dr Szilvási Viktória
Állatorvos
Hozzászólások száma: 96
2013.10.30 20:25:42 Idéz
Kedves Gazdi!

Sajnos max. csak neveléssel lehet megakadályozni, h. az állat ne csóváljon állandóan olyan vehemensen, h. saját magának sérülést okozzon. A szőrhiány még nem is olyan súlyos dolog, sokkal rosszabb az az eset, ha úgy sebesedik ki a farok felülete, h. nem v. csak nagyon nehezen gyógyul be, mert akkor valóban el tud fertőződni.
Így csak azt tudom tanácsolni, amit már Ön is tett, h. rászólunk, illetve leültetjük az állatot, h. ne tudjon csóválni.

Üdvözlettel, dr. Szilvási Viktória

Nikidoni:
Kedves Doktornő!

Repce kutyám annyira erősen csóvál, hogy folyton szétveri a farkavégét, és sajnos vérzik neki. Már odáig jutottunk, hogy a farkának utolsó 4-5 centijén alig van szőr. Ő vizsgázott terápiás kutya, ahol, hát hogy is mondjam nem túl jó az erős csapkodás... de megoldottam azzal, hogy leültettem, és akkor nem tudja megcsapni a klienseket örömében. Viszont sokkal inkább aggaszt az, hogy nehogy elfertőződjön... Eddig mindig szépen begyógyult... de féltem őt! Most 1,5 éves...
Mi a teemdő ilyen esetben?
Válaszát előre is köszönöm!
Nikidoni
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 367
2013.10.27 13:50:27 Idéz
Kedves Doktornő!

Repce kutyám annyira erősen csóvál, hogy folyton szétveri a farkavégét, és sajnos vérzik neki. Már odáig jutottunk, hogy a farkának utolsó 4-5 centijén alig van szőr. Ő vizsgázott terápiás kutya, ahol, hát hogy is mondjam nem túl jó az erős csapkodás... de megoldottam azzal, hogy leültettem, és akkor nem tudja megcsapni a klienseket örömében. Viszont sokkal inkább aggaszt az, hogy nehogy elfertőződjön... Eddig mindig szépen begyógyult... de féltem őt! Most 1,5 éves...
Mi a teemdő ilyen esetben?
Segítő vizslák www.hubabotond.blogspot.com
Kata22
Új gazdi
Hozzászólások száma: 11
2013.08.26 18:07:27 Idéz
Kedves vizsigazdik!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Tegnap a kutyusunk eltörte a farkát, voltunk orvosnál, de nem csináltak vele semmit. Azt mondta, hogy kb 4 hétig fáslizzuk, de így sem kizárt, hogy amputálni kell a farkát. Nem igazán szeretnénk az amputálást, jó lenne ha valaki aki járt már hasonlóan adna nekünk valamilyen tippet, hogyan lehetne megmenteni a farkincáját, mert ez a fáslizás nem igazán jön be, folyton lerázza. Válaszaitokat előre is köszönöm!
Csepiné Éva
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 29
2013.08.22 13:41:38 Idéz
Szia!
Köszi a válaszodat,én is megkérdeztem és olyan 20 ezer lesz altatással mindennel együtt,de persze ivartalanítás nélkül. Mi mondjuk Pesten lakunk.
Csepiné
Viorica
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 6
2013.08.21 19:37:51 Idéz
Szia!
20ezer volt, de én ki is ivartalanítattam a farokvágással együtt. Nem akartam két külön műtétnek kitenni szegényt.
Nagyon sajnáltam amikor hazahoztuk a műtét után, annyira elesett volt emotions A kötés amikor felébredt egy az egyben leesett a farkáról és vissza sem tudtuk tenni, de szerencsére nem bántotta és elég gyorsan gyógyult is. Nem bántam meg, hogy levágattam a farkát, mert télen már annyir sebes volt, hogy nagyon fájt neki, sosem gyógyult be. Pedig hetente járt hozzánk a doki, kezelte Ő is mindennel, de nem használt.
Luca-2011.02.06 Kunfehértó
Csepiné Éva
user_avatar
Gazdi
2013.08.21 15:27:21 Idéz
Szia!
Köszi a hozzászólást!
És mennyibe került,hogy viselte?
Válaszodat előre is köszönöm!
Csepiné
Viorica
user_avatar
Új gazdi
Hozzászólások száma: 6
2013.08.21 14:28:15 Idéz
Nekem is hasonló problémám volt sajnos. Így áprilisban rövidebbre vágattam a farkincáját.(februárban múlt két éves)Mostanra már szépen visszanőtt ott a szőr és nem veri szét seholemotions
Luca-2011.02.06 Kunfehértó
Csepiné Éva
user_avatar
Gazdi
2013.08.20 16:44:28 Idéz
Üdvözlöm Doktornő!
Érdeklődnék,hogy már nem lehet a vizsláknak vágatni a farkát?
Mert az én vizslám 2.5 éves,de már többször előfordult,hogy a farka vége vérzik a csapkodástól.Most is lent voltunk vidéken rokonoknál és mindent össze-vissza vérzett a farkával háznak a falát,szekrényt,mások ruháját.Gondolom ez a kutyának sem lehet valami jó,hogy tiszta seb a farka vége.Nem tudom,mit lehetne ilyen esetben csinálni.
Csepiné