kriszti32
user_avatar
Fórum lakó
Hozzászólások száma: 454
2010.09.04 20:52:40 Idéz
Én is elakartam menni,de közbe jött valami,és nem tudtunk.Bár ezek szerint jobb is hogy nem mentünk. emotions
Kriszti
kati
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 2105
2010.08.29 16:53:18 Idéz
Jàrtunk a dobogokoi rendezvényen,màr érkezéskor rengetegen voltak, mindenki fehérbe oltozve,( nem gyoztunk csodàlkozni)de kutya nélkul. Kiderult, h Tàltostalàlkozo van. Odatalàltunk a kutyàsokhoz,a kutyamentok sàtràhoz,ahol megtudtuk, hogy dél lévén, nincs senki,jojjunk vissza 14 ora korul. emotions Akkor talàltunk 4-5 magyar vizslàt, és kész.Nem tudom,kik voltak a lànyok, kicsit beszéltek, nem tudom mirol,de ez Rudy hibàja,a kankutyàkat morogta. emotions Aztàn voltak gyakorlatok, az elso,hogy a ketrecbe zàrt vmilyen madàr elott meg kell àllnia, Rudy dehogy àllt meg, ki akarta nyitni a kalitkàt.Aztàn nem érdekelte,tovàbb mentunk, "jott" a doglott kacsa.Meg kellett szagolnia, aztàn eldobtàk,kutyusnak keresnie kellett és visszahozni. Volt,amelyik nagyon szépen csinàlta,de Rudy! Esdeklésunkre megszagolta, aztàn hiàba lobàlta baràtom a doglott kacsàt, futyult rà, elugetett szimatolni màsfele. emotions Mondtuk a kis holgynek, hogy a kacsàk éloben sem érdeklik,de o is mondta, h itt meg azért sem, mert a kacsa nem élo, ràadàsul, màr tobb kutyànak a nyàla is rajta van, igy értheto,hogy futyul rà. Ennyi volt a rendezvény du. Kicsit csalodtunk, a leiràs alapjàn joval tobbet vàrtunk emotions
kozmami
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1905
2010.07.21 10:17:01 Idéz
100% emotions Mondjuk Dobogókő kicsit messze van nekünk. Bár a piszkos anyagiak növelik a távolságát... emotions
Trombitálj össze azért pár embert és kellemes időtöltést.

Én a kurultájos rendezvényt kittem az iwiwre is.
Betyár, 2009-04-18
kati
Vizsla rajongó
2010.07.21 10:07:09 Idéz
Megnyugtattàl Kozmami! Talàn jonnek még a Forumrol màsok is. Te arra màr a kicsi Leventével leszel elfoglalva! emotions emotions
kozmami
user_avatar
Vizsla rajongó
Hozzászólások száma: 1905
2010.07.20 22:53:21 Idéz
Kati, biztosan. Különben nem hírdetnék. Szerintem jól teszed, klassz program lesz tuti! emotions emotions
Betyár, 2009-04-18
kati
Vizsla rajongó
2010.07.20 21:44:01 Idéz
Ugye ide bàrki eljohet nézelodni? mert akkor mi Rudyvel kiràndulunk egyet Dobogokore emotions
tothz
user_avatar
Adminisztrátor
Hozzászólások száma: 282
2010.07.19 12:37:39 Idéz
Továbbított üzenet

Szeretnélek Titeket és kutyáitokat meghívni Dobogókőre augusztus 15.-re.

Eredetileg a Pilisi Klastrom Napok keretében kértek meg, hogy szervezzek Magyar Kutyafajta találkozót, de bevallom, hátsó szándékaim vannak.
Akár magyar, akár külföldi munkakutya fajtáról van szó, egyre gyakrabban tapasztalni, hogy a fajtára jellemző munkaképesség halványul, mert a hobbitartók nincsenek tisztában a kutyától elvárt belső értékekkel. Sajnos ezt számos 'tenyésztő' ki is használja és képességvizsgálattól függetlenül szaporít hobbi egyedeket (az egészségügyi vonzatait nem is említem az ilyen szaporításnak).

A munkaképesség védelme szerintem a gazdáknál kezdődik. Ha sikerül felhívni a figyelmüket, hogy mind nekik, mind a kutyájuknak jobb, ha elsősorban képesség alapján szelektálnak a kiválasztásnál, hisz akkor egészségesebb, értelmesebb és kellemesebb jellemű kutyát találnak.
Természetesen nem várható el minden hobbitartótól, hogy munkára nevelje a kutyáját, de számos széles körben hozzáférhető sportág létezik, ahol hasznát veszik egy kiegyensúlyozott, jó öszönökkel rendelkező kedvencnek (agility, nyomkövetés, dog-dancing, stb..)

A kiválaszott előadók mind munkakutyákkal dolgoznak az adott fajtán belül.
Ti fórumok, honlapok, pletyka alapján szintén hasonlóan foglalkoztok munkaképzéssel. Nagyon örülnék, ha el tudnátok jönni erősíteni a munkatábort és ha szólnátok az ismerős fajta köröknek, hogy szívesen látjuk őket.

Köszönöm,
Juvancz Kriszta
szerkesztve: tothz::2010.07.19 18:03:36
tothz