vizslaszeretet
Fórum tag
Hozzászólások száma: 131
2013.08.10 16:21:17 Idéz
Kedves Kocsán Béla Úr!
Igazán élvezetes volt az írása, jöjjön sűrűbben az oldalra. Nagyon tetszett a módszere. A mi vizsláink inkább "kanapésok", de ők is boldogok, ebbe a létbe kerültek bele. Imádnak nyargalni is a mezőn természetesen és ők is nagyon bújósak hozzánk.
Kocsán Béla
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 55
2013.08.10 09:27:27 Idéz
Kedves Gábor !. Először is gratulálok, a vizsla jó választás volt. Régen írtam már erre az oldalra, most is csak egy témában és röviden. Kérdezed, hogyan tanítsad az új jövevényt. Én a vadászathoz nem értek, idős ember vagyok, de mindig volt kutyám, ezért merek most tanácsot adni. Pár rövid szó és majd egy példa. Tehát, akkor hogyan tanítsad ? : sok türelemmel, dícsérettel és jutalom falattal, szóval és kézjelekkel együtt, és ha kell személyes példa mutatásával, soha sem gorombán. Ehhez nem kell könyv. Amit Te hanggal és kézjellel neki megtanítasz, ő azt fogja megtanulni és engedelmeskedni. A vizslák alapvetően ( nem csak a rsz magyar vizsla ) intelligensek. Teljesen mindegy milyen szót használsz, az arra adott reakciót kell bele ültetni az agyába. Ha teljesíti: dícséret és eleinte jutalom falat. Kezdetben 10-15 perc tanítás, utána játék. Majd emelni a tanításra fordított időt. Majd észre veszed a kutyán mikor unja, akkor hagyd abba a tanítást. A megtanultakat mindig ismételni kell időnként, lehetőleg naponta, hogy végleg rögződjön. Én vidéken élek, egy szép nagy kertes házban. Most van egy vizsla párom, de korábban csak a kan volt meg egyedül, 6 hetesen kaptam. Nálam a kutyának első rendű feladata a ház védelme a kerítés vonalán belül. A vizsla alapvetően emberbarát, nehezen tanítható arra, hogy belűről támadja a kerítéshez, kapuhoz közeledőt. Elmondom hogyan tettem és itt utalok vissza a személyes példa mutatáshoz. Amikor már az alapvető dolgokat ( ül, fekszik, helyben marad stb ) megtanulta, jöhetett a feladat neheze, a terület védelem megtanítása. Közel mentem a kerítéshez, négykézlábra álltam, mellém ültettem a kutyát, és amikor arra jött valaki a járdán MEGUGATTAM !! Nem viccelek. Egy idő után a kutya is vakkantott néhányat, velem. Ekkor nagyon megdícsértem és juti falatot kapott. Idő kellett hozzá, de azóta a kutyám védi a házat mély hangja, hatalmas termete is segített ebben. És tudod az az érdekes, hogy amikor sétálunk persze póráz nélkül, ott rá sem hederít senkire akik elmennek mellette, az nem az ő területe, azt nem kell védenie. Csak mondom, ennek az volt az ára, hogy eleinte "hülyének" néztek és kinevettek, amikor a kerítés mellett ugatni tanítottam a vizslámat. Ma már nem nevet senki, respektálják a kutyámat. Kérdezhetnéd, miért tanítottam meg erre a vizslát, miért nem vettem akkor pl német juhászt, abban "gyárilag" benne van a terület védelem. Ugyanis itt vidéken mindenki magát és "birtokát" védi meg, itt nem járőröznek rendőrök. Szóval, hogy miért a vizsla, hát mert CSAK. Mert ez tetszik. Tiszta, kedves, együtt érző, intelligens állat és meg lehet türelemmel tanítani arra is, ami nincs alapvetően a génjeibe kódolva ( pl a terület védelem ) Csak sajnálni tudom azokat a vizslákat, "akiknek" nincs más dolguk, mint a kanapén, vagy egy fonott kosárban heverni egész nap a szobában.............. Sok sikert a tanításhoz Gábor
Üdv: Kocsán Béla Ballószögről
Szeles Gábor
Új gazdi
Hozzászólások száma: 2
2013.08.08 22:39:19 Idéz
Halihó vizslás barátaim!!
Én éppen a minap lettem gazdija egy vizslakölyöknek. Szeretném jó gazdiként és jó vadászként fölnevelni de semmilyen könyvem nincsen.
Ha valaki ebben tud nekem segíteni előre is köszönöm
Szeles Gábor
Új gazdi
Hozzászólások száma: 2
2013.08.08 22:39:18 Idéz
Halihó vizslás barátaim!!
Én éppen a minap lettem gazdija egy vizslakölyöknek. Szeretném jó gazdiként és jó vadászként fölnevelni de semmilyen könyvem nincsen.
Ha valaki ebben tud nekem segíteni előre is köszönöm
András Csaba
Új gazdi
Hozzászólások száma: 1
2012.02.27 17:27:22 Idéz
Sziasztok!

A megadott linken nem lehet letölteni.
Tud valaki segíteni honnét lehetne hozzáférni?
Elektronukisan, pdf-ben vagy fotón, bárhogy érdekel.
Ugyancsak keresem "A vadászkutyák idomítása" c. könyvet is.
Ugyanitt a fórumban van róla link (két évvel korábbról), nem lehet elérni.
Illetve érdekel egyéb (ha van ezeken kívül jó könyv) vizsla idomítással foglalkozó könyv is.

Köszönöm előre is!
Solymászkutya
Új gazdi
Hozzászólások száma: 1
2011.12.31 12:50:11 Idéz
Sziasztok!
Régóta keresem már ezt a könyvet, húsz évvel ezelőtt ez alapján neveltem K3-as vizslát. Mindenkinek ajánlom! Köszönöm a feltöltést, régi vágyam teljesült!
Zolymcbeal
user_avatar
Gazdi
Hozzászólások száma: 77
2011.01.09 15:54:21 Idéz
Köszönöm szépen a scennelést és a feltöltést, és a rászánt időt: biztos hasznomra fog válni az olvasmány! emotions
cini
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1517
2010.09.27 08:20:29 Idéz
co.pasz:
Ami késik nem múlik feltettem ide a könyvet.
Olvassátok örömmel:
http://www.megaupload.com/?d=O9AWAODC

ez nagyon szuper!!!

köszi szépen, hogy feltetted! emotions
http://cinco.host22.com
co.pasz
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 132
2010.09.25 20:53:46 Idéz
Ami késik nem múlik feltettem ide a könyvet.
Olvassátok örömmel:
http://www.megaupload.com/?d=O9AWAODC
üdv, Marci - Szombathely, Rizi - 2010. január 11. Gelse
juharszirup
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1019
2010.09.17 23:06:45 Idéz
Köszi előre is, várjuk! emotions
Cinka 2009. július 6., Nádasd és Döme 2011. január 13., Baktüttös
co.pasz
user_avatar
Fórum tag
Hozzászólások száma: 132
2010.09.15 09:26:53 Idéz
Szintén könyvritkaság. Ma jutottam hozzá, hamarosan bescannelem és megosztom valahogyan. Ugyan régi kis könyv ennek megfelelően par-force módszereket is alkalmaz de sok egyéb hasznos dolgot tartalmaz.
üdv, Marci - Szombathely, Rizi - 2010. január 11. Gelse