicsit lágyabb volt a széklete mint szokott lenni, a szine normális (szokványos). Tegnap kapta meg a második oltását és a féregtelenítő tablettát. Ma beleivott a langyos vízbe, amivel a sáros lábát mostam. És néhány földiepret is megevett a kertben. Egyébként élénk, mozgékony. Normálisan evett, étvágya volt. Aggódnom kell?
Borsod-Abaúj-Zemplén megye
dr Szilvási Viktória
Állatorvos
2011.08.10 12:55:10 Idéz
Kedves Ferenc!

Mindenképpen javasolom, h. vigyék állatorvoshoz a kutyát, mivel fiatal állatról van szó, aki hányás-hasmenés miatt könnyen kiszáradhat és feltétlenül orvosi segítségre van szüksége. Sajnos nem írt arról, h. milyen színű volt a hányadék ill. a bélsár, pedig ilyenkor mindig ez a legfontosabb információ. Ha ugyanis véres-sötétbarnává válik, akkor felvetődik a parvovírusos bélgyulladás lehetősége, mivel fiatal állatról van szó. Abban az esetben is, h. ő egy rendszeresen oltott kutya, mivel ilyenkor számít az első oltás időpontja is. Ha túl korán (6 hetesen vagy annál fiatalabb korban) kapott parvovírus elleni oltást, akkor lekötjük az ún. maternális ellenanyagokat, amiket az anyatejjel kap az állat és ilyenkor fogékonyabbá válhat a fertőzésre. Persze a hasmenésnek-hányásnak számos más oka is lehet (fertőzéses: pl. más vírusok és baktériumok, v. nem fertőzéses okok), ezért kell hamar elmenni az állattal állatorvoshoz, h. a súlyos fertőzéseket kizárni/gyógykezelni lehessen.

Mielőbbi gyógyulást, dr. Szilvási Viktória

f.szabo7:
Tisztelt Doktornő!
A kiskutyánk 10 hetes vizslakislány és eddig semmi baja nem volt, rendszeresen visszük állatorvoshoz, két oltása és féregtelenítése van.
Sajnos ma este láttuk rajta, hogy bágyadt öklendezett és hányt majd lefeküdt de kis idő múlva hasmenése lett. Napközben 4 szer eszik ma is a szokásosat kapta mint eddig, rizst tésztát kutya konzervet marhahúsost, és junior kutyatápot. Nem tudjuk mást evett e de előző nap a kertben egy pritamin paprikát megevett, ezért ma nem is engedtük a hátsó kertbe. Előre is köszönöm a segítségét üdvözlettel Szabó Ferenc
f.szabo7
user_avatar
Új gazdi
2011.08.09 22:18:04 Idéz
Tisztelt Doktornő!
A kiskutyánk 10 hetes vizslakislány és eddig semmi baja nem volt, rendszeresen visszük állatorvoshoz, két oltása és féregtelenítése van.
Sajnos ma este láttuk rajta, hogy bágyadt öklendezett és hányt majd lefeküdt de kis idő múlva hasmenése lett. Napközben 4 szer eszik ma is a szokásosat kapta mint eddig, rizst tésztát kutya konzervet marhahúsost, és junior kutyatápot. Nem tudjuk mást evett e de előző nap a kertben egy pritamin paprikát megevett, ezért ma nem is engedtük a hátsó kertbe. Előre is köszönöm a segítségét üdvözlettel Szabó Ferenc